Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОсвіта

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта

Виплачуємо грошову допомогу науково-педагогічному працівнику

Науково-педагогічний працівник після виходу на наукову пенсію працював за строковим трудовим договором (контрактом) вищого навчального закладу III–IV рівнів акредитації. Після закінчення строку трудового договору він звернувся за виплатою грошової допомоги. У яких випадках виплачується грошова допомога науково-педагогічному працівнику?

 

Науково-педагогічний працівник після виходу на наукову пенсію працював за строковим трудовим договором (контрактом) вищого навчального закладу III–IV рівнів акредитації. Після закінчення строку трудового договору він звернувся за виплатою грошової допомоги. У яких випадках виплачується грошова допомога науково-педагогічному працівнику?

Відповідно до частини дев’ятнадцятої статті 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» від 13.12.1991 № 1977-XII (далі — Закон № 1977-XII) при виході на пенсію з посади наукового (науково-педагогічного) працівника, науковому (науково-педагогічному) працівнику видається грошова допомога в розмірі шести місячних посадових окладів (ставок) з урахуванням надбавок і доплат. При цьому працівник повинен мати стаж роботи не менше 12,5 років (для чоловіків) та 10 років (для жінок) на посадах, зазначених у Переліку посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій , вищих навчальних закладів III–IV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до статті 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2004 № 257.

Днем виходу на пенсію є день звільнення особи з посади науково-педагогічного працівника та звернення за призначенням пенсії відповідно до норм Закону № 1977-XII.

Виняток передбачено для осіб, які працюють на посадах науково-педагогічних працівників за строковим трудовим договором (контрактом), що укладений після досягнення пенсійного віку. Пенсія таким особам встановлюється з дня звернення за призначенням пенсії, але без звільнення з посади науково-педагогічного працівника. Тому днем виходу на пенсію для таких осіб є день, з якого призначена пенсія. Зазначена виплата здійснюється навчальним закладом при поданні працівником інформації з Пенсійного фонду про призначення пенсії.

Варто зазначити, що виплата грошової допомоги має бути здійснена лише при виході на пенсію відповідно до умов, встановлених Законом № 1977-XII , та у тому році, коли вона оформлена. Оскільки спрямування коштів бюджетною установою, у тому числі на виплату грошової допомоги, у певний бюджетний період має здійснюватися виключно відповідно до бюджетних призначень.


Нас находят: з якого року вчителям виплачується грошова допомога


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook