Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьи1С:Предприятие

10 фактів походження назви програми 1С

10 фактів походження назви програми 1С

До того, як на ринку з’явилась програма 1С, працівникам доводилось доволі довго шукати ті або інші документи власноруч. Програма 1С дозволила суттєво прискорити цей пошук – користувачу залишалося ввести певні критерії – і з’являвся результат. З плином часу задля полегшення та пришвидшення роботи з документами все більша кількість компаній та підприємств купує цю програму – адже ціна часу в світі бізнесу відіграє дуже важливу роль. Керівники компаній зацікавлені в тому, щоб працівники якомога швидше освоїли цю програму та повноцінно нею користувалися.

Компанія 1С була заснована в 1991 році в Росії Борисом Георгієвичем Нуралієвим – відомим російським підприємцем.

Першою назвою програми була назва, яку дав їй сам Борис Нуралієв, виходячи з назви власної пошукової системи: 1С( не більше одної секунди задля отримання потрібної інформації). Програма була написана братом Бориса – Сергієм Нуралієвим спеціально, щоб полегшити роботу бухгалтерії підприємства.

Пізніше, на ринок була випущена програма «1С:Підприємство», яка була сфокусована на пришвидшення бухгалтерського та управлінського обліку, а також управління персоналом та нарахування заробітної платні. Була випущена велика кількість різновидів цієї програми: 1С:Підприємство: Зарплата і управління персоналом; Управління торговим підприємством; Бухгалтерія для України та інші. Також були випущені навчальні версії цієї програми, призначені для оволодіння нею. Програма постійно вдосконалюється, випускаються нові й нові версії.

Компанією 1С також випущена програма «1С:Консолідація». Вона призначена, в першу чергу, для керівників та директорів компаній і підприємств, для спрощення аналізу роботи груп підприємств. Правильно прийняті рішення часто залежать від того, наскільки зручно була подана інформація про роботу підприємства, його відокремлених підрозділів або філій. У вигляді таблиць, графіків та діаграм керівнику набагато легше оцінити роботу компанії, виявити співвідношення фінансових та інших показників.

Через деякий час компанією 1С була випущена програма «1С: електронне навчання». Компанія сфокусувалась на тому, щоб прискорити процес навчання та отримати від цього швидку віддачу, що в наш час є дуже актуальною проблемою для багатьох компаній та фірм. Програма також розрахована на використання в навчальних закладах, де прискорення передачі знань від викладача до студента відіграє дуже важливу роль.

Надалі програма, яку випустила компанія 1С – «1С:Документообіг» – дала масу можливостей для керівників та кадрових працівників фірм і підприємств. Її переваги: зберігання файлів (здійснення обліку всіх документів підприємства); колективна робота (забезпечується доступ до файлів для всіх працівників): облік робочого часу (надає можливість керівнику оцінювати ефективність роботи своїх підлеглих); використання Інтернет і електронної скриньки (доступ до файлів через Інтернет); Індивідуальні налаштування - кожному працівнику дається можливість поставити свої налаштування та здійснити заборону доступу до файлів. Всі ці функції програми «1С:Документообіг» в декілька разів спрощують роботу як для керівника, так і для працівників. Програма дає можливість зекономити велику кількість часу, що є дуже вагомим чинником. Вона дозволяє керівнику контролювати своїх підлеглих, що суттєво підвищує прибуток підприємства. На даний момент цією програмою користується вже дуже велика кількість фірм, компаній та корпорацій.

Існує ще одна версія походження назви програми 1С. В ній йдеться про те, що назва була придумана задля того, щоб бути першочерговою у всіх відомих довідниках, адже цифри, на відміну від букв, при сортуванні за алфавітом, стоять першими.

Наступну версію походження цієї назви можна вважати, напевно, легендою. В ній йдеться про те, що в назві 1С закодований вираз: «один на один з бухгалтерією».

Отже, оскільки 3 версії вже було наведено вище, зупинимось на четвертій. Вона каже про те, що назва 1С – це перша рукописна буква єврейського алфавіту, яка читається як «алеф».

Алеф:

Наступна, п’ята версія, говорить про те, що ім’я програмі дав Борис Нуралієв, коли побачив на комп’ютері свого брата (Сергія Нуралієва) саморобну бухгалтерську програму. Тоді він задумав із неї зробити професійну бухгалтерську програму, яка б підійшла для більшості компаній та підприємств. А назва 1С означала б: «Один Сергій зробив» - усім піратам на зло.

Шостою версією походження назви є вислів: «1С – перший Сорт, або First Company (перша компанія)». Але з цього виникає питання - чому тоді не вищий сорт? Ця версія не закріплена певними доказами.

Сьома версія полягає в тому, що назва ніяк не розшифровується і не переводиться, вона підібрана емпіричним шляхом. Тобто шляхом, здобутим певними знаннями – експертним шляхом.

Восьмою можливою версією створення програми 1С є те, що буква «С» - це єдина на клавіатурі клавіша, написання якої на латиниці і кирилиці співпадають. Перед прийняттям такої назви було багато спроб перебору варіантів: «1А, 1Б, 1 В» і так далі. Але, цю версію не слід вважати основною, адже створення великої компанії не може супроводжується таким елементарним вибором назви.

Дев’ята версія виникнення назви 1С полягає в тому, що назва 1С означає «Єдина система» або «Єдиний стандарт». Тобто на ринку системних матеріалів можуть бути тільки найкращі програми найкращої компанії. Борис Нуралієв хотів вийти на ринок з програмою, яка стане набагато кращою за інші, вже існуючі.

І останньою версією створення назви цієї програми є така невелика історія: Борис Нуралієв, який перший раз прийшов представляти свою, ще невідому бухгалтерську програму, сказав, що: «Ми маємо дуже гарну програмну новинку, а якщо щось не так, то зачекайте «1 Секунду» і вашу проблему буде вирішено».

Підсумовуючи вищенаведене, можна сказати, що найбільш правдивою та вірогідною з розглянутих десяти версій є перша. У різних джерелах ця версія зустрічається найчастіше, та й схожа вона на істинну більше за інші. Борис Нуралієв та компанія 1С дійсно здійснили прорив на ринку програмного забезпечення. Програмними продуктами цієї компанії впродовж 20 років користується все більше і більше підприємств, фірм, корпорацій не тільки в Росії, але й за її межами. Програмісти компанії 1С не збираються зупинятися, випускаючи нові й нові версії бухгалтерських програм. Щодо назви 1С – компанія не відкрила секрет її походження, отже, не можна остаточно бути впевненим щодо правильності будь-якої із розглянутих версій.


Нас находят: історія створення 1S, історія створення 1с, історія створення програми 1с, історія створеня програми 1с, назва компаніі 1с, чому компанія 1С має таку назву, програма 1С видаляє документи через років


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook