Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиКарьерный рост

Чи впливає плата за навчання на якість освіти?

Чи впливає плата за навчання на якість освіти?

Безкоштовна освіта не може бути хорошою, адже немає стимулу вчитись. Ти навчаєшся безкоштовно, не інвестуєш гроші в свій розум. А, як кажуть, найкраща інвестиція грошей - це інвестиція в себе, в свої манери, в свою поведінку, в свій інтелект. Але є і виключення. Якщо людина заслужила на здобуття безкоштовної освіти, то чому ні? Вона може отримати освіту безкоштовно. Якщо людина перед вступом у вищий навчальний заклад гарно навчалась, готувалась, відвідувала репетиторів, то цілком можливо здобути освіту і безкоштовно. Головне не втратити стимулу під час цього безкоштовного навчання. Платна освіта теж може бути не дуже хорошою, адже все залежить від самого студента. Якщо людина хоче навчатись, то буде навчатись за будь-якої форми навчання. Трапляється багато випадків, що студент не хоче навчатися, і робить все, щоб не навчатися, але батьки якимось чином роблять так, що він ще й потрапляє на безкоштовну форму навчання.

Ті хто оплачує своє навчання, вони розуміють, що вони вкладають свої гроші, чи кошти батьків, і потрібно, щоб був якийсь результат від таких вкладів. Зараз освіта не дешева, в деяких випадках навіть дуже дорога. І ці кошти, які ми витрачаємо на навчання, повинні бути переведені в наш розум. Як я вже зазначав, яка б освіта не була, все залежить від самого здобувача цієї освіти, адже отримання вищої освіти не гарантує придбання знань. Людині для отримання диплому потрібно багато старатися, вчити все, що викладають вчителі (вони ж там не просто так стоять і читають лекції, їхнє головне завдання - це донести до студенти всі терміни і секрети майбутньої професії). На даний момент багато студентів (що тут приховувати, навіть їхні батьки) вважають, що краще заплатити за навчання, покладаючись на думку, що більше половини того, що їм викладають не знадобиться в майбутньому. Можливо воно й насправді не знадобиться в подальшому житті, але ж існує певний план навчання по якому людина повинна розвиватися в усіх сферах наук (і не важливо, чи то буде банківська справа, чи гуманітарна наука, чи навіть анатомія людини). Адже в житті може все знадобитись.

На даний час багато студентів не за своєю волею здобуває вищу освіту у Вузах, а за волею батьків, які примушують їх навчатись лише для отримання довгоочікуваного шматка пластику, на якому буде написано «Диплом». Студенти, навчаючись на платній основі, не ходять на навчання, адже це їм не цікаво. Можливо, вони цікавляться іншою сферою наук, а на цій опинились через батьків, які вважають обрану спеціальність потрібною і не зважають на зацікавленість дітей.

Багато абітурієнтів, або навіть вже самих студентів вважає, що освіта це ніщо інше, як певний товар чи якась послуга, яка має певну встановлену ціну. Тобто можна вийняти з гаманця купюри, оплатити, і навіщо далі відвідувати те навчання? Будь-яка освіта платна, але розрізняють освіту, яку держава надає за свої кошти і освіту, яку оплачує сам студент. У студента повинна бути певна мотивація, ціль, щоб здобути освіту і щоб результат був ефективним в подальшому, щоб людина розумілась в сфері своєї діяльності. Коли держава оплачує навчання студенту, вона покладається на те, що студент в майбутньому принесе користь державі в тій чи іншій сфері. І не важливо, чи то будуть відкриття нових технологій, чи надання певних послуг державі, але так, щоб це було правильно і корисно для держави.

Є навіть приказка «Безкоштовне не буває хорошим», але з цими словами можна й не погодитись. Чому б і ні, якщо людина гідна на те, щоб навчатись на безоплатній основі, тому, що заслужила це під час навчання в школі чи індивідуальних заняттях. Це так би мовити міф, що тільки платне може бути якісним, тобто дійсно високий рівень освіти можна здобути тільки за гроші, за плату. Можна навіть це порівняти з платною медициною, ніби платна медицина краще безкоштовної. Поширена думка, що якщо ти платиш гроші, то тебе обов'язково вилікують, а якщо ні, то обов'язково, так би мовити, «залікують». Якщо вдуматись, то це навіть смішно, тому, що якість не пов'язана з оплатою за лікування. Так і в навчанні, викладачу байдуже, за чиї кошти ти навчаєшся (за державні чи свої), він відноситься до всіх однаково, дає інформацію всім однакову. А вибір постає вже перед самим студентом - слухати йому викладача, чи ні.

Отже, можна зробити висновок, що і платне навчання і безкоштовне може бути хорошим та ефективним. Все залежить від бажання студента вчитись, здобувати освіту, отримувати диплом для майбутньої роботи (а не для того, щоб він лежав вдома без діла). Хто хоче отримати знання, отримає їх в будь-якій ситуації. Повинна бути присутня мотивація для здобуття вищої освіти. Це доволі важко, але що ж зробити. Тому потрібно здобувати освіту на будь-якій основі, щоб були в майбутньому відкриті двері для просуватися по кар'єрних сходинках.

Смілянець


Нас находят: https://stimul kiev ua/articles htm?a=chi-vplivae-plata-za-navchannya-na-yakist-osviti, безкоштовна вища освіта: так чи ні, https://stimul kiev ua/articles htm?a=chi-vplivae-plata-za-navchannya-na-yakist-osviti#:~:text=%D0%9E%D1%82%D0%B6%D0%B5%2C%20%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%BD%D0%B0%20%D0%B7%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%B8%20%D0%B2%D0%B8%D1%81%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%BA%2C%2, діалог платне чи бескоштовне повинно бути навчання?, безкоштовна вища освіта в україні за і проти, виступ на тему платною чи безкоштовною повина бути вища освіта(медицина), якою має бути бути вища освіта платною чи безкоштовною, Платною чи безкоштовною має бути освіта, Чи впливає якість освіти на бажання студента навчатися?, платною чи безкоштовною повинна бути вища освіта медицина


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook