Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиРуководителю

Чи завжди потрібна інвентаризація?

Чи завжди потрібна інвентаризація?

Найпопулярніші слова в Україні після Євромайдану – це «люстрація» і «інвентаризація». Під люстрацією ми розуміємо очищення рядів високопосадовців, що скомпрометували себе на державній службі. Якщо перекласти з давньогрецької, то термін «люстрація» дослівно означає «ритуал очищення від моральної скверни». І ми всі розуміємо, що для нашого сьогодення це дуже актуально!

А як бути з інвентаризацією? Чи настільки актуальна й вона для України та українців? Це питання викликає у нас неоднозначні почуття. Тут думки українців кардинально різняться. Одні стверджують, що інвентаризація потрібна хоча б тому, щоб нова влада і народ мали інформацію про реальний стан державного майна та матеріальних цінностей, якими володіє Україна. Інші переконані, що інвентаризувати вже практично нічого, вже давно все розграбовано! А владні структури настільки корумповані, що про дійсний стан речей в нашій державі ми не маємо змоги дізнатися. Прикро! А ми так сподівалися, що, нарешті, все зміниться! І ми мали змогу змінити все в нашій країні! Коли в минулому році екс-президент Янукович втік з України, а його резиденція в Межигір'ї стала доступною для звичайних українців, всі були шоковані такою кількістю цінностей! В багатьох українців відкрилися очі на те, як влада зловживала своїм становищем та обкрадала нас! Активісти Євромайдану почали проводити повну ревізію майна президента - втікача та його найближчого оточення. І всі ми щиро сподівалися, що тепер в Україні все буде прозоро, що нова влада дійсно будуватиме разом з нами нову Україну! Але...

Зараз ми бачимо в новинах, що, навіть, те майно, яке було інвентаризоване в Межигір'ї, безслідно зникло. Ось вам і інвентаризація! То чи потрібна вона?

Все ж таки, переконана – потрібна! Дуже корисно було б провести в Україні повну люстрацію та інвентаризацію! І, проводивши її, дотримуватися принципів своєчасності, оперативності і гласності. Щоб результати люстрації та інвентаризації мали, як для високопосадовців, так і для простих громадян, виховний вплив та принесли конкретну економічну користь.

Пора повернути державі все награбоване! Державні підприємства повинні працювати на користь українців, а не на окремих власників. Доходи від цих підприємств повинні надходити в казну Україні, а не в кишені корупціонерів. Саме інвентаризація має всі важелі для того, щоб провести ревізію наявного майна, поставити його на облік та зберегти для держави. Саме інвентаризація має можливість припинити розкрадання та розподіл держмайна, підвищити фінансову відповідальність, зміцнити фінансову дисципліну. Адже вчасно і юридично правильно проведені інвентаризації сприяють вихованню і підвищують почуття відповідальності в осіб, що є відповідальними за майно. Саме інвентаризація є дієвим засобом у боротьбі зі зловживаннями матеріально відповідальних осіб.

Особливо важливою є інвентаризація на підприємствах, в торгівлі, закладах харчування, де тільки з її допомогою можна вчасно виявити недостачі сировини чи товарів, швидко позбутися нечесних і безвідповідальних працівників, оперативно коригувати бухгалтерський облік.

На мою думку, люстрація і інвентаризація – це дві мітли, за допомогою яких наша держава може вичистити свої «Авгієві стайні» від корупціонерів, недобросовісних службовців, продажних суддів, міліціонерів-рекетирів та іншої нечисті. Саме так ми можемо навести порядок в нашій державі!

Дехтяренко Ірина


Нас находят: щоквартальна инвентеризация потрибна чи ни


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook