Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиКарьерный рост

Чим спеціальність «Фінанси і кредит» краще, ніж «Бухгалтерський облік, аналіз і аудит»?

Чим спеціальність «Фінанси і кредит» краще, ніж «Бухгалтерський облік, аналіз і аудит»?

Щоб зрозуміти, які переваги і недоліки мають такі дві економічні спеціальності, потрібно провести аналіз по цим професіям. Тому, щоб зрозуміти суть цих двох спеціальностей, я вивчила матеріали по перспективах, методах роботи та складу.

Як вже зрозуміло по назві «Фінанси и кредит», в першу чергу фах пов’язаний з фінансами та економічними рівнями («макро» та «мікро» рівні). Також, це загальні теоретичні знання по таким напрямкам як: гроші і кредит, фінанси підприємства та інші.

Це комплексна дисципліна, яка дає знання про державні фінанси, банківську справу, фінансовий менеджмент, ринок цінних паперів, облік та облікову діяльності на підприємствах, організаціях, держустановах, механізми управління державними боргами та інше.

Також, треба зауважити, що ця економічна спеціальність завжди була популярна, якщо, звичайно, «дружиш» з математикою. Про цю спеціальність говорять, що вона «пахне грошима», адже працюючи в цій сфері, ти матимеш справу з грошима, їх рухом, і т.д. Як вже відомо, фінанси є найважливішою ланкою в становленні економіки країни, яка дуже гостро потребує постійного та безперервного нагляду, чітких та виважених дій, операцій. Але фінансова діяльність важлива не тільки для країни.

Розумного управління фінансовою діяльністю вимагає буквально кожне підприємство. Тому, підприємство, яке має успіх, приділяє не менше уваги фінансовій діяльності, ніж модному зараз маркетингу та менеджменту, а, навіть, більше. І це вірно.

Майбутні фахівці, які стали на стежку даної професії, повинні розуміти, що дана спеціальність потребує логічного мислення, гострого розуму, постійної уваги, математичного складу розуму, стійкості, раціоналізму в рішеннях.

Варто додати, що спеціаліст в області «Фінанси та кредит» має змогу працювати в банківській сфері. Тому, дуже важливо розуміти сам процес переміщення ресурсів, як будується система фінансових послуг з цілями, концентрувати її в інтересах клієнта. Наприклад, можливі напрямки в роботі:

Також важливо для фахівців сфери «Фінанси і кредит», що планують працювати в банківському середовищі, вміти знаходити фінансові ресурси на світовому ринку та залучати їх до України.

Якщо говорити про рівень зарплатні, то в залежності від посади, або роду діяльності, вона варіюється в межах від 2000 тис. грн. (спеціаліст по кредитам, наприклад) до 1500 доларів США (фінансовий директор в невеликій фірмі), та від 7000 доларів США і вище у великих компаніях, що вийшли на міжнародний ринок.

Тепер перейдемо до спеціальності «Бухгалтерський облік, аналіз та аудит».

Це також економічна спеціалізація. Сфера діяльності також безпосередньо пов’язана з грошима.

Дане направлення дає змогу отримати економічні знання з формування та аналізу активів (що дуже необхідно кожному підприємству - і малому, і великому), грошових зобов’язань, капіталу, руху грошових потоків. А ще це знання про доходи та витрати підприємства, фінансові результати його діяльності.

Випускник даної спеціальності матиме змогу професійно обслуговувати підприємницьку діяльність усіх форм власності і відтворювати реалізацію власних навичок в кожній сфері народного господарства. У спектр цієї діяльності потрапляє: визначення результатів господарської (фінансової) діяльності підприємства, раціоналізація системи організації обліку (на основі вибору ефективної облікової політики) та інше. Такі широкі знання дають змогу майбутнім фахівцям претендувати на престижну роботу в серйозних організаціях.

Цікавим та перспективним напрямом по спеціальності «Бухгалтерський облік, аналіз та аудит» є робота аудитора. Він займається контролем та аналізом фінансової діяльності на підприємстві; дає оцінку достовірності звітності, законності діючих операцій; надає рекомендації по попередженню прорахунків та помилок у фінансовій діяльності; приймає участь у перегляді позовів щодо неплатоспроможності підприємств і організацій. Бувають зовнішні аудити та внутрішні. При зовнішньому аудитові клієнтом є організація, що перевіряється. Вона платить аудитору за певні послуги, що визначені договором. Внутрішній аудит може проводитись працівником компанії, функції якого часто виходять за рамки тільки фінансової перевірки, та включають участь у вирішенні питань управління та економічної політики підприємства. Внутрішні аудитори працюють більше в великих компаніях, холдингах, корпораціях.

Дана спеціальність завжди має стабільний попит на ринку праці та має хороші перспективи подальшого професійного та кар’єрного росту. Це і бухгалтера (які завжди потрібні!), бухгалтера – касири, спеціалісти планово – економічного відділу, головні бухгалтери, фінансові директори.

Про оплату даної спеціальності можна сказати, що вона також варіюється від займаної посади (приблизно від 2500 грн. і вище). Тобто, має широкий спектр.

Тепер, підводячи підсумки, можна з впевненістю сказати, що ці дві спеціальності однаково перспективні, мають високий попит на ринку праці, гарні перспективи по зросту професійному і кар’єрному. Тому, я не можу сказати, що спеціальність «Фінанси та кредит» чимось краща за спеціальність «Бухгалтерський облік, аналіз та аудит». Адже обидві вимагають знань математики, статистики. Обидві професії вимагають раціональності та логічності мислення, організованості, працелюбності та постійної уваги. Також важливим моментом є те, що, наприклад, професія бухгалтера вимагає величезної відповідальності, адже він несе відповідальність за помилки у звітності, та карається штрафами і санкціями. Мабуть, єдиними мінусами спеціальності «Бухгалтерський облік, аналіз та аудит» можна назвати:

Полянська Ольга


Нас находят: https://stimul kiev ua/articles htm?a=chim-spetsialnist-laquofinansi-i-kreditraquo-krashche-nizh-laquobukhgalterskiy-o, облік і оподаткування кем работать, професія фінанси і кредит, що означає професія облік і аудит, https://stimul kiev ua/articles htm?a=chim-spetsialnist-laquofinansi-i-kreditraquo-krashche-nizh-laquobukhgalterskiy-o#:~:text=%D0%94%D0%B0%D0%BD%D0%B5%20%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F%20%D0%B4%D0%B0%D1%94%20%D0%B7%D0%BC, спеціальністьбухоблік, де може викладати облік і аудитор, професія облік і аудит, Яка спеціальність краща Облік і аудит чи Фінанси банківська справа та страхування, яка різниця між спеціальністю облік і оподаткування і спеціальністю фінанси банківська справа


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook