Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиБухгалтеру

Чим відрізняється бухгалтер від економіста?

Чим відрізняється бухгалтер від економіста?

Перед нами стоїть дуже цікаве питання. І щоб розкрити його зміст потрібно порівняти два поняття бухгалтер і економіст.

Бухгалтер – людина в будь-якій організації чи на виробництві незамінна й потрібна всім. Це людина, яка відповідає за всю документацію на підприємстві. «Бухгалтером потрібно народитися», адже тільки людина з великою витримкою зможе контролювати велику кількість рахунків і цифр. Одним здається що це зовсім не важко, насправді – ні, адже на бухгалтері тримається весь облік – грошовий і матеріальний. Щоб справно вправлятися зі своєю роботою необхідно знати закони України, укази Президента, постанови, розпорядження, рішення Кабміну, документи податкової служби, Міністерства Фінансів України і ще багато важливих документів і не тільки стосовно діяльності конкретного підприємства чи організації.

Бухгалтер виконує лише контрольні функції, тобто перевіряє і підписує документи з деяких операцій, де помилки можуть сприяти до втрат коштів і цінностей.

У його роботі є свої плюси і мінуси.

Плюси:

Мінуси:

Основні функції бухгалтера полягають в:

Економіст – фахівець, який вивчає, розвиває і застосовує теорію економіки, а також вивчає і вводить ведення в економічну політику. Також це - фахівці, що відповідають за ефективність економічної діяльності підприємства або організації. На відміну від бухгалтерів економісти необхідні для того, щоб розрахувати, сплановувати і здійснювати контроль руху фінансових потоків, проаналізувувати підсумки фінансової діяльності підприємства, і визначати рентабельність.

Головна функція економіста - це розробка та виконання планових завдань на основі статистичних даних. У завдання економіста також входить ведення економічної діяльності, спрямованої на підвищення ефективності роботи підприємства і його рентабельності, досягнення високих результатів при оптимальному використанні фінансових, трудових і матеріальних ресурсів, ґрунтуючись на статистичних даних всіх структурних підрозділів підприємства.

В обов’язки економіста входить:

Економіст повинен знати нормативну базу з аналізу економічної діяльності, обліку і аудиту, а також по статистичному плануванню підприємства.

Він бере участь в підготовці проектів, перспективних і річних планів досліджень або розробок, заходів щодо підвищення їх економічної ефективності, науково-технічних звітів та іншої технічної документації.

Не можна бути хорошим фахівцем, не знаючи планово-облікової документації, методів економічного аналізу, організації оперативного обліку та статистичного обліку показників.

Плюси професії

Мінуси професії

Хороший економіст просто зобов’язаний знати технологію виробництва і ринкові методи господарювання.

Отже, можна зробити висновки, що бухгалтер - це працівник, який веде документальну діяльність на підприємстві, а економіст - це працівник який на основі документів діяльності підприємства аналізує його роботу і пропонує певні рішення щодо покращення роботи підприємства. Ці дві професії є дуже важливими для ефективної роботи підприємства, але перед усім потрібно розуміти, що ефективність підприємства буде залежати від кваліфікованості і якісної підготовки, від аналітичних здібностей, а також неупередженості – вміння оцінювати різні ситуації незалежно від їх результатів.


Нас находят: обовязки економіста, економіст обовязки, https://stimul kiev ua/articles htm?a=chim_vidriznyaetsya_bukhgalter_vid_ekonomista, що робить економіст, Функції економіста, що повинен знати економіст, робота економіста на підприємстві, економіст на виробництві, в чому полягає робота економіста, обовязки економіста на підприємстві


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook