Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиСлушателю курсов

Головні відмінності Парус від 1С

Головні відмінності Парус від 1С

Необхідність переходу з одного програмного продукту на інший може бути обумовлена різними причинами: відсутність у використовуваній програмі необхідних можливостей; низька якість обслуговування продукту, або вартість супроводу; перспективи консолідації даних в єдиний масив у вищому органі і т.д. Процедура програмного переходу складається з декількох етапів:

Процес переходу - це не тільки факт зміни облікового додатку, але і можливість позбутися накопичених помилок, переглянути облікові принципи, можливо, навіть, провести організаційно-структурні зміни (переглянути зони відповідальності бухгалтерів, склад і чисельність бухгалтерії). Рішення про перехід на новий програмний продукт має бути підкріплено фінансово і сприяти оптимізації обліку, якісно змінити роботу бухгалтерії. На практиці якість переходу істотно залежить від організації, яка безпосередньо здійснює процес. Кращий варіант, коли організація, яка здійснює перехід бухгалтерії на новий програмний продукт, надалі буде супроводжувати дану установу. Можна помітити, що успіх багато в чому залежить від рядових працівників бухгалтерій, які здатні проконтролювати результати конвертації на проміжному етапі, про який піде мова в подальшому.

Розглянемо кілька понять:

Конвертація - процес перенесення даних з однієї бази даних (БД) в іншу. У даному контексті ми будемо розглядати конкретне розуміння конвертації, так би мовити, практичне її застосування для перенесення бухгалтерських і розрахункових даних між платформами «Парус» і «1С».

Субконто - рівень аналітичного обліку. Є кращим інструментом поділу обліку, ніж формування додаткових субрахунків.

Платформа - оболонка програмного продукту, в середовищі якого виконується програмний код конфігурації (1С), або набір програмних файлів (Парус).

Для більш глибокого розуміння необхідності застосування складних методик і алгоритмів обробки даних потрібно розглянути основні відмінності платформ «Парус» і «1С». Обидві програми займають велику частку ринку бухгалтерських додатків, і важко сказати, яка програма лідирує. Ми не будемо розглядати кінцевий рівень (програмний інтерфейс), а розберемо файлову структуру двох платформ. «1С» (версії 7.7) і «Парус» (до версії 7) зберігають свої дані в DBF файлах з кодуванням WIN-1251 (WIN версія Паруса), що значно спрощує безпосередній доступ до файлів «Парус» з конфігурації 1С через об'єкт XBase. Структура файлів «Паруса» досить документована і йде в комплекті поставки.

«Парус» в DOS-версії мав різні набори файлів для бухгалтерії та зарплати, в WIN-версії база єдина. У зв'язку з цим, структура і склад файлів докорінно змінена, але спостерігається єдиний підхід у взаємозв'язках даних і основних картотеках. «Парус» не має чітко виділеної файлової одиниці для зберігання підсумків, що призводить до накопичення помилок (невідповідностей) аналітичних підсумків (файлів взаєморозрахунків, залишків на складах тощо). Схожа проблема спостерігається і в DOS-версії «Парус-зарплати» в плані накопичення прибуткового податку, який може відрізнятися по файлу розрахунків та файлу податкових карток.

Платформа «1С» версії 7.7 технологічно і концептуально поділена на три напрямки: бухгалтерський облік, розрахунок і складський (оперативний) облік. Кожна гілка базується на основній файлової одиниці, оброблюваній в конфігурації, як відповідний реальним (паперовим) технологіям об'єкт. Йдеться про журнал операцій (бухгалтерський облік) та журнал розрахунків заробітної плати (розрахунок). Дані об'єкти консолідують основні облікові і розрахункові дані, що виключає розбіжності у звітах по аналітичним рахункам. Оперативний облік в контексті даної статті ми розглядати не будемо. Виходячи з вищесказаного, першорядним завданням конвертації (перенесення) даних з «Паруса» в «1С» є консолідація та обробка даних «Паруса» і заповнення базових файлових структур в «1С».

Основною проблемою при перенесенні даних є невідповідність структур бази даних джерела і бази даних приймача, що призводить до необхідності проведення наступних операцій:

Роботи з конвертації можна розбити на кілька технологічних етапів, трудовитрати по яких залежать від обсягу та складності інформації, що переноситься. Перелік етапів:

Слід враховувати також підвищену тягу користувачів «Паруса» до розширення плану рахунків, для цілей організації аналітичного обліку не в результаті застосування додаткових рівнів аналітичного обліку у вигляді субконто, а шляхом введення субрахунків. До речі, таку методику досвідчені користувачі «Паруса» переносять і на «1С», намагаючись «спростити» собі життя правкою плану рахунків.

У зв'язку з цим, для коректного перенесення даних потрібен проміжний етап візуалізації зібраної інформації з метою аналізу коректності переносу даних, до безпосереднього запису цих даних до бази «1С». На цьому етапі дані представляються за розділами обліку: ОЗ, ТМЦ, контрагенти, співробітники і т.п. (з можливістю формування друкарських форм списків і відомостей). Етап звірки потрібен також у зв'язку з тим, що в процесі експлуатації «Паруса» в базах даних можуть накопичитися різні помилки і некоректність, які негативно вплинуть на результат конвертації. Технологічно проміжний етап моделюється конвертером, шляхом заповнення первинними даними таблиць значень, що допускають аналіз, правку і збереження у вигляді тимчасових текстових файлів.

Для автоматичного перенесення даних з бухгалтерської програми фірми «Парус» в програмний продукт фірми «1С» спеціально розроблений конвертер. Були враховані різні нюанси зберігання даних в ПП «Парус». Перенесення даних реалізовано безпосередньо з програми «1С: Бухгалтерія» або «1С: Зарплата і кадри» відповідною зовнішньою обробкою, без зміни типової конфігурації. Підключення до баз ПП «Парус» проводиться відповідно до їх вихідних розміщень і не зачіпає будь-яким чином первинну інформацію. Технологічно алгоритми розбиті на дві групи - це завантаження даних з файлової структури ПП «Парус» (досить стабільна, не схильна частим доопрацюванням і змінам частин програми) та вивантаження даних в ПП «1С». Друга частина алгоритмів має велику варіативність і залежить від конфігурації «1С». Також слід згадати, що постійно удосконалюється блок тестової звітності, включеної в конвертер для цілей звірки проміжних результатів, для спрощення налаштування відповідностей та аналізу завантаженої з «Парус» інформації.

Роботи з конвертації даних безпосередньо залежать від обсягу інформації, що переноситься, у зв'язку з ймовірним зростанням кількості помилок введення даних, наявністю дублюючих записів, і необхідністю аналізу інформації для визначення відповідностей облікових елементів, і вибору методики найбільш ефективного перенесення даних. Також, при великих обсягах інформації значно збільшується час, що безпосередньо витрачається на конвертацію даних, особливо це помітно при перенесенні оборотів, або розрахункових даних за річний період і більше.

Шимановський Микита


Нас находят: перенос парус 1с, вартість бухгалтерської програми парус


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook