Інновація в системах опалення - тепловий насос
Український споживач повільно і обережно, але все ж починає звертати увагу на нові технології в будівництві та енергозбереженні. Нові технології часто вигідно відрізняються від традиційних високою ефективністю, простотою установки, а також надійністю і відсутністю витрат по експлуатації. Це стосується технологій, які використовуються при будь-якому будівництві - як приватного будинку, так і приміщень для бізнесу - офісів, складів.
Серед енергозберігаючих опалювальних технологій нового покоління чільне місце займає технологія теплового насоса. Принцип дії теплового насоса схожий з принципом роботи холодильника. Він заснований на конденсації тепла, що знаходиться під землею. Оскільки на глибині 1,5 - 2 метри температура круглий рік одна і та ж - близько 8 градусів за Цельсієм, то це тепло може бути використано. За допомогою даної технології можна «забирати» тепло на обігрів будинку не тільки у землі, а й у води і у повітря.
Тепловий насос складається з двох принципових елементів - теплообмінника (випарника) і компресора. В якості холодоагенту як правило використовується фреон. Як хімічний елемент, він не представляє небезпеки для людини, тобто не є отрутою. Небезпечним він може бути тільки в тому випадку, якщо відбудеться витік фреону в промисловому масштабі. У цьому випадку людина може просто не помітити його наявності і задихнутися. У приватному будинку, коли агент, знаходиться під землею за межами будівлі, така ситуація виключена.
Теплообмінник - система труб - знаходиться в землі (закопується поруч з будинком), якщо тепловий насос виконаний за принципом «земля-повітря» або «земля-вода». Холодоагент - фреон, перебуваючи в рідкому стані, проходить через теплообмінник, при цьому він нагрівається і переходить з рідкого стану в газоподібний. Цей газ всмоктується компресором, тиск різко збільшується і відбувається виділення тепла.
Ви коли-небудь накачували велосипедні шини велосипедним насосом? Тоді напевно відчували, як він нагрівається від підвищеного тиску. Саме цей принцип використовується в технології теплового насоса. Вирізняється тепло передається повітрю або воді в залежності від типу системи опалення вашого будинку.
А холодоагент проходить через розширювальний клапан, де тиск газу знову знижується і він надходить в наступний цикл.
Таким чином, дана система виходить досить економічною, адже вона вимагає витрат тільки на електроживлення компресора. При цьому система теплового насоса працює в замкнутому режимі, їй не потрібна підживлення теплоносія на відміну від газопаливних систем опалення. А використання постійного джерела тепла землі робить технологію незалежної від енергоносіїв. Не потрібно підведення газу до будинку або закупівля вугілля і дров. Якщо додати до цього пожежо- та вибухобезпечність технології, високий термін служби і екологічність, можна зробити висновок про значне її переваги перед традиційними видами опалення і можливості її використання при опаленні як приватного будинку, так і виробничих приміщень.
Другие материалы по теме:
небезпеки, додати, насос, технологія, відміну, елемент, служби, дії, термін, не потрібно, технології, працює, людина, можливості, переваги, склад, використання, роботи, система, вид
Статьи из раздела: На досуге
Другие статьи по теме:
Преси гідравлічного типу для створення брикетів
Як роздрукувати власний блокнот на пружині
Чистка курток: домашні методи проти професійних послуг
ASUS ScreenPad: інноваційна технологія додаткового сенсорного екрану в ноутбуках ASUS
Тактичні черевики для військових: що потрібно знати при виборі
Мы на Facebook