Людина з дипломом про освіту є більш розумною?
У сучасному суспільстві це питання вже просто не має ніякої цінності. Чому? Та тому, що поголовно всі прекрасно знають відповідь, - «Ні». Освіта в ХХІ столітті не варта й гроша, хоча, не тільки наш сучасний соціум не потребує цього, обмеженого рамками, слова.
Хочу почати з того, що більшість великих відкриттів зроблені помилково. Візьмемо всесвітньовідомого Ньютона. Закон тяжіння відкритий по чистій випадковості. А якщо ми ще згадаємо Леонардо да Вінчі, то будемо вражені його божевіллям і повною відірваністю. Давайте повернемось в століття наших технологій і познайомимося з таким винахідником, як Стів Джобс. Він був людиною з дивним складом розуму, але нічого не розумів у літературі. Багато видатних людей не мали свідоцтва про освіту. Чому? Напевно тому, що саморозвиток - це шлях до успіху. А що ж є запорукою успіху всіх вищесказаних чоловіків? Скажімо так, можна бути впевненим у своєму відкритті, але потрібно знати людей. Більшість нічого не чує. Ті, хто чують - не слухають. Та мала кількість, що слухає - не розуміє. А ті, хто може зрозуміти - відкривають. І повірте, освіта ніколи не могла вплинути на людський розум, і вже тим більше, не зробить його розумніше, якщо людина за вдачею дурна. «У боротьбі за розвиток розуму недостатньо піднімати стелю, треба ще дивитися, щоб підлога не провалилась», - Б. Вербер
Освіта, по суті, дає нам поштовх, напрям, шлях, натхнення, але не розум. Це як музичний слух, або здатність одягатися стильно - вони або є, або їх немає. Часом, трапляються невдачі в житті людини, коли просто ти не здатний проявити свої таланти і здібності, а інколи їх не помічають навмисно. Так от, всі ці дії відбуваються у нас в університетах, де ми зобов'язані отримати знання конкретного спектру, щоб як-не-як планувати своє майбутнє. Та, на жаль, це практично нереально. Зараз ми відносимось до тих людей, яким потрібно зубрити, вчитися орієнтуватися у своїй спеціальності, але за 2-3 роки тих навчань просто незначна кількість. Нашим викладачам, не всім звичайно, здається дуже нудно викладати і навчати студентів. Тому, вони просто дають їм ті, чи інші домашні завдання, не навчивши нічому на парі. Або беруть хабарі за здачу предмета, а саме так і зароджувалася корупція. Або ж просто вважають студентів дурнями, які не можуть в принципі нічому навчитися. Такі мої реальні погляди на всю суть освіти.
Також, в нашому світі існують такі цікаві тести, як IQ-тести, що перевіряють на скільки ти розумний і унікальний. Але давайте подивимося правді в очі, і побачимо, що тести на інтелект створені з метою довести, що розумні ті, у кого інтелект такий же, як і в укладачів тесту. Ось і видно всі ті рамки цього утворення.
Та й що таке розум в наш час? Для багатьох такі якості, як хитрість набагато важливіші. Адже виграє не завжди той, хто розумніший, а той, хто може бачити на крок вперед, або той, хто опиняється там, де його не чекають. А цьому ну вже ніяк, на жаль, не можна навчитися.
Підсумуємо ж те, що маємо. Освіта є важливою в житті будь-якої людини, але у неї немає такої влади, як зробити людину розумнішою. Як не крути, а це залежить, в першу чергу, від самої людини. Адже, якби освіта була єдиним чинником, щоб стати геніальним, то багато б змогли досягти своїх цілей. Хіба ні? І всі ми знаємо, що «коли мудрець вказує на Місяць, то дурень бачить лише палець». Сподіваюся, що всі зможуть осягнути того, так званого, Місяця.
Красовська Анна
Другие материалы по теме:
винахідник, інтелект, розум, спеціальність, талант, видно, місяць, почати, вперед, майбутнє, освіта, дії, чек, закон, прекрасно, студент, завдання, інші, людина, предмет, знання, кількість, отримати, вид, час
Статьи из раздела: На досуге
Другие статьи по теме:
Основні види аналізу в трейдингу: на шляху до прибуткових угод
Краща початкова школа в Києві на Позняках по Монтессорі методиці
Де купити якісні спреї та змазки для сексу?
Ігри та додатки для вивчення німецької мови: навчання без нудьги
Занурення у світ зарубіжної літератури: 8 клас як можливість розширити кругозір
Мы на Facebook