Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиНа досуге

Містер Холмс - фільм про дідуся чи новий детектив?

Містер Холмс - фільм про дідуся чи новий детектив?

Сер Маккеллен вперше знявся у Білла Кондона в 1998 році в фільмі «Боги і монстри», де зіграв - в одній зі своїх перших великих кіноролей - режисера Джеймса Уейл в останні тижні його життя, коли він був багатьма забутий і проводив час в мізерній компанії покоївки і відмінного для фільму садівника. Провалився в прокаті фільм, тим не менш, став знаковим і для режисера, і для актора, і «Містер Холмс», нехай написаний зовсім по іншому роману і не Кондоном, багато в чому сприймається як його відлуння, починаючи з часу дії (там - середина 50-х, тут - кінець 40-х, плюс флешбеки на два-три десятиліття тому) і закінчуючи центральною фігурою самотнього старого, який знаходить контакт з новими людьми переможе спогади про часи, коли талант приносив йому славу.

Самий (і чи не єдиний) цікавий хід фільму онлайн - в тому, що він виставляє Холмса «реальною» людиною, про яку всередині самого оповідання були написані книги (авторства Ватсона, в кадрі з'являється лише в безликому камео) і знято кіно. Головним чином цей прийом використовується тут як привід для стриманих жартів про трубку і крисаню і про те, як легко старому вгадувати сюжетні твісти в знятих про нього фільмах, але він же дає сюжету і двигун, коли 93-річний Холмс, знаючи, що написану Ватсоном розповідь про його останню справу - вигадка, намагається згадати, як все було насправді.

Ці спогади в кінцевому рахунку займають від сили третину хронометражу, викривають аж ніяк не підступну інтригу, а просту людську трагедію, і емоційно підпирають собою основну сюжетну лінію фільма, служачи Холмсу нехитрим уроком про те, що треба бути ближче до людей - а саме, до домробітниці Лорі Лінні і її милого дитя, між якими зріє свій конфлікт, оскільки син після спілкування зі старим швидко починає відчувати до матері класову неприязнь. І це далеко не все - окремі розкидані по хронометражу 20 хвилин тут йдуть на подорож сищика в Хіросіму, де він разом з японським перцем знаходить собі ще одну невелику драму фільма онлайн, якої, як і всім іншим, потрібні свої зручні зав'язка, розвиток і розв'язка.

Не дивно результат - в тому, що перед нами відверто зім'ятий фільм, старанно жонглює своїми сюжетними лініями, але не здатний активно і надовго залучитися ні в одну з них. Загальна ідея - деміфологізувати такого персонажа, як Холмс, спустити його з небес на землю - більш ніж цінна, але фільм онлайн, розгойдавшись, відлітає занадто далеко в інший бік. Персонажі відкрито промовляють свої почуття, конфлікти вирішуються як за підручником, режисура Кондона, який з часів «Богів і монстрів» ставав менш і менш цікавий - професійна, але начисто позбавлена ??ідей і вогню, і навіть всієї харизми Маккеллена не вистачає, щоб в фіналі перед глядачем залишилося щось більше, ніж ще одна історія про одного дідуся і хлопчика. Може бути, краще Холмсу все-таки жити в дивовижних історіях.

Джерело: http://ukrainefilm.com/.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook