Навіщо українському бухгалтеру міжнародний сертифікат?
В теперішній час, дивлячись на стрімкий розвиток науки та техніки, зміну моральних пріоритетів, світогляду, життєвих позицій людей, професійних орієнтирів, на ринку праці значно збільшується постійно кількість підприємств і компаній, що здійснюють набір кадрів. Адже кожен керівник прагне, щоб його компанія відповідала накресленій шкалі якості, яку ставить сьогодні час, закріпивши стійку позицію на ринку, а по-іншому успішна діяльність компанії просто неможлива. Однак зараз процес відбору проводиться складніше, жорсткіше і ретельніше, ніж раніше. Звісно ж, керівники беруть на роботу найосвіченіших та тих спеціалістів, що мають досвід. Найбільше це стосується задіяних в економічній сфері працівників – бухгалтерів, тобто тих, що зв’язані з фінансовою діяльністю підприємства. Тому при відборі саме таких працівників велику роль відіграє те, чи мають вони міжнародні сертифікати з даної спеціальності і, зазвичай, перевагу надають, тим, що мають такі сертифікати. Мабуть, це нікого не здивує, оскільки наявність даного сертифіката надає значного пріоритету кандидатам. Тому професіонали у галузі своєї діяльності прагнуть до того, щоб отримати вказаний вище сертифікат для підвищення рівня своєї кваліфікації. Не здивує також і те, що така політика підприємств цінується, адже будь-який керівник прагне обрати кращих працівників, що в результаті гарантовано забезпечить процвітаюче та надійне майбутнє компанії. Також спеціаліст, який має міжнародний сертифікат отримує можливість не лише за національними стандартами фінансової звітності працювати, а ще й додатково за міжнародними. Тож, бачимо, що тема, пов’язана з тим, чи потрібен взагалі і навіщо потрібен українському бухгалтеру міжнародний сертифікат є дуже актуальною.
Таким чином в сучасному світі, щоб реалізуватись та отримати хорошу роботу з високооплачуваною заробітною платою в сфері економічної діяльності потрібно знати міжнародні стандарти бухгалтерського обліку та мати міжнародний сертифікат, наприклад, типу САР/СІРА (Certified International Professional Accountant, що в перекладі означає Сертифікований міжнародний професійний бухгалтер).
Спеціалісти-бухгалтера, що отримали вище названі сертифікати мають значні переваги: вміння і можливість ведення на високому рівні внутрішній облік професійно відповідно до вимог державних стандартів; вміння аналізувати фінансовий стан підприємства, надаючи відповідну фінансову звітність та відображення інформації в документах щодо прибутків та збитків даного підприємства чи компанії; навики ефективної роботи з внутрішнім бюджетом відповідного підприємства; можливість трансформації української фінансової звітності, а також формування для іноземних інвесторів міжнародної звітності; розуміння правил та принципів МСФЗ та досконале вивчення вимог МСФЗ; та інше.
Звісно ж, бухгалтер, що прагне отримати роботу з гарними перспективами та високою зарплатою повинен мати знання з міжнародних стандартів, попередньо пройшовши курс навчання з програм міжнародної сертифікації , наприклад таких як, АССА ДіпІФР або ж СAP/CIPA. Сучасним спеціалістам у сфері бухгалтерського обліку не обійтися без зазначених міжнародних сертифікатів якщо вони прагнуть ефективно працювати та мати перспективні результати своєї економічної діяльності. Адже навчання за вказаними програмами АССА Діпіфр та СІРА дає можливість вивчити міжнародну систему обліку, її структуру, а також отримати необхідні теоретичні знання і відповідні практичні навички з фінансового обліку, аудиту, фінансового менеджменту. Тож дані міжнародні дипломи створюють значні переваги працівникам і конкурентні переваги компаніям, що дає можливість росту і процвітання підприємствам. Інколи трапляється також, що керівники зобов’язують фінансовий персонал пройти відповідні курси навчання за даними програмами для отримання міжнародних сертифікатів. Тобто, виходячи з вищезазначеного, ми бачимо, що і кар’єрний ріст залежить від цього, адже наявність даного сертифікату впливає і на професійне просування, тобто посадове підвищення . Однак, вже доведено, що інвестиції у свої знання завжди оприбутковуються про це свідчить статистика та переконує досвід.
Міжнародні сертифікати неможливо купити, щоб їх отримати потрібно багато і наполегливо працювати. Спеціаліст, що має міжнародний сертифікат – це високоосвічена, цілеспрямована, дисциплінована людина, що має чималі знання, які не обмежуються рамками національних стандартів, а виходять за них і стосуються ще й знань з міжнародних стандартів бухгалтерського обліку.
Таким чином, бачимо, що наявність міжнародного сертифікату для українського бухгалтера сьогодні є необхідною. Адже даний сертифікат не лише надає значні конкурентні переваги, а ще й, крім того, є доказом того, що даний спеціаліст у галузі бухгалтерії має високий професіоналізм, здатний до ефективної роботи і високого заробітку. Тобто наявність міжнародного сертифікату у спеціаліста фінансової галузі багато про що говорить і має велике значення. Звісно ж, будь-який працівник економічної сфери повинен надати цьому чималої уваги, адже , ми бачимо, якого масштабного значення набувають на сучасному етапі розвитку і функціонування економічної діяльності міжнародні сертифікати. Тож, я вважаю, що отримувати такі сертифікати є дуже важливим, а також – потрібним. Адже це є потрібним, навіть, необхідним для успішної кар’єри бухгалтера, а важливим – для саморозвитку, самоосвіти, самореалізації. Тим паче, що курс навчання та підготовка до захисту і здачі сертифікатів дає можливість отримати значну кількість нової інформації, а ще дозволяє систематизувати та узагальнити раніше набутті знання.
Переваги, що надаються міжнародним професійним рівнем:
- Для спеціалістів, що прагнуть знайти можливість отримати високооплачувану перспективну роботу або ж, взагалі, продовжити свою професійну діяльність за кордоном, зокрема на Заході, міжнародні сертифікати будуть значним плюсом. Адже, звідусіль кажуть, що вітчизняна освіта за кордоном не викликає довіри та не сприймається всерйоз, на жаль.
- Оскільки Україна орієнтується на західний ринок, а вітчизняні підприємства на західні компанії, тож це також створює необхідність одержання вищезазначених сертифікатів спеціалістами, зокрема і в сфері бухгалтерського обліку, що створює також можливість та значну імовірність привернення уваги іноземних компаній, сприяє іноземним інвестиціям в український бізнес та загалом покращує міжнародне співробітництво.
- Більшість західних корпорацій встановлюють вимоги, що фінансові керівники, що очолюють їх дочірні українські компанії повинні мати професійні сертифікати.
- Наявність даних міжнародних сертифікатів створює можливість для українських спеціалістів у сфері бухгалтерського обліку спілкуватися із західними колегами однією мовою.
Отже, бачимо, скільки переваг має спеціаліст, у якого наявний міжнародний сертифікат. Перед таким бухгалтером відкриті будь-які двері. Такий спеціаліст має гарні перспективи на майбутнє у просуванні по своїй спеціальності, можливість працювати на хорошій роботі та отримувати високу зарплату і можливість самореалізації. Також, ми знаємо, що бухгалтерський облік в Україні є стандартизованим, тобто спрощеним. Адже система бухгалтерських підрахунків проводиться за одним принципом, хоч і має певні свої нюанси у кожній галузі. Це значить, що Законом України визначаються конкретні вимоги щодо ведення фінансової звітності на українських підприємствах, ці вимоги, зокрема, стосуються бухгалтерського обліку. Крім того, відповідним Законом зазначаються вимоги, де сказано, що бухгалтер повинен мати міжнародний сертифікат, що свідчить про знання Міжнародних стандартів фінансової звітності. Само собою зрозуміло, що для одержання вказаних вище сертифікатів, потрібно пройти навчання з відповідних програм.
Таким чином, хочу додати, що мене не дивує, чому саме до працівників фінансової сфери висуваються такі жорсткі вимоги щодо освіти, досвіду, рівня кваліфікації, наявності міжнародних сертифікатів. Адже бухгалтер – це один з найважливіших працівників на підприємстві, а бухгалтерія є невід’ємною і незамінною частиною будь-якого підприємства. Від роботи цього відділу залежить робота підприємства загалом. Бухгалтер, можна сказати, віддзеркалює на папері всі операції, що проводить дане підприємство і тим самим контролює його роботу. Тому, крім всіх вищезазначених професійних якостей, це повинна ще й бути рішуча, відповідальна, впевнена та уважна людина, яка може за будь-яких обставин сконцентруватися і прийняти правильне рішення відповідно до тої, чи іншої ситуації. Тобто, робота бухгалтера не лише складна, але й особливо відповідальна. Крім того, бухгалтер – це той спеціаліст, який постійно повинен оновлювати свої знання відповідно до розвитку техніки, створення нових програм, постійно підвищувати рівень своєї кваліфікації, реагувати на всі нововведення економічної сфери.
Другие материалы по теме:
сертифікати, міжнародний, сертифікат, за кордоном, керівник, вимоги, бухгалтерських, значення, облік, діяльність, наявність, бухгалтерський, бухгалтерський облік, робота, знання, навчання, переваги, кількість, отримати, курс, наприклад, приклад, роботи, бухгалтер
Статьи из раздела: Слушателю курсов
Другие статьи по теме:
Чому важливо купити робот-пилосос, якщо у вас є домашні улюбленці
Робота в Європі будівельником: широкі горизонти для українців
Підготовка суднових механіків до обслуговування високовольтного обладнання на судах
Нас находят: сертифікат бухгалтера чи варто отримувати та який вибрати, https://stimul kiev ua/articles htm?a=navishcho_ukrainskomu_bukhgalteru_mizhnarodniy_sertifikat, що дає наявність сертифіката сар/сіра, чи можна працювати бухгалтером закордоном, Хто отримував сертифікат бухгалтера, сертифікат міжнародного бухгалтера, сертифікат бухгалтера міжнародні стандарти, міжнародні сертифікати у сфері бухгалтерського обліку, міжнародні сертифікати в сфері бухгалтерського обліку, міжнародні бухгалтерські сертифікати в украине
Мы на Facebook