Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиНа досуге

Наявність освіти робить людину розумнішою?

Наявність освіти робить людину розумнішою?

На мою думку, ця тема доволі не однозначна. Звичайно, вища освіта потрібна, тим більше в теперішні скрутні часи, коли роботу знайти дуже важко. Це великий плюс, але існує питання, яка це освіта? Куплена, чи заслужено отримана?

Вища освіта дає великий плюс - це вміння находити контакт з людьми, вміння виходити зі скрутних становищ, правильно розмовляти (це теж великий плюс), а якщо ще навчатись, то звичайно користі немає меж. Є люди, які від природи вже не потребують вищої освіти, тому що вони вміють думати, і думають на два – три кроки вперед. Але їм все одно треба вища освіта, щоб навчитись елементарним дисциплінам. Звичайно, можна вивчити все самому за потреби, але ж людина залишиться без диплома, і що виходить? Що нерозумна людина з дипломом, стане вище по рангу розумної без диплома. Тому, як я вже писав, вища освіта треба всім, без виключення. А от чи робить освіта людину розумнішою, це інше питання. Вища освіта робить людину більш розвиненою, морально стійкою до стресів, вчить спілкуватись з однолітками, розширяє кругове бачення та багато іншого. Можна сказати, що вона робить людину розумнішою не тільки в плані науки, а ще й в плані життя. Після університету ми виходимо сформованими особистостями (не всі, звичайно, але більшість), які знають хоча б ази своєї спеціальності.

Звичайно, не всі вузи дають гарні знання, які ми очікуємо, і не всі студенти їх прагнуть отримати. Але кожний вуз вчить найголовнішого - думати, «крутитись», мислити. Нерозумна людина не здасть сесію, та не напише диплом. Вона може купити його, але зв’язати два-три слова теж треба вміти, бо виженуть, аж бігом.

Теж треба зазначити, що люди, в яких немає грошей, не зможуть навчатися, бо на бюджет вступити майже не реально, а платити в них немає чим. І навіть якщо ти майбутній Тесла чи Коперник, будеш пригнічений нинішньою системою.

Тому, навіть якщо у людини буде 3 вищих освіти, вона може не бути розумною, так само, як людина може бути розумною без неї. Вища освіта дає людині можливість оволодіти певними навиками (комусь трохи, комусь в ідеалі), але розуму вона не додає.

Бойко Ю.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook