Меню


Курсы Стимул Справочник Статьи Слушателю курсов

Неліквідні активи в бухгалтерському обліку

Неліквідні активи в бухгалтерському обліку

Часто підприємства відчувають на собі проблему неліквідних товарів. Це призводить до сповільненого товарообігу та зменшенню виручки, знижується рентабельність підприємства.

Товари неліквіди - це активи, які довго реалізуються і їх складно перетворити на виручку. До таких товарів на підприємстві можна віднести інвестиції, основні засоби, позики, нематеріальні активи, цінні папери.

Для бухгалтерського обліку існують критерії, які визначають ліквідність активів. Не завжди товар, який вчасно не реалізували, можна вважати неліквідним, адже це помилка організаторів, і це ніяк не залежить від ліквідності самого товару.

Залежаний товар - це товар, що не був проданий на протязі 3 місяців, і немає на нього попиту у покупців.

Реалізатори, в такому випадку, вибирають метод зниження цін, тобто уцінку товару. Щоб це здійснити, має бути створений наказ, де вказуються всі дані про товар, причина, по якій ми оформляємо уцінку і ціна, яка утвориться внаслідок уцінки. Або, як варіант, можливе публічне оголошення про зниження ціни на даний товар. Але документально, що перший, що другий варіант оформляється тільки за дозволом директора організації.

Неліквідні товари в бухобліку можна списати на різні витрати підприємства, за типом морально - застарілих. Мені здається, що ту суму, яку списуємо, можна взяти до уваги для цілей, таких як, оподаткування прибутку, що входить до складу за витратами на виробництво, яке не дало продукції.

Бондаренко Ольга


Нас находят: облік неліквідів, ліквідні і неліквідні активи в бухобліку, неліквід в бухгалтерії, неліквидні активи


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook