Меню


Курсы Стимул Справочник Статьи На досуге

Особливості реєстрації інформаційного агентства

Особливості реєстрації інформаційного агентства

Згідно норм чинного українського законодавства для набуття статусу інформаційного агентства необхідна державна реєстрація. Юристи компанії OGP звертають Вашу увагу на те, що інформаційне агентство має перебувати у формі юридичної особи і не може бути фізичною особою – підприємцем.

Забороняється заснування агентства з іноземною часткою у статутному капіталі, яка перевищує 35 відсотків. При цьому здійснюється реєстрація представництв іноземних інформагентств за умов акредитації їх кореспондентів.

Інформаційне агентство може провадити свою діяльність за кордоном. Для цього при реєстрації треба вказати, що воно буде мати зарубіжну або національну і зарубіжну сферу розповсюдження.

Реєстрація починається з подання заяви засновниками (засновником) до Міністерства юстиції України. Вимоги до інформації, яка має бути зазначена у заяві і доданих до неї документах, зазначені у Положенні про державну реєстрацію інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності, затвердженому Наказом Мін’юсту від 21.02.2006 № 12/5.

Після подання заяви починається її розгляд, який має тривати не більше семи днів. За результатом розгляду приймається рішення про реєстрацію інформагентства чи про відмову у такій реєстрації, про що у п’ятиденний строк з моменту прийняття повідомляються засновники (засновник) шляхом направлення листа. Прийняте рішення оформлюється наказом, який підписується Міністром юстиції України і базується на правовій експертизі заяви та доданих до неї документів.

Слід звернути увагу, що рішення про відмову у реєстрації інформаційного агентства може бути прийнято виключно у випадках, якщо:

1) його назва, програмна мета, основні цілі та напрями діяльності не відповідають українському законодавству (заклики до насильницької зміни/повалення існуючого конституційного ладу, пропагування комуністичного та/або націонал-соціалістичного режиму(режимів), розпалювання расової, національної, релігійної ворожнечі і т. д.);

2) існує зареєстроване агентство з тією самою назвою;

3) на час подачі заяви пройшло менше року з дня, коли набрало сили рішення суду про припинення діяльності відповідного агентства.

Протягом п’ятнадцяти днів після отримання листа про прийняте за результатами розгляду рішення має бути сплачений реєстраційний збір.

Збір складає 850 грн., окрім випадків реєстрації:

А) інформагентства, заснованого з участю іноземних фізичних та/або юридичних осіб і компаній з іноземним капіталом;

Б) іноземного представництва.

У першому випадку збір складає 2040 грн., у другому – суму, яка тотожна тій, що сплачується представництвами українських національних інформагентств у відповідній країні.

Після пред’явлення платіжного документа Міністерство юстиції видає засновнику (засновникам) відповідне свідоцтво, що діє протягом необмеженого строку.

Підготовлено юристами OGP.UA


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook