Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиНа досуге

Плюси та мінуси при веденні окремого бюджету в родині

Плюси та мінуси при веденні окремого бюджету в родині

Окремий бюджет в родині, на мою суб’єктивну думку, явище дуже погане. Окремий бюджет повинен бути лише на початковій стадії сімейних відносин, чи, навіть, на стадії «до сімейних» відносин. Родина - це передусім довіра до усіх її членів. Без довіри нема ніякого сенсу створювати родину.

Головними мінусами окремого бюджету є відчуття неповноцінності у родині, якась хмура та натягнута атмосфера, яка неодмінно понесе за собою сварки та інші негативні наслідки для родини. Окремий родинний бюджет також підкреслює недовіру чоловіка до дружини, а недовіра - це перший крок до розвалу родини і припинення будь-яких відносин між собою.

Так, серед плюсів окремого бюджету можна виділити відсутність конфліктів на грошовому підґрунті, та фінансову незалежність одне від одного. Але ці плюси лише в матеріальній площині. У родині головними цінностями є не матеріальні ресурси, а духовні цінності, довіра, взаємоповага, любов та щирість.

Тобто, я вважаю, що бюджет повинен бути спільним. Але чоловік та дружина повинні разом, консолідовано прийти до цього. Вони повинні обрати між собою того, хто буде планувати та розпоряджатися бюджетом. І це повинен бути не той, хто більше заробляє, чи має більший вплив в побуті, а той, хто об’єктивно краще розуміється в сфері фінансів, у фінансовому плануванні, хто більш раціонально мислить, хто більше економить (у доброму розумінні цього слова). Ця людина повинна кожен місяць збирати обидві заробітні плати, незважаючи, наприклад, на те, що в одного члена родини вона 15 000 грн, а в іншого - 4500 грн. Далі вона повинна розподіляти ці кошти на плату комунальних послуг, погашення кредитів (якщо такі є), планування майбутніх покупок товарів різного значення, планування відпочинку, та відкладення коштів на ощадний рахунок, чи просто під подушку, на чорний день.

Але якщо наявна така велика різниця в заробітній платі, то спільний бюджет, рано чи пізно, призведе до сварок, чи до зайвих нагадувань хто у родині є господарем, і годувальником.

Ідеальним виходом з ситуації, я вважаю, є сімейний бюджет, який можна порівняти з бюджетом Сполучених Штатів Америки, де на глобальні цілі бюджетом розпоряджається держава (державний бюджет), а на цілі місцевого характеру, які потребують набагато менших витрат, бюджетом керують штати (федеральний бюджет). Тобто за допомогою цієї аналогії можна зрозуміти, що на витрати глобального характеру в родині повинен бути спільний бюджет, а на незначні витрати, я вважаю, повинен бути у кожного свій окремий бюджет. Так, якщо родині треба придбати новий досить дорогий телевізор, родина повинна обговорити це і прийняти спільне рішення з цього приводу, і витратити на цю мету гроші з спільного родинного бюджету. Якщо усе буде саме так, то взаєморозуміння і повага одне до одного будуть присутні у родині, а разом з цим, і щастя, і любов не будуть покидати межі родини.

Киричек


Нас находят: https://stimul kiev ua/articles htm?a=plyusi-ta-minusi-pri-vedenni-okremogo-byudzhetu-v-rodini, в чоловіка свій бюджет а у дружини свій


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook