Роздільний бюджет в родині - добре чи погано?
Молоді дівчина і чоловік, які вирішили одружитися, стають на порозі нового для них життя, в якому потрібно будувати свою сім'ю. Сім'я - це спільні домовленості у всіх аспектах життя. Однією з найважливіших нових домовленостей стає спільне вирішення питання про сімейний бюджет.
Сімейний бюджет може бути наступних видів:
- спільний;
- роздільний;
- змішаний (пайовий).
Так званий спільний сімейний бюджет - найпоширеніший у пострадянських країнах, припускає, що весь сімейний дохід складається в загальний. Формують такий дохід обидва партнери або одноосібно, залежно від того, хто заробляє в даний період. Розпоряджатися загальним бюджетом може один (незалежно від того хто добувач) або обидва члени сім'ї за домовленістю.
Плюси:
- зручно і спокійно відкладати гроші на великі покупки;
- повна інформованість обох членів подружжя про фінансовий стан сім'ї;
- зближення подружжя.
Мінуси:
- втрачається можливість робити дорогі сюрпризи один одному;
- при різних заробітках можуть виникати розбіжності щодо розпорядження фінансами;
- велика ймовірність виникнення «заначок», що не сприяє відкритості відносин.
Роздільний сімейний бюджет - поширений в західних країнах і припускає, що кожен член сім'ї самостійно розпоряджається власними доходами. Рішення про великих витратах можуть прийматися спільно.
Плюси:
- практично відсутні грошові розбіжності і як наслідок сварки
- можливість самостійно здійснювати особисті покупки
- можливість робити один одному дорогі подарунки-сюрпризи
Мінуси:
- складно здійснювати великі покупки
- можливі розбіжності щодо спільних статей витрат, особливо коли доходи обох подружжя значно відрізняються
- подружжя відокремлених один від одного
- підходить для сімей з доходами вище середнього
Змішаний сімейний бюджет - подружжям визначається конкретна сума або частка спільного бюджету, решта доходів - це особисті витрати.
Плюси:
- такий бюджет має переваги спільного і роздільного бюджетів;
- наявність загального та особистого бюджетів сприяє зменшенню якихось фінансових розбіжностей.
Мінуси:
- можливі розбіжності при визначенні частки до загального бюджету, якщо рівень доходів подружжя значно відрізняється.
Вибір оптимальної моделі сімейного бюджету - один з найважливіших на шляху до створення гармонійних, щасливих і спокійних сімейних відносин. Грошові розбіжності часто стають причиною величезних сварок, скандалів і навіть (у найгіршому випадку) розлучень. Тому обраний тип сімейного бюджету повинен враховувати не тільки рівень доходів подружжя, а й особливості їх якостей характерів і відносин.
Тому, в майбутньому я буду оптимально підходити до вибору моделі сімейного бюджету, і сподіваюся, що у мене це вийде. Бо це дуже важливо для будови ідеальної і спокійної сім'ї.
Шевченко Ю.В.
Другие материалы по теме:
рівень доходів, розподіл коштів, члени сім'ї, ідеальної, подружжя, сімейний бюджет, дохід, доходи, фінансовий стан, сума, чоловік, стан, період, витрати, доход, наявність, гроші, створення, особливості, робити, життя, бюджет, переваги, вибір, склад
Статьи из раздела: На досуге
Другие статьи по теме:
Преси гідравлічного типу для створення брикетів
Основні характеристики переносних зарядних станцій: що потрібно знати?
Нас находят: https://stimul kiev ua/articles htm?a=rozdilniy-byudzhet-v-rodini---dobre-chi-pogano, спільно роздільний сімейний бюдже, https://stimul kiev ua/articles htm?a=rozdilniy-byudzhet-v-rodini---dobre-chi-pogano#:~:text=%D0%A0%D0%BE%D0%B7%D0%B4%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%81%D1%96%D0%BC%D0%B5%D0%B9%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D0%B1%D1%8E%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D1%82%20%2D%20%D0%, кожен член сімї може мати власний бютжет?, сімейний бюджет окремо чи має бути спільним
Мы на Facebook