Меню


Курсы Стимул Справочник Статьи На досуге

Роздільний бюджет в родині - добре чи погано?

Роздільний бюджет в родині - добре чи погано?

Молоді дівчина і чоловік, які вирішили одружитися, стають на порозі нового для них життя, в якому потрібно будувати свою сім'ю. Сім'я - це спільні домовленості у всіх аспектах життя. Однією з найважливіших нових домовленостей стає спільне вирішення питання про сімейний бюджет.

Сімейний бюджет може бути наступних видів:

Так званий спільний сімейний бюджет - найпоширеніший у пострадянських країнах, припускає, що весь сімейний дохід складається в загальний. Формують такий дохід обидва партнери або одноосібно, залежно від того, хто заробляє в даний період. Розпоряджатися загальним бюджетом може один (незалежно від того хто добувач) або обидва члени сім'ї за домовленістю.

Плюси:

Мінуси:

Роздільний сімейний бюджет - поширений в західних країнах і припускає, що кожен член сім'ї самостійно розпоряджається власними доходами. Рішення про великих витратах можуть прийматися спільно.

Плюси:

Мінуси:

Змішаний сімейний бюджет - подружжям визначається конкретна сума або частка спільного бюджету, решта доходів - це особисті витрати.

Плюси:

Мінуси:

Вибір оптимальної моделі сімейного бюджету - один з найважливіших на шляху до створення гармонійних, щасливих і спокійних сімейних відносин. Грошові розбіжності часто стають причиною величезних сварок, скандалів і навіть (у найгіршому випадку) розлучень. Тому обраний тип сімейного бюджету повинен враховувати не тільки рівень доходів подружжя, а й особливості їх якостей характерів і відносин.

Тому, в майбутньому я буду оптимально підходити до вибору моделі сімейного бюджету, і сподіваюся, що у мене це вийде. Бо це дуже важливо для будови ідеальної і спокійної сім'ї.

Шевченко Ю.В.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook