Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиСлушателю курсов

Що потрібно знати в разі працевлаштування за кордон

Що потрібно знати в разі працевлаштування за кордон

Українці і пошуки кращої долі — невіддільні поняття. Не лише в межах рідної країни, а й за океанами. Але сьогодні ласим шматком у працевлаштуванні стають сусідні держави. Один з найкращих варіантів — Польща. Цьому сприяють зручне географічне положення, схожий менталітет, споріднені мови, високий рівень життя, а робота для жінок за кордоном — можливість стабільного заробітку незалежно від рівня кваліфікації. Поляки пропонують найрізноманітніші вакансії: пакування косметики, парфумів, морепродуктів, пончиків, печива, шоколаду та капкейків, оператори виробництва керамічної фабрики, сортування посилок, виробництво конвертів для столового приладдя тощо. Але як знайти ту ідеальну для себе вакансію за кордоном, коли не знаєш мови?

Для працевлаштування в Євросоюзі потрібно все легально оформити. “Чорний” ринок праці відживає себе, на зміну йому приходять офіційні домовленості та санкції за порушення. Передусім потрібно визначитись, які робота та умови вам підходять, а потім починати пошуки. Це можна зробити за допомогою:

Усі способи доступні, але відрізняються за часом, який доведеться витрати на пошуки й оформлення всіх документів, а також за фінансами. Найкращий спосіб — звернутись до фахівців, які професійно займаються працевлаштуванням в інших країнах, адже потрібно зібрати пакет документів для отримання робочої візи.

Для початку підготуйте резюме польською та англійською мовами, вказавши особисті дані, освіту, вміння та навички, попередній досвід роботи, можливо — знання мов, додаткові відомості.

Але при оформленні всіх документів потрібно бути максимально уважним і обережним. У жодному разі не можна підписувати порожні аркуші паперів, нікому не віддавати оригінали документів, що підтверджують особу. Вивчайте договір до підписання, уточнюйте всі незрозумілі аспекти, за можливості проконсультуйтесь з юристом. Зверніть увагу: договір має бути українською мовою з детальним описом функціональних обов’язків, умов працевлаштування, правами та обов’язками сторін, форс-мажорних обставин та виплат. Якщо ви плануєте бути за кордоном понад 3 місяці, станьте на консульський облік. В епоху інтернету можна легко знайти контакти потенційного роботодавця та залишити їх рідним.

Автор: Скиба Тетяна


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook