Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиБухгалтеру

Що таке Міжбанківський Валютний Ринок

Що таке Міжбанківський Валютний Ринок

Щоденно у випусках новин ми чуємо словосполучення «міжбанківський валютний ринок», однак, більшість населення країни має доволі віддалене уявлення про те, які фінансові функції він виконує та за якими правилами працює. Що ж таке міжбанк? Загальний об’єм безготівкової купівлі та продажу валюти за гривню між банками для виконання ними власних валютних операцій та заявок клієнтів і називають міжбанківським валютним ринком (МВР).

Основні правила функціонування МВР

Більшість операцій на українському міжбанку http://minfin.com.ua/ua/currency/mb/ виконується в доларах США, працювати дозволено тільки банкам-резидентам України, що мають відповідну ліцензію. Один банк у конкретний день може виступати тільки як продавець або покупець валюти, впродовж одного банківського дня здійснювати купівлю та продаж заборонено правилами, це робиться, щоб уникнути можливих спекуляцій. Курс валют на МВР встановлюється в залежності від попиту та пропозиції і є визначальним для готівкового ринку, наприклад, на 1 вересня 2015 р. динаміка ситуації на міжбанку виглядає так: За результатами торгів НБУ вираховує середній курс, який є основою для розрахунків в іноземній валюті на наступний банківський день.

Як регулюється робота на міжбанку?

Банки збирають заявки від клієнтів на купівлю валюти, й у випадку, коли вони не мають можливості задовольнити їх у повному обсязі, установа виходить на МВР, попередньо реєструючи свою заявку в системі Valcli, в якій відображено потрібний об’єм валюти та курс, за яким банк хоче купити її. Так НБУ має можливість відслідковувати ситуацію на ринку, прогнозуючи середньозважений курс іноземної валюти. Інформація щодо валютних угод, укладених між банками, передається до Нацбанку, якщо операція підтверджена в Valcli, ні один з учасників угоди не має права її анулювати.

Для фізичного переводу іноземної валюти зазвичай використовується система банківських переказів SWIFT. В тяжких економічних умовах, які склалися в країні сьогодні, Нацбанк вимагає від комерційних банків виходити на міжбанк практично з усією валютою, не дивлячись на те, що у банка можуть залишатися незадоволені зобов’язання, так НБУ прагне нарощувати об’єми валютних торгів.

Іноді на міжбанку виникає надлишок валютних коштів, тоді Нацбанк їх викуповує, у випадку дефіциту – виступає з інтервенцією. В умовах кризи для стабілізації курсу валют НБУ має право використовувати адміністративні та ринкові важелі управління курсом, недобросовісні фінансові установи, які порушили правила торгів на міжбанку, відключаються на деякий час від системи Valcli, таким чином, банк позбавляється можливості здійснювати валютні операції.


Нас находят: міжбанківський валютний ринок, міжбанківський валютний ринок це, https://stimul kiev ua/articles htm?a=shcho-take-mizhbankivskiy-valyutniy-rinok, мижбанкивський валютний ринок, міжбанківський курс валют, Що таке мижбанкивський валютний ринок, хто працює на міжбанку, Функції міжбанку, середньозважений курс на міжбанківському ринку, міжбанківський ринок


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook