Що цікавого у вивченні бухгалтерського обліку?
На сьогоднішній день бухгалтерський облік постає для мене в новій іпостасі, не в тій, що була ще на початку семестру.
Для себе я його виділяю як візуалізацію всіх матеріальних благ на підприємстві у грошовому виразі, а також зміни у них. Це таке собі мистецтво розподілу фінансів на підприємстві, просто чітко регламентоване мистецтво.
У своїй голові всі господарські операції я поділила за такою класифікацією: списання (оприбуткування, нарахування), перерахування, а також проводки для зведення фінансових результатів, як окремий підсумок. Ці всі операції я розділяю на дві великі групи:
- Реальний рух коштів (перерахунки з рахунками 301, 311, 313, 302, 312, тощо).
- Абстрактний розподіл коштів (візуалізація наявних активів та «руху» коштів між ними: нарахування, списання тощо).
Відкриттями для мене на початку семестру стали так звані «дві сторони рахунків» - дебет та кредит. Проте це не найцікавіші моменти ведення бухгалтерії. Так, присутність в б.о. двох видів ЄСВ та їх ведення, нюанси нарахування ПДФО, де 10%, 15% чи 17% нараховуються вже від суми ЗП без суми утримань ЄСВ.
Та це ще не все. Дуже цікавим є ведення бух. обліку ПДВ. Спершу для себе не могла з’ясувати цієї принципової важливості висвітлення його суми всюди окремо.
Зараз вже розумію, підприємству важливо зайвий раз не втратити можливості частково покрити борг по ПДВ податковим кредитом, або ж і «заробити» на цьому (щоправда теперішній стан держ. бюджету не може дозволити собі покривати усім податкові кредити).
Цікавим є і той факт, що за оборотно – сальдовою відомістю можна оцінити і судити про теперішній стан підприємства та приймати якесь рішення щодо подальшої діяльності. Таке знання однозначно цінне не тільки для бухгалтера, але і для самого підприємця.
Зараз я намагаюсь «вбиватись» в деталі бух. обліку і одночасно узагальнювати здобуті знання у цілісну картину.
Переді мною стоїть питання: «для чого мені бухгалтерський облік?», і вирішення його виводить найрізноманітніші варіанти.
Звісно, можна буде використовувати здобуті навички працюючи бухгалтером, тим більш головним бухгалтером, чи аудитором. Проте, я думаю, що, можливо, це не те, на чому варто сконцентровуватись. Хотілося б знати ще більше й більше, аби мати можливість впливати на законотворчі процеси. Я маю на увазі позитивний вплив. В нашій країні для цього варто бути, чи при владі, чи багатієм. Та найголовніше, це охопити майже кожен дрібний аспект з теорії, а також мати практику, щоб висловити свої пропозиції цій країні щодо ведення бухгалтерського обліку. Проте, невідомо, куди життя заведе.
Підсумовуючи, хочу сказати: бухгалтерський облік – це не просте клацання калькулятором та «мишки», це розроблена людством система відображення діяльності підприємства, де недостатньо записати «продано», «потрібно списати», «нарахувати», «оподаткувати» і т.д.. Чому так складно? Тому, що все включено в буквальному сенсі нічого не забуте до відображення.
Коновал Алла, ОА –ІІІ – 1
Другие материалы по теме:
311, записати, нарахувати, заробити, проводки, операції, кредит, бухгалтерський облік, система, бухгалтер
Статьи из раздела: Слушателю курсов
Другие статьи по теме:
Обов'язки бухгалтера – в деталях
Бухгалтерські послуги: типи та види
Що потрібно знати головному бухгалтеру?
Нас находят: цікаві факти про бухгалтерський облік, цікаве про бухгалтерський облік, Цікаві факти про бух облік, цікава бухгалтерія, цікавинки про бухгалтерський облік, чим цікавий бухгалтерський облік, цікаві факти про бухгалтерію, цікаві факти про бухгалтерів, цікаві факти з бухгалтерського обліку, https://stimul kiev ua/articles htm?a=shcho_tsikavogo_u_vivchenni_bukhgalterskogo_obliku
Мы на Facebook