Українська мова у школі. Чому варто допомагати дитині в навчанні?
Знання української: не тільки для навчання, а й для спілкування
Чому потрібно допомагати дитині
Зазвичай небагато школярів п'ятого класу роблять домашні завдання своєчасно та без нагадувань. Цілком нормально, коли дитина хоче грати та розважатися, а не щоденно сидіти за підручниками. Але коли шкільна успішність починає страждати, це заставляє батьків замислитися над ситуацією та почати пошук можливих варіантів допомогти дитині. Це в особливості стосується такої важливої дисципліни, як українська мова.
Знання української: не тільки для навчання, а й для спілкування
Для того, щоб школяр робив домашні завдання систематично, він повинен мати певний інтерес. Підтримати його легко, якщо користуватися рідною мовою вдома та виховувати дитину згідно з традиційними культурними цінностями українського народу. Коли мова стає не тільки шкільним предметом, а й частиною життя — засвоєння граматичних правил або виконання вправ набуває особливого сенсу. Це стосується не лише учнів 5 класу, але й школярів будь-якого віку.
Чому потрібно допомагати дитині
Є випадки, коли діти недоотримують уваги від батьків, і тоді вони намагаються через необхідність виконання домашньої роботи маніпулювати дорослими. Дитина чекає, коли матуся або тато побачать, що вона не робить домашнє завдання. Вона сподівається, що дорослі прийдуть на допомогу, забувши про молодшого братика або сестричку. У такому випадку батькам потрібно звернути увагу на емоційний стан дитини. Можливо, їй бракує спілкування, підтримки.
Іноді школяр може насправді мати проблеми в навчанні. У цьому випадку допомога дорослих також дуже важлива. Помилкою буде вважати, що школяр здолає труднощі самостійно, без допомоги — немов людина, яку кинули у воду, щоб вона вмить навчилася плавати. Дитина лише “потоне” у цій круговерті. Коли в неї вже хтозна-скільки невиконаних домашніх завдань та незрозумілих тем — зробити щось без додаткової допомоги буде вкрай важко.
Сьогодні робити домашню роботу разом з дитиною може кожний. Для цього не потрібно згадувати шкільні правила, які дорослі вчили двадцять років тому. Варто лише звернутися до готових відповідей та перевірити, чи правильно було виконане завдання. До речі, дитина також може відвідувати сторінки з гдз укр мова 5 клас самостійно, з метою самоперевірки.
Сказати “ні” перфекціонізму
Варто пам'ятати, що під час виконання домашньої роботи з української мови дитині також потрібно мати й право на помилку. Коли школяр має інтерес до рідної мови, читає книжки, робить уроки — так чи інакше, інколи у нього будуть виникати недоліки в роботі. Адже не припускає помилок лише та людина, яка не робить нічого.
Перфекціонізм та критика є відмінними інструментами виховання дітей з так званим “комплексом невдахи”. Й напроти, хвалити школяра за його успіхи завжди корисно. Коли дитина докладає зусиль в засвоєнні української мови, спілкується солов'їною з друзями та дорослими — це завжди заслуговує похвали та підтримки дорослих. Коли школяр має відчуття, що навчання вдається, його мотивація та бажання розвиватися далі підвищуються.
Другие материалы по теме:
виховання, мотивація, почати, пошук, допомогу, спілкування, допомога, далі, перевірити, стан, недоліки, уроки, бажання, не потрібно, проблеми, а не, особливості, завдання, робити, життя, людина, знання, навчання, правила, роботи
Статьи из раздела: Слушателю курсов
Другие статьи по теме:
Ігри та додатки для вивчення німецької мови: навчання без нудьги
Психолог онлайн: революція у доступі до психотерапії
Чи завжди потрібна корекція татуювання
Як виправити проблеми з мікрофоном та динаміком телефону Леново
Мы на Facebook