Вибираємо санітарний герметик: поради від профі
Завдяки чого герметик стає санітарним
Який санітарний герметик вибрати
Від постійної вологи в душовій чи ванній кімнаті заводиться цвіль та грибок, особливо в тих місцях, куди важко дістати при прибиранні. Це не тільки неестетично, а ще й небезпечно для здоров'я. Щоб такого було якомога менше, у санітарних приміщеннях використовують матеріали, які не вбирають вологу, швидко висихають і легко відмиваються. Це стосується й герметиків, якими обробляють шви й стики між стінами та сантехнікою зокрема.
Силіконовий санітарний герметик — найкращий вибір для обробки поверхонь у приміщеннях з підвищеною вологістю, адже він не боїться не тільки бактерій і мікробів, а й хімічних речовин та мийних засобів. Треба тільки правильно підібрати герметик для ізоляції, який має прослужити кілька років без будь-яких зауважень.
Завдяки чого герметик стає санітарним
Для обробки швів та стиків у ванних, душових, бань, басейнів використовують здебільшого силікон, бо саме він не боїться води. Санітарний водостійкий герметик, крім усіх діючих речовин, містить біоцид, що перешкоджає появі плісняви та грибків. У складі засобу є компоненти, що забезпечують його якості як герметизатора:
- силіконовий каучук;
- підсилювач для підвищення міцності та здатності розтікатися на вертикальних поверхнях;
- наповнювач;
- барвник;
- каталізатор полімеризації;
- пластифікатор для підвищення еластичності;
- фунгіцид (у перекладі - "убивця грибків").
Силіконовий герметик хорошої якості швидко твердіє практично без усадки після нанесення, а значить обробленим обладнанням можна буде скористатися вже за 24 години. До того ж якісний засіб в агресивному середовищі не змінює колір та свої властивості з часом, його легко протирати з використанням мийних засобів.
Який санітарний герметик вибрати
Вибір герметика для ванної базується на умовах, де його будуть використовувати. Річ у тому, що силіконові герметики бувають двох видів:
- кислотні на основі оцтової кислоти;
- нейтральні на основі спирту та кетоксиму.
Засоби відрізняються не тільки хімічним складом та запахом, а й поєднуваністю із різними матеріалами. Кислотні використовують з деревом, каменем, керамікою. А от для мармуру, цементу, потинькованих поверхонь, будівельних блоків та кольорових металів, а також деяких видів пластику оцтовий силікон використовувати ненадійно. До того ж у ванних кімнатах може утворюватися вапняний наліт, який зреагує з кислотним герметиком, і його хімічний склад зміниться, а значить він не виконає свого призначення по захисту та герметизації. Силіконовий герметик для ванної, а саме нейтральний, добре спрацює у вологих приміщеннях, за умови, якщо придбали якісний продукт.
На що звернути увагу при виборі санітарного герметика
Спершу треба зазначити, що так званий санітарний герметик не використовують через його хімічний склад у приміщеннях, де можливий контакт із харчовими продуктами. Призначення цього засобу - герметизувати, скріплювати та не допускати поширенню грибків та плісняви. Але з цим упорається тільки якісний засіб, який треба вибирати та наносити за правилами.
- Слід купувати безпечний продукт у перевіреного постачальника від відомого виробника. Недобросовісні виробники можуть зекономити на складі герметика, і вже через пів року шви "зацвітуть" та почорніють.
- Якісний герметик не може бути занадто дешевим, бо виробник не економить на збалансованому хімічному складі продукту. Написам на кшталт "100% силікону" вірити не варто, адже такий склад не є герметиком - має працювати не тільки силікон, а й інші допоміжні компоненти. Алей й домішок має бути не більше 12% від загального об'єму.
- Для ванних кімнат та інших приміщень із підвищеною вологістю вибирають нейтральні силіконові герметики з найменшим вмістом летких органічних сполук.
Після покупки правильного санітарного герметика слід виконати всі інструкції виробника щодо застосування. Поверхню треба підготувати до нанесення, тобто очистити, знежирити. Далі засіб наносять за інструкцією і залишають до повного висихання.
Силіконові герметики для ванної кімнати випускають у двох кольорах - прозорому та білому. Вибір залежить від того, з яким матеріалом його будуть використовувати і який варіант матиме найакуратніший вигляд, адже силікон неможливо пофарбувати.
У будь-якому разі в приміщенні, де шви та стики обробляли санітарним герметиком, мають дотримуватися гігієнічних правил, регулярно прибирати та не допускати постійного контакту герметичного шару з агресивними хімічними речовинами.
Другие материалы по теме:
водостійкість, герметизація, спирт, вологість, допоміжні, очистити, міцність, призначення, властивості, виконати, здоров'я, обробки, виробник, 24, далі, дом, підібрати, умови, матеріали, може бути, вибрати, працювати, інші, покупки, вибір, склад, продукт
Статьи из раздела: На досуге
Другие статьи по теме:
Чому без шапки? Обираємо головний убір
Тактичні черевики для військових: що потрібно знати при виборі
Плитка Cersanit: ідеальний вибір для сучасного дому
Чому важливо купити робот-пилосос, якщо у вас є домашні улюбленці
Затіняючі сітки: Універсальне рішення для комфорту та захисту
Мы на Facebook