Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиНа досуге

Вибираємо санітарний герметик: поради від профі

Вибираємо санітарний герметик: поради від профі

Завдяки чого герметик стає санітарним

Який санітарний герметик вибрати

 

Від постійної вологи в душовій чи ванній кімнаті заводиться цвіль та грибок, особливо в тих місцях, куди важко дістати при прибиранні. Це не тільки неестетично, а ще й небезпечно для здоров'я. Щоб такого було якомога менше, у санітарних приміщеннях використовують матеріали, які не вбирають вологу, швидко висихають і легко відмиваються. Це стосується й герметиків, якими обробляють шви й стики між стінами та сантехнікою зокрема.

Силіконовий санітарний герметик — найкращий вибір для обробки поверхонь у приміщеннях з підвищеною вологістю, адже він не боїться не тільки бактерій і мікробів, а й хімічних речовин та мийних засобів. Треба тільки правильно підібрати герметик для ізоляції, який має прослужити кілька років без будь-яких зауважень.

Завдяки чого герметик стає санітарним

Для обробки швів та стиків у ванних, душових, бань, басейнів використовують здебільшого силікон, бо саме він не боїться води. Санітарний водостійкий герметик, крім усіх діючих речовин, містить біоцид, що перешкоджає появі плісняви та грибків. У складі засобу є компоненти, що забезпечують його якості як герметизатора:

Силіконовий герметик хорошої якості швидко твердіє практично без усадки після нанесення, а значить обробленим обладнанням можна буде скористатися вже за 24 години. До того ж якісний засіб в агресивному середовищі не змінює колір та свої властивості з часом, його легко протирати з використанням мийних засобів.

Який санітарний герметик вибрати

Вибір герметика для ванної базується на умовах, де його будуть використовувати. Річ у тому, що силіконові герметики бувають двох видів:

Засоби відрізняються не тільки хімічним складом та запахом, а й поєднуваністю із різними матеріалами. Кислотні використовують з деревом, каменем, керамікою. А от для мармуру, цементу, потинькованих поверхонь, будівельних блоків та кольорових металів, а також деяких видів пластику оцтовий силікон використовувати ненадійно. До того ж у ванних кімнатах може утворюватися вапняний наліт, який зреагує з кислотним герметиком, і його хімічний склад зміниться, а значить він не виконає свого призначення по захисту та герметизації. Силіконовий герметик для ванної, а саме нейтральний, добре спрацює у вологих приміщеннях, за умови, якщо придбали якісний продукт.

На що звернути увагу при виборі санітарного герметика

Спершу треба зазначити, що так званий санітарний герметик не використовують через його хімічний склад у приміщеннях, де можливий контакт із харчовими продуктами. Призначення цього засобу - герметизувати, скріплювати та не допускати поширенню грибків та плісняви. Але з цим упорається тільки якісний засіб, який треба вибирати та наносити за правилами.

Після покупки правильного санітарного герметика слід виконати всі інструкції виробника щодо застосування. Поверхню треба підготувати до нанесення, тобто очистити, знежирити. Далі засіб наносять за інструкцією і залишають до повного висихання.

Силіконові герметики для ванної кімнати випускають у двох кольорах - прозорому та білому. Вибір залежить від того, з яким матеріалом його будуть використовувати і який варіант матиме найакуратніший вигляд, адже силікон неможливо пофарбувати.

У будь-якому разі в приміщенні, де шви та стики обробляли санітарним герметиком, мають дотримуватися гігієнічних правил, регулярно прибирати та не допускати постійного контакту герметичного шару з агресивними хімічними речовинами.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook