Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиНа досуге

Виробництво сонячних батарей

Виробництво сонячних батарей

Більше 85% сонячних батарей виробляються на основі моно та полі кремнію. Технологія їх виробництва досить важка, тривала і енергоємна. Але про все по порядку.

Основні етапи виготовлення сонячних монокристалічних елементів:

З'єднання самих сонячних батарей теж може бути послідовним, паралельним або послідовно-паралельним для отримання необхідних сили струму і напруги. Наочне відео про етапах автоматичного складання, включаючи: пайку, ламінування, комутацію осередків, установку розподільної коробки, скла і алюмінієвої рами:

Виробництво полікристалічних сонячних батарей відрізняється тільки вирощуванням кристала. Є кілька способів виробництва, але найпопулярніший зараз і займає 75% всього виробництва це Сіменс - процес. Суть методу полягає у відновленні силана і осадженні вільного кремнію в результаті взаємодії парогазової суміші з водню і силана з поверхнею кремнієвих злитків, розігрітій до 650-1300 ° C. Вивільнені атоми кремнію, утворюють кристал з деревовидної (дендритних) структурою.

Тонкоплівкові батареї виробляються в основному з техніки випарної фази. Сировиною для аморфних фотоперетворювачів є кремневодород (силан, Sinh2n + 2). Він напилюється на матеріал підкладки (скло, кераміка, металеві або полімерні стрічки та ін.) Шаром менше 1 мкм. Водень у складі аморфного кремнію (5-20%) змінює його електрофізичні властивості і надає йому напівпровідникові якості.

Виробництво аморфних перетворювачів значно простіше кристалічних: без праці створюються пластини площею понад 1 м при температурах осадження всього 250-400 ° C. До того ж їх напівпровідниковими властивостями можна управляти, підбираючи з'єднання компонентів плівки для отримання необхідних параметрів.

Технологія виробництва сонячних CIGS батарей теж полягає в напиленні напівпровідників. Робиться це за допомогою вакуумних камер і електронних гармат. Мідь (Cu), індій (In) або галій (Ga) напилюється шляхом послідовного осадження на підкладку зі скла, покритої молібденом шаром в 1 мкм. Отримана структура обробляється парами селену (Se).

Є ще один спосіб виготовлення CIGS батарей - метод трафаретного друку або струменевого напилення.

Дякуємо Компанії "Еко систем" за підготовку наданого матеріалу.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook