Як стати бухгалтером з нуля?
Бухгалтер – одна з тих професій, про яку знали ще в Древньому Римі, і по сьогоднішній день вона не втратила свою значимість в фінансово-економічній діяльності. Так, з часів античності, сам підхід до визначення професії бухгалтера та специфіка бухгалтерії змінились, але престижність обраного профілю важко заперечити.
Нема такого підприємства, яке б могло обійтись без бухгалтера. Він полегшує роботу на підприємстві. Фінансова звітність, яка формується на підприємстві, не можлива без систематизації в бухгалтерії. Запущена фінансова звітність, без умілого бухгалтера, може бути причиною чималих штрафі і, в деяких випадках, судових позовів за фактом ухилення від сплати податків. Тому, не варто нехтувати кваліфікованим спеціалістом при прийомі на роботу в нове підприємство.
Бухгалтер – це людина, якій довіряє керівник не лише в плані оформлення звітності, сплати податків, чи формуванні документів по балансу на підприємстві. Це людина, яка має реальні повноваження оперувати з усіма активами підприємства. Тому «довіряй, але перевіряй» - це щодо діяльності бухгалтера. Нерідко бували і такі випадки, коли так звана «чорна бухгалтерія» приховувала реальну ситуацію на підприємстві, і під виглядом інвестицій в інші підприємства/галузі/проекти «відмивала» кошти. Це, звісно, незаконно і за це притягують до кримінальної відповідальності.
Але, якщо повернутись до самого кореня питання «Хто ж може стати кваліфікованим бухгалтером, якому можна довіряти?» відповідь здасться, з юридичної точки зору, некоректною, адже всі ми рівні в своїх правах та обов’язках, і обирати в праві будь-яку професію. Та бухгалтером, як не дивно, мало не народжуються. Давайте розберемось з цим висновком та аргументуємо! Для того, щоб відповідати всім характеристикам бухгалтера (підходити під стереотип бухгалтера) необхідно, щоб, по-перше, людина була відповідальною та самоорганізованою. Тому, що бухгалтер просто не має права забувати про існування важливих документів, втрачати документи із звітністю, чи не подавати її в термін, обумовленим законом.
По-друге, майбутній бухгалтер має володіти неабиякими математичними здібностями та, як казали мені неодноразово в школі, математичним складом розуму, оскільки бухгалтер змушений постійно мати справу з цифрами, формулами, і будь-яка помилка тут може дорого коштувати (як фігурально, так і в прямому значенні).
По-третє, варто розбиратись в програмах бухгалтерського обліку (1С, Парус, в самому крайньому випадку, Excel). Звісно, є багато курсів (платних, онлайн), відео-уроків, безліч літератури та матеріалів по цим програмам. Та для всього цього потрібні час і серйозне ставлення. За тиждень знавцем 1С не станеш.
По-четверте, потрібно мати диплом відповідного напрямку. Ти можеш бути з народження генієм у бухгалтерії, але перспективне місце роботи тобі не світить без відповідного диплому та практичних навичок (нехай і на початковому рівні). Ніколи не пізно навчатись і самовдосконалюватись.
І, по-п`яте, ця професія не така вже і важка, як задається на перший погляд. Так, багато паперової роботи, велика відповідальність, чималий шанс прорахуватись в звичайних підрахунках, але вона затребувана на ринку праці в будь-якій країні, і в будь-якій галузі. Але вкотре підкреслю, що фахівцем потрібно бути не на папері, а по факту. Тому, навіть, куплені дипломи, чи знайомства в даній специфіці не допоможуть, як і в практично будь-якій професії, де люди несуть чималу відповідальність за інших працівників, кошти, майно.
Бухгалтери, чомусь, завжди асоціюються з меланхоліками, які чітко знають, що хочуть. Вони вміють вчасно та вміло підготувати все необхідне, довести до ладу навіть провальну справу. Тому, я і вважаю, що професія бухгалтера – в самій свідомості людини. Тому, якщо людина вирішила стати бухгалтером, їй варто освоїти відповідні програми, отримати сертифікат з курсів (а ще краще - мати диплом університету) та після всього цього отримати відповідні практичні навички роботи в бухгалтерії.
Лотоцька С.
Другие материалы по теме:
кваліфікований спеціаліст, чорна бухгалтерія, бухгалтерські програми, ухилення від сплати податків, фінансова звітність, знайомства, сертифікат, ставлення, на роботу, сьогоднішній день, кошти, професія бухгалтера, звітність, оформлення, курси, бухгалтерія, підприємство, документи, професія, відповідальність, диплом, людина, отримати, бухгалтера, роботи, бухгалтер
Статьи из раздела: Карьерный рост
Другие статьи по теме:
Як покарати бухгалтера за неправильне нарахування зарплати
Оператор 1С. В чому полягає суть його роботи?
Нас находят: https://stimul kiev ua/articles htm?a=yak-stati-bukhgalterom-z-nulya, бухгалтер з нуля, за який час можна освоіти 1С утп самому, як освоити бухгалтерську діяльність, як бути бухгалтеро
Мы на Facebook