Як вибрати українську вишиванку: два головних критерія
Українська вишиванка — це самобутній та оригінальний одяг. Вона представлена в різноманітті варіантів. Можна купити вишите плаття, туніку або сорочку. Головне — це зробити правильний вибір. Орієнтуватися слід на два критерії: якість і дизайн.
Якість
Вибираючи нову вишиванку, слід уважно роздивитися вишивку. Вона буває двох видів: ручна та машинна. Справжні вишиванки, які відповідають всім українським традиціям, вишиваються майстринями вручну на домотканому полотні. Вони мають унікальний візерунок, який точно ніде не буде повторюватися. Але ручна сорочка коштує досить дорого.
Також на ринку представлені українські вишиванки з фабричною вишивкою. Вона являє собою нашивки, зроблені на тканину. Претендувати на унікальність такі сорочки не можуть. Але такі вишиті блузки для жінок представлені в різноманітті варіантів. Якщо постаратися, то можна знайти оригінальні вироби.
Експлуатаційні властивості одягу визначає матеріал, з якого він виготовлений. Справжня українська вишиванка робиться з домотканого полотна. Це натуральний матеріал, який створюється вручну. Зважаючи на це, він має досить високу вартість, як і сорочки з нього. Бюджетна альтернатива — це фабричний льон. Він має схожі властивості, однак коштує в кілька разів дешевше.
Вишиванка із натуральної тканини має безліч переваг. По-перше, вона приємна до тіла. На шкірі при контакті з матеріалом не виникає ніякого роздратування. Це особливо важливо, якщо вишиванка купується для дитини, у якої шкіра досить ніжна та чутлива. По-друге, натуральні тканини добре пропускають повітря і вбирають вологу. Тому влітку в них буде максимально комфортно. Тіло буде дихати і не буде потіти.
Але 100% натуральні тканини мають деякі недоліки. Головний з них — це складність у догляді. Такі вишиванки вимагають дбайливо прання. А також легко мнуться. Сучасні виробники пропонують вироби з натуральних тканин із синтетичними добавками. Вони покращують властивості матеріалу. Головне, щоб відсоток синтетики був невисоким.
Дизайн
Жіночі вишиті сорочки розрізняються за типом крою:
- туникообразна;
- сорочка з плечовими вставками;
- сорочка з кокетками (або на кокетці);
- сорочка з суцільним рукавом.
Відрізняються українські вишиванки і по довжині. Є стандартні сорочки, які доходить до стегон, є туніки, є довгі сукня в підлогу.
Також дизайн української вишиванки визначає візерунок. До вибору символіки слід підходити уважно, так як, згідно з давніми віруваннями, вона впливає на долю людини. Для жіночих вишиванок властиві рослинні візерунки. Вони символізують красу, родощі, любов, молодість.
Другие материалы по теме:
стандартні, вручну, відсоток, властивості, правильний вибір, недоліки, купити, вартість, якість, вибір
Статьи из раздела: На досуге
Другие статьи по теме:
Чому без шапки? Обираємо головний убір
Чистка курток: домашні методи проти професійних послуг
Переваги та користь дитячих роликів для розвитку дітей
Нас находят: https://stimul kiev ua/articles htm?a=yak-vibrati-ukrainsku-vishivanku-dva-golovnikh-kriteriya
Мы на Facebook