Як стати професійним бухгалтером?
У нашій країні напевне, кожен п`ятий за освітою – юрист, кожен третій – економіст і кожен четвертий – бухгалтер. А за даними Держкомстату станом на перше лютого дві тисячі дванадцятого року було зареєстровано п`ятсот двадцять одну тисячу безробітних. Рівень безробіття при цьому складає чотири відсотки. «Чому ж так склалось?» - запитаєте ви. Та тому, що це найпопулярніші професії на цей день. Отже, як ви зрозуміли конкуренція просто шалена, тому виживають найкращі, точніше сказано, роботу отримують найкращі.
Усі пам`ятають велику фінансову кризу дві тисячі восьмого року, коли мільйони людей по усьому світу залишились без роботи і не тому, що це були погані спеціалісти, а просто через те, що масово скорочували відділи, штати, так як компанії були просто не в змозі оплачувати роботу стількох людей, тому залишали лише справжніх професіоналів, адже лише такі люди могли витягнути компанію у скрутні для неї часи.
Ні для кого не секрет, що найпершим від кого, в буквальному значенні цього слова, усе залежить в фірмі є бухгалтер. Саме ця людина веде облік та рух коштів, обчислює податки, складає фінансовий звіт і бюджет підприємства, також він займається діловодством та кадрами і договорами. Бухгалтер може бути у один і той же момент і економістом, і секретарем, і навіть юристом. Існують також різні асоціації бухгалтерів, наприклад міжнародна, яка виділяє власний статус професійного бухгалтера, під яким маються на увазі професії аудитора, головного бухгалтера, податкового консультанта і фінансового директора. Це означає, що фірмі, якщо вона у скрутному становищі, буде вигідним залишити лише одного або двох бухгалтерів професіоналів, якщо це маленька фірма наприклад, ніж окремо утримувати і юриста, і економіста, і бухгалтера.
Учбовий центр "Стимул" пропонує:
Тож коли наближається ще одна фінансова криза, люди мимоволі задають собі питання: «Як не втратити роботу?» Що ж саме у такі моменти усвідомлюєш потрібно стати професіоналом, справжнім асом, кращим з кращих у своїй справі. І перше з чого слід почати, щоб досягти цієї мети, це з освіти, потрібно вибрати хороший університет. В Україні найкращими університетами, які готують справжніх професіоналів в області обліку та аудиту, вважаються університет економіки імені Вадима Гетьмана, що знаходиться у місті Києві, Економічний університет у місті Харкові та Одеський економічний університет. Проте, не думайте, що закінчивши ці університети перед вами відкриті усі двері, адже хороші знання можна отримати і у не дуже престижному вузі, усе залежить від вас самих і вашого бажання отримати знання. Ті особи, які навчаються лише заради «папірця», навряд чи зможуть досягнути професійних висот.
Взагалі, на мою думку, університет дає тільки основи, теоретичні знання, якщо ж ви хочете досягти висот у професії бухгалтера, то вам неодмінно потрібно записатися на якісь бухгалтерські курси, де на відміну від університетської програми, ви розглянете не тільки теоретичні основи і застарілі бухгалтерські програми, а й досконало оволодієте такими програмами як «1С» найновішої версії.
Однією з основних вимог при влаштуванні на роботу є висока кваліфікація спеціаліста, і тут має значення не тільки освіта. У багатьох компаніях на сьогоднішній день при оформленні на роботу обов`язково запитують професійні сертифікати, бажано міжнародні. Це є підтвердженням, що ви справжній профі, і дозволить вам отримувати зарплатню мінімум на десять – двадцять відсотків більшу в будь-якій компанії. Не знаю як в нашій країні, але закордоном, якщо ви володієте міжнародним сертифікатом, значить ви на гідному рівні володієте іноземною мовою, що машинально підвищує зарплатню в два рази. Найбільш популярними міжнародними бухгалтерськими сертифікатами є АССА, СІМА, СРА, СІРА та ІАВ.
АССА це Асоціація привілейованих сертифікованих бухгалтерів, яка навчає спеціалістів британських і міжнародних стандартів звітності. СРА теж саме, що і АССА в американському варіанті, сертифікують бухгалтерів, які готують публічну звітність. СІМА це сертифікат для спеціалістів, які в подальшому мають бажання стати управлінцем, так як він ставить акцент на фінансовий менеджмент та управлінський стратегічний облік. СІРА це сертифікат міжнародного професійного бухгалтера для російськомовних бухгалтерів, згідно вимог Міжнародної федерації бухгалтерів. Саме завдяки цій програмі підвищується якість бухгалтерської професії в країнах СНД через розповсюдження стандартів звітності і аудиту міжнародного рівня і слідування професійній етиці. Ця програма є найбільш доступною порівняно з іншими для українських бухгалтерів і російських, тому можна спробувати отримати сертифікат по ній. Також більш доступним є сертифікат ІАВ так як він для простих «рахівників», тобто фахівці, які отримали цей сертифікат, за кордоном просто записують облікові регістри і ведуть рахунки, проте фінансовою звітністю не займаються. Усі ці сертифікати можливо отримати, лише вже за наявності бухгалтерської освіти та досвіду роботи, практично усі потрібно складати закордоном іноземною мовою. Проте, не переживайте, якщо ви поки не маєте можливостей здобути міжнародний сертифікат, бо він має значення лише для іноземних компаній, або для компаній з часткою іноземного капіталу.
Читання спеціалізованої літератури – це одна з невід`ємних потреб професійного бухгалтера. Можна купити книгу, виписати якийсь профільних журнал, або хоч газету, де ви знайдете не тільки нововведення у законах та інструкціях, але й консультації юристів, пояснення спірних ситуації, двохзначних моментів та шляхи їх вирішення, адже дуже часто перед бухгалтером виникає якась складна ситуація і він не знає виходу з неї, а професійний бухгалтер повинен знати вихід з будь-якої ситуації і бути готовим стикнутися з будь-чим.
Проте, освіта і самоосвіта це ще не все, одним з головних пунктів на шляху до справжнього професійного бухгалтера є дотримання етичних вимог, зазначених у Кодексі етики для професійних бухгалтерів. Одним із принципів цього кодексу є чесність, так як бухгалтер має бути чесним та прямим у діловій та професійній діяльності. Слідом за нею іде об`єктивність. Професійний бухгалтер ні в якому разі не повинен проявляти упередженості, допускати конфлікту інтересів та впливу інших людей на його ділові та професійні судження. Наступним принципом є професійна ретельність і компетентність, адже спеціаліст повинен постійно покращувати професійні навички та знання, або хоча б підтримувати на достойному рівні, з метою надання роботодавцеві, клієнтові належних послуг, які включають в себе знання практики, технологій та законодавства. Конфіденційність – є обов’язковим принципом роботи будь-якого бухгалтера, жоден бухгалтер не дозволить собі і слова промовити про інформацію, отриману в ході ділових та професійних стосунків третім сторонам, і тим паче він ніколи й не стане використовувати її в особистих цілях. Щодо професійної поведінки, то дії професійного бухгалтера повинні підтримувати хорошу репутацію його професії та ні в якому разі не дискредитувати її, для цього потрібно просто дотримуватись законів і нормативних актів.
Для того, щоб стати профі потрібно бути сильною особистістю, яка володіє такими якостями як терпеливість та посидючість на місці, адже робота бухгалтера зачасту монотонна робота. Можна також прослідкувати, що бухгалтерам притаманна деяка скрупульозність у роботі, це напевне через те, що в бухгалтерії будь-яка дрібниця, деталь є дуже важливою. Будьте готові й до того, що іноді вам доведеться залишатись після роботи і виправляти помилки, дороблювати звіти, бо ця професія вимагає великої відповідальності та організованості, а запізнення у здачі звіту чи втрата якогось документа може занадто дорого коштувати компанії. І звісно ж, усім відомо, що нічого не дається просто так, тому справжні професіонали, це особистості дуже наполегливі, які віддаються роботі на усі сто відсотків.
У кінці хотілося б підмітити, що кар`єра бухгалтера це повільне та наполегливе сходження на вершину. З роками людина стає справжнім профі у своїй справі, накопичуючи навички і здібності. Заробити собі хороше ім`я та швидко досягти висот у цій справі доволі складно. Правда досягнути високооплачуваної посади може кожний бухгалтер початківець, будь то студент чи домогосподарка, яка закінчила лише курси. Усе залежить від вашого бажання, адже як відомо: «Під лежачий камінчик водичка не тече».
Курсы бухгалтерские
Курсы бухгалтерии для руководителей
Новости и события
Документы об окончании курсов
Другие материалы по теме:
папірця, кваліфікація, сертифікати, заробити, журнал, аудитор, освіта, звітність, курси, значення, документа, закон, договор, директор, бюджет, склад, документ, бухгалтер
Статьи из раздела: Факты о бухгалтерах
Другие статьи по теме:
Оператор 1С. В чому полягає суть його роботи?
АССА або СІРА - важкий вибір бідного бухгалтера
Как выбрать программное обеспечение для автоматизации управленческого учёта?
Запрет выезда за границу и остановка льгот в Украине. Что будет за неявку в ТЦК
Нас находят: обліку і аудиту мета стати професіоналом, https://stimul kiev ua/articles htm?a=yak_stati_profesiynim_bukhgalterom, як стати бухгалтером, яку зарплатню має бухгалтер?, який повинен буты бухалтер на роботе, яка робота бухгалтера, як учитивати дрова в бухгалтерыъ, як стать бухгалтером, Як стати професіоналом у бухгалтеріі, як стати професійним бухгалтером самостійно
Мы на Facebook