Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиКарьерный рост

Яким є помічник бухгалтера?

Яким є помічник бухгалтера?

У кожній великій чи малій фірмі, на будь-якому підприємстві, незалежно від його спеціалізації та діяльності, кількості та складу персоналу, є фінансовий відділ, який займається забезпеченням функціонування підприємства, грошовими операціями, оборотом фінансів та ресурсів. У цьому відділі працюють технічні працівники та спеціалісти. Відповідає за всю цю роботу (та контролює її) головний бухгалтер.

Але один він не може впоратися з таким величезним потоком інформації та об’ємом роботи, обов’язками. Та і прийти одразу на підприємство без досвіду роботи, практики, і одразу стати бухгалтером – це не можливо. Тому і існує посада «помічник бухгалтера», - це початковий етап в даній кар’єрі.

Помічник бухгалтера – це опора, права рука головного бухгалтера. Допомагаючи в операціях вищим по посаді, молодий спеціаліст набирається досвіту, «набиває руку» на практичній роботі, починає усвідомлювати головні цілі діяльності підприємства. Так він потихеньку стає частиною команди та підвищує загальну ефективність діяльності підприємства, приносить позитивний результат.

Хто ж такий помічник бухгалтера? Якими якостями та уміннями він повинен володіти? Насамперед, це молодий спеціаліст. Зазвичай, це випускник, який приходить одразу після закінчення університету на роботу, або заочник, студент денної форми навчання, який поєднує навчання в університеті та роботу. Він ще недосвідчений, але перспективний та амбіційний. Саме звідси, з цієї відправної точки він «подається у далеке плавання», потихеньку відкриваючи для себе нові землі, підіймаючись по щаблі кар’єри все вище і вище.

Що стосується специфіки роботи, якостей помічника бухгалтера, то тут можна сказати, що такий молодий фахівець повинен мати середню спеціальну або вищу економічну освіту (або незакінчену вищу). Також потрібно обов’язково знати законодавство: господарський, цивільний, фінансовий та податковий Кодекси України. А ще бути впевненим користувачем персонального комп’ютера, так як більшу частину свого робочого часу помічник бухгалтера проводить за комп’ютером. Слід розбиратися в основах економіки, фінансів, кредитування; мати практику роботи з такими офісними програмами, як Word, Excel, Access, бухгалтерською програмою для розрахунків 1С. Також не завадить знання англійської мови на середньому рівні. Варто уміти легко орієнтуватися в інформатиці та математиці.

Дуже важливо бути витривалим, уважним, усидливим, так як робота доволі тяжка, потребує постійної концентрації уваги. Потрібно бути обачним та впевненим, всю роботу робити точно, повільно та розмірено, мати логічне та аналітичне мислення. Творчим людям, гуманітаріям у цій справі буде доволі важко. Обробка цифр та рахунків дуже кропітка та складна, тому зробивши помилку в одному числі, в одному підрахунку, уся робота може вийти неправильною та втраченою.

Потрібно весь час тренувати свою пам'ять, особливо зорову, зберігати комерційну та корпоративну інформацію. Також дуже важливо любити свою роботу, приходити на роботу не просто відсидіти свій час та бути неважливим елементом компанії, а старатися працювати на результат, постійно підвищуючи ефективність праці, та вдосконалювати свій професійний рівень.

Коли людина зацікавлена в роботі та любить її, то отримує найкращий результат. Такі спеціалісти завжди цінуються, їх амбіційність завжди помічається керівництвом, тому для молодого нового спеціаліста це буде дуже корисно.

Можна бути ще недосвідченим, та не знати всього, але головне - це наполегливість та націленість на результат. Зазвичай, головною функцією помічника бухгалтера є допомагати бухгалтеру та головному бухгалтеру, а за їх відсутності заміняти їх та виконувати їх основні функції та обов’язки.

Так як помічник бухгалтера – це технічний персонал, він зазвичай займається паперовою роботою, документацією та рахунками. При необхідності може надавати клієнтам методичну інформацію та консультації. Також дуже важливо, щоб людина розбиралася та мала усвідомлення про роботу підприємства, його функціональну та організаційну структуру, його стратегію та перспективи розвитку.

Помічник бухгалтера повинен знати положення та основні інструкції бухгалтерського обліку, порядок оформлення та оборот документообігу; мати уяву про бланки, структуру та порядок їх заповнення; правила розрахунків з кредиторами та дебіторами; добре розбиратися в ринковій економіці. А ще приймати участь у проведенні інвентаризації.

Отже, починаючи старт своєї кар’єри на посаді помічника бухгалтера, – це чудова можливість навчитися всьому необхідному, набратися того досвіду та практики, що у подальшому приведе до розвитку та зростання працівника як спеціаліста. І, можливо, що через деякий час Вам запропонують вже підвищення на посаді. Спочатку це буде бухгалтер, а потім і головний бухгалтер.

Можна ще багато чого говорити про цю професію, якості даного спеціаліста, його функціональні права та обов’язки, перспективи, але можна з упевненістю сказати, що люди з технічною освітою становлять основу розвитку та інновацій технологій, вони завжди будуть мати попит на ринку праці, їм легше знайти роботу. Бухгалтер завжди потрібен на будь-якому підприємстві, він завжди буде цінуватися. Хороші спеціалісти завжди починали з низів, з основ, потихеньку добиваючись нових висот.

Піотрович Альона


Нас находят: посада бухгалтер цілі


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook