Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиСлушателю курсов

З чого почати вивчення бухобліку?

З чого почати вивчення бухобліку?

Коли я прийшла на заняття з бух. обліку, то все, що я знала було:

Але вже з першого заняття сфера моїх знань почала розширюватись. Я дізналася, що схема бухгалтерських рахунків для активу і пасиву різна, адже в активних рахунках «+» по дебету та сальдо дебетове, а по пасивних – кредит «+» та кредитове сальдо, але є й рахунки, що одночасно мають ознаки активних та пасивних рахунків, що мають одночасно сальдо по дебету та по кредиту.

Раніше я не задумувалась над тим, що інвентаризацію на підприємстві проводить бухгалтерія, але під час вивчення бухгалтерського обліку я зрозуміла, що це логічний варіант, адже все, що є у підприємства, відображається на бухгалтерських рахунках, а під час її проведення керівник отримує інформацію про те, чи співпадають з реальністю записи в документах про наявність товарів на складі, інші необоротні активи і т.д., або й все майно підприємства, якщо інвентаризація є повною. Таким чином перевіряється не лише наявність майна, а й визначається реальна вартість об’єктів, що стоять на балансі.

Будь-яке підприємство, що здійснює покупку – продаж товарів, матеріалів чи надає послуги має справу з первинними бухгалтерськими документами: рахунок-фактура, накладна, податкова накладна, платіжне доручення, акт про надання послуг.

Під час вивчення бухгалтерського обліку я не лише дізналася про те, для чого потрібні ці документи підприємству, а й навчилася їх заповнювати.

Всі ми будемо працювати в майбутньому, а деякі студенти мають роботу і зараз і, мабуть, всім цікаво, куди і в якому розмірі йдуть відрахування з чесно зароблених ними грошей. Відповідь на це питання не змусила себе довго чекати, так як на заняттях я дізналася, що на даний момент в Україні на заробітну плату нараховуються наступні податки:

  1. ЄСВФОП, що складається з ПФ, ФСТВП, ФБ та ФНВ, які в свою чергу становлять: 33,2% + 1,6% + 1,4%, а ФНВ може коливатись від 0,6 до 11,8%, в залежності від КВЕД (всього існує 64 групи ризику);
  2. ЄСВЗІПФО, = ПФ + ФСТВП + ФБ = 2% +1% +0,6%;
  3. ПДФО ж розраховується з 3-ма ставками, становлять: 10% для шахтарів; 15% із ЗП, що не перевищують 10 прожиткових мінімумів та 17% з ЗП, що перевищує 10 прожиткових мінімумів.

Вивчивши це питання я зрозуміла куди та в якому розмірі відраховуються кошти з наших ЗП. Кожне підприємство має в своєму розпорядженні основні засоби, але так як ніщо не вічне, то є зрозумілим, що ці ОЗ з часом зношуються, а на їх місце необхідно купувати нові. Саме для такого й існує амортизація, за допомогою якої відбувається поступове перенесення вартості ОЗ на вартість готової продукції. Ці відрахування проводяться за допомогою різних способів, які пропонує нам ПКУ, а саме – прямолінійного зменшення залишкової вартості, прискореного зменшення залишкової вартості, виробничого.

Вивчаючи бухоблік я неодноразово задумувалась над питанням: навіщо це мені? Адже відповідь на це дуже і дуже проста. З приходом автоматизованого обліку частина бухгалтерів не змогла виконувати свої обов’язки, а достатньої кількості нових спеціалістів ще не було підготовлено, тому бухгалтер – це професія майбутнього. До того ж вона має ряд значних переваг:

  1. Можна працювати не повний робочий день;
  2. Успішно суміщати роботу на кількох підприємствах;
  3. Авторитет у колективі серед колег;
  4. Порівняно висока ЗП;
  5. Можливість підвищувати кваліфікацію, адже багато керівників є зацікавленими у тому, щоб мати у своїй команді професіонала з найвищим рівнем знань.

Саме через ці моменти своєї майбутньої професії я її й обрала.

Шкавро Тетяна, ОА –ІІІ – 1


Нас находят: чим корисні курси бухгалтерів, стимул бухгалтерські курсы, бухгалтер з чого почати, бухоблiк, з чого почати вивчення бухобліку, з чого почати вивчати бухгалтерський облік, вивчення бухгалтерського обліку, як вивчити бух облік, що вивчають бухгалтери, З чого починать вивчення бухг облік


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook