Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОхорона здоров’я

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Охорона здоров’я

Оплата послуг лікаря-консультанта

Заклад охорони здоров’я періодично для проведення консультацій залучає сторонніх лікарів-консультантів. Як правильно оформити відносити з такими лікарями та у якому розмірі оплатити їх послуги?

 

Заклад охорони здоров’я періодично для проведення консультацій залучає сторонніх лікарів-консультантів. Як правильно оформити відносити з такими лікарями та у якому розмірі оплатити їх послуги?

Оплату роботи працівників, які залучаються закладами, установами та організаціями охорони здоров’я для проведення консультацій, здійснюють відповідно до пункту 2.3 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови № 308/519).

Запрошуючи для проведення консультацій стороннього лікаря-консультанта, заклад охорони здоров’я має укласти з ним договір цивільно-правового характеру відповідно до статті 837 Цивільного кодексу України (ЦК).

За частиною першою статті 837 ЦК за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та оплатити виконану роботу. У даній ситуації трудові відносини не виникають.

Ставки погодинної оплати праці працівників, які залучаються закладами, установами та організаціями для проведення консультацій, у відсотках до окладу (ставки) працівника I тарифного розряду визначені пунктом 2.3.1 Умов № 308/519. Зауважимо, що для академіків та членів-кореспондентів ставки погодинної оплати праці підвищуються на 25% від ставок погодинної оплати праці професора та доктора медичних наук.

Варто зазначити, що разову консультацію тривалістю менше однієї години оплачують як за годину.

Фактичний час перебування лікаря-консультанта в дорозі оплачується на основі посадового окладу лікаря відповідної спеціальності (п. 2.3.4 Умов № 308/519).

Відповідно до пункту 2.3.5 Умов №308/519 зазначений вище порядок оплати праці лікарів-консультантів не застосовують для оплати праці лікарів, які залучаються до проведення консультацій у закладах, у штаті яких вони є.

Пунктом 4 Переліку робіт, які не є сумісництвом, наведеного у додатку до Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій , затвердженого наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.1993 № 43, визначено, що виконання обов’язків медичних консультантів установ охорони здоров’я в обсязі не більш як 12 годин на місяць з разовою оплатою праці не є сумісництвом.


Нас находят: https://stimul kiev ua/materialy htm?a=oplata-poslug-likarya-konsultanta, як оформити лікаря консультанта, оплата консультантыв, оплата праці лікарів-консультантів


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook