Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Державна служба
Особа працює за основним місцем роботи та внутрішнім сумісництвом: визначаємо кількість надурочних годин
Працівнику запроваджено підсумований облік робочого часу за основним місцем роботи. Утім, він працює в цій установі також за внутрішнім сумісництвом. Чи можна підсумовувати години роботи працівника за основним місцем роботи та місцем роботи за сумісництвом задля визначення надурочних годин?
Ні, не можна. Пояснимо чому.
Насамперед розглянемо, якою має бути тривалість роботи за сумісництвом .
Сумісництвом вважають виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж чи іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина за наймом.
Як бачимо, працівник не може виконувати основну роботу і роботу за сумісництвом в один і той самий час.
Робота за сумісництвом регулюється постановою Кабінету Міністрів України «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій» від 03.04.1993 № 245 (далі — Постанова № 245) та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженим наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства фінансів України від 28.06.1993 № 43.
Відповідно до пункту 2 Постанови № 245 тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу .
Тепер перейдемо до визначення надурочного часу. Пригадаємо, що надурочним вважають час, відпрацьований понад встановлену норму тривалості робочого часу за обліковий період у межах одного трудового договору.
Частиною третьою статті 106 Кодексу законів про працю України установлено, що у разі запровадження підсумованого обліку робочого часу як надурочні оплачують всі години, відпрацьовані понад установлений робочий час в обліковому періоді.
З огляду на наведене, установа для виконання робіт укладає з працівником трудові договори про роботу за основним місцем роботи і за сумісництвом. При цьому облік робочого часу у Табелі обліку використання робочого часу та оплата праці такого працівника мають проводитися за кожним місцем роботи окремо. Тобто робота за сумісництвом не вважається такою, що виконана надурочно.
Другие материалы по теме:
табелі обліку використання робочого часу, підсумований облік робочого часу, табелі, договори, норми робочого часу, періоді, робочий час, за сумісництвом, оплата праці, облік, робота, 28, використання, працює, організації, період, установа, умови, процедури, оплата, час, роботи, статті, працівник, далі
Материалы из раздела: Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Державна служба
Другие материалы по теме:
Оплата надурочних робіт за підсумованого обліку робочого часу
Оплата надурочних робіт за підсумованого обліку робочого часу
Нас находят: https://stimul kiev ua/materialy htm?a=osoba-pratsyue-za-osnovnim-mistsem-roboti-ta-vnutrishnim-sumisnitstvom-viznachae
Мы на Facebook