Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиФакты о бухгалтерах

Чи легко працювати бухгалтером без вищої освіти?

Чи легко працювати бухгалтером без вищої освіти?

На сьогоднішній день ми живемо в світі, де все зазначено в цифрах. І потрібні люди, які вміють читати, розпізнавати, аналізувати, зводити і робити висновки, виходячи із будь-яких даних. Тому, в наш час невід’ємною частиною розвитку економіки та економічних відносин виступають такі важливі особистості, як бухгалтери. Саме вони керують «світом підприємства», є його важливими складовими.

Як каже історія, професія бухгалтера виникла ще задовго до існування сучасної розвиненої економіки. В кінці ХV століття італійський математик Лука Пачолі обґрунтував важливість бухгалтерського обліку в сферах суспільної та підприємницької діяльності. З того часу збігло багато води, однак кожне підприємство, незалежно від розміру, форми власності та багато інших критеріїв, не може здійснювати господарську діяльність без бухгалтерського обліку, документації, фінансової звітності.

Бухгалтер – це людина, яка підтримує кожне підприємство «на плаву». Якщо вона допустить хоча б маленьку помилку в своїх діях, то фірма і всі люди, які в ній працюють, можуть зазнати великих негараздів. В меншій мірі це можуть бути штрафні санкції, звільнення, а в крайньому випадку – ліквідація підприємства, або, навіть, позбавлення волі бухгалтера. Щоб цього не трапилось, бухгалтер має бути розумним, відповідальним, уважним, вміти аналізувати ситуацію і шукати вихід із неї. Так як у нього є доступ до комерційних таємниць підприємства, то він повинен вміти «тримати язик за зубами». Бо за розголошення прихованої інформації може отримати серйозні проблеми. Навіть коли на підприємстві присутня тіньова економіка, саме бухгалтер може приховати це від загалу, що є не зовсім законним. Але в наш час це є актуальним і, на мою думку, присутнім (хоча і не в великій кількості) всюди.

Не кожен, хто працює бухгалтером на підприємстві має вищу освіту. Я вважаю, це не є ключовим та найважливішим фактором успішної кар’єри та ефективних результатів діяльності. На мою думку, якщо кожен ставить перед собою ціль і прагне її досягти, то ніяка відсутність вищої освіти не завадить йому йти до своєї мети – стати затребуваним бухгалтером. Потрібно лише прикласти достатньо зусиль і робота буде здаватися легкою, цікавою і приносити задоволення.

Існує безліч способів, як самому опанувати основні навички роботи в цій сфері. Деякі з них я хочу продемонструвати більш детально.

По-перше, на сьогодні існує багато додаткових курсів, які можуть навчити нас головних аспектів будь-якої професії. І бухгалтерський облік – не виняток. Наприклад, людина отримала вищу освіту в сфері юриспруденції і працює за своїм фахом вже досить довгий час. Проте, одного ранку вона прокинулась і зрозуміла, що хоче змінити своє життя на краще, змінивши професію. Людина йде на курси бухгалтерського обліку, отримує нові знання, навички. І згодом їй вдається знайти роботу, яка спочатку забирає багато зусиль, але після значного досвіду роботи вона стає легшою і приносить чималі прибутки.

По-друге, не кожен може собі дозволити оплатити навчання на курсах. Тому існує інший вихід з цієї ситуації – самонавчання через ресурси Інтернету. Зараз майже кожна людина має вільний доступ до глобальної мережі в якій знаходяться різні відео-уроки, підручники, допоміжна література та багато іншого. Якщо і такий спосіб не зовсім підходить, то в багатьох місцях є безкоштовний Інтернет, бібліотеки, читальні зали тощо. Потрібно лише мати велику жагу до навчання та силу волі для того, щоб опанувати такий складний предмет самостійно.

Наступним кроком буде влаштуватися на роботу. Проте, з першого дня ніхто не візьме на фірму на посаду головного бухгалтера людину без вищої освіти. Спочатку це може бути короткострокове стажування, згодом – помічник бухгалтера. А якщо ви покажете високі досягнення у роботі, то посада головного бухгалтера, або, навіть, фінансового директора - не виключення. Тому, потрібно проявляти себе «на всі сто», виконувати доручення вчасно, ретельно, уважно, з кожним днем вдосконалювати та поповнювати свої знання для подальшого підвищення по роботі. Найголовнішим є прагнення та бажання працювати на роботі, яка приносить задоволення. Звісно, без труднощів життя не буває, але з ними навіть цікавіше, адже як би там не було, всі люди вчаться на своїх помилках. Це і робить нас сильнішими.

Але існує стереотип про те, що без диплому про вищу освіту, або проходження курсів, бухгалтеру неможливо знайти роботу у цій сфері, навіть через знайомства. Однак, ми живемо для того, щоб зламувати їх. Як пишуть багато психологів та філософів - людина повинна поставити перед собою ціль і йти до неї, незважаючи на будь-які перешкоди. Тому руйнуємо стереотипи, досягаємо своєї мети, робимо життя кращим і змінюємо світ для майбутніх поколінь.

Вище перечисленні способи влаштування на роботу бухгалтера досить популярні. Однак, для кращого та легшого розуміння професії потрібно все ж таки мати вищу освіту у сфері бухгалтерії. Це дасть змогу в подальшому зробити менше помилок в обчисленнях, мати більш ширші знання, і в даному випадку, мати вищі шанси на отримання достойної роботи.

Безсумнівно, в постіндустріальному суспільстві без вищої освіти важко, оскільки наша країна повинна мати висококваліфікованих спеціалістів, в тому числі бухгалтерів. Саме вони зможуть, на мою думку, вивести Україну на новий рівень, покращити економічну діяльність країни та «йти в ногу» з провідними країнами. Тому що «світ цифр» у їхніх руках.

Омеля Оксана


Нас находят: https://stimul kiev ua/articles htm?a=chi-legko-pratsyuvati-bukhgalterom-bez-vishchoi-osviti, бухгалтер без освіти, Курси на освіту бухгалтера, чи важко працювати бухгалтером, Чи можна працювати бухгалтером після курсів, головний бухгалтер без диплому, яка людина може бути бухгалтером, чи реально працювати бухгалтером без освіти, чи можна з таким дипдомом економіка підпртємницьтва працювати бухгалтером, чи може бухгалтером працювати без освіти


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook