Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиСлушателю курсов

Чи складно працювати бухгалтером? Як працюється новачкам в цій сфері?

Чи складно працювати бухгалтером? Як працюється новачкам в цій сфері?

На сьогоднішній день у світі існують десятки тисяч професій. Спектр різноманітних родів діяльності створює сприятливі умови проживання для всього людства. Кожна з професій, безумовно, необхідна і передбачає досягнення певних цілей. Поряд з такими складними спеціальностями, як будівельник, інженер, юрист, економіст - особливе місце займає професія бухгалтера.

Поставивши запитання середньостатистичному бухгалтеру, чи складно йому працювати, кожен з опитуваних з упевненістю відповість ствердно. Професія бухгалтера має величезну кількість нюансів і тонкощів, без знання яких ніколи не стати кваліфікованим фахівцем. Бухгалтер зобов'язаний знати напам'ять безліч різних інструкцій, рахунків і законів. Йому необхідно легко орієнтуватися в них і при цьому не допустити ні найменшої помилки в обчисленнях і розрахунках. Неуважність не те, що не вітається в даному випадку, вона просто протипоказана при виконанні даної роботи.

До того ж слід звернути увагу, що постійні зміни в законодавстві значно ускладнюють роботу бухгалтера. Потрібно чітко контролювати цей процес, при цьому регулярно тренувати свою пам'ять.

Робота бухгалтера суворо регламентована, що можна віднести до мінусів цієї професії. Вона не розвиває творчий потенціал і не розширює простір для власних фантазій. До того ж, дуже часто бухгалтерам доводиться виконувати вказівки начальства, навіть якщо вони з керівництвом не згодні. Нерідко бухгалтерам потрібно вміти зберігати комерційні таємниці. З цих причин занадто амбітним людям не місце в бухгалтерії. Також чималим недоліком професії бухгалтера є дорога плата за можливі помилки. Найчастіше бухгалтерів карають за допомогою санкцій, штрафів і, навіть, звільнення.

Для того, щоб працювати бухгалтером, потрібно мати чіткий, раціональний, скоординований математичний склад розуму. Людина повинна легко орієнтуватися і не плутатися в цифрах і числах, легко засвоювати нову інформацію. Так гуманітарії, наприклад, не люблять бухгалтерський облік і, тим більше, не бачать ніяких принад і красот в бухгалтерських рахунках.

Також слід зазначити, що професія бухгалтера забирає дуже багато часу. Оскільки вся звітність підприємства лежить на плечах саме бухгалтера, представники цієї професії часто затримуються на роботі або навіть не сплять вночі. Це може позначатися на їх здоров'ї і особистих стосунках у сім'ї.

Багато хто стверджує, що професія бухгалтера є нудною. Однак, досвідчені бухгалтера однозначно посперечаються з цим. Вони стверджують, що бухгалтер - відмінна професія для майбутнього кар'єрного росту. До того ж, якщо людина вміє талановито керувати своїм розумом, йому ніколи не буде нудно в бухгалтерії. Дана професія розкриває широкі простори для перспективних ідей і планів.

Незважаючи на всі складнощі професії бухгалтера, вона, звичайно ж, має досить багато переваг.

По-перше, ця професія завжди затребувана на ринку праці. Не існує нормально функціонуючого підприємства, якому не потрібен був би бухгалтер.

По-друге, бухгалтера завжди мають можливість спілкуватися з величезною кількістю людей. Це колосальний життєвий досвід і можливість вивчати людську психологію.

По-третє, робота бухгалтером - це відмінний шанс контролювати і дисциплінувати себе, адже, працюючи бухгалтером, ти звикаєш до відповідальності та чіткого розпорядку дня.

По-четверте, робота бухгалтером значно розвиває логічне мислення, що допомагає як в освоєнні нових дисциплін, так і в повсякденному житті.

По-п'яте, професія бухгалтера дає можливість працювати на себе. Маючи потрібну освіту, людина може без проблем працювати на дому. До того ж люди, які мають відповідну освіту, часто працюють бухгалтерами в другу зміну, отримуючи при цьому додатковий заробіток.

Незважаючи на той факт, що багато бухгалтерів скаржиться на невеликі доходи від своєї професії, практика показує, що затребувані фахівці завжди мають постійний заробіток. Все залежить виключно від людини та її професійних здібностей.

Неможливо також не відзначити, що професія бухгалтера сьогодні надзвичайно актуальна через наявність величезної кількості фінансових вищих навчальних закладів та бухгалтерських курсів, де кожен бажаючий може отримати необхідні вміння і навички. Майбутнім бухгалтерам сьогодні відкриваються широкі простори для вивчення нової спеціальності. У сучасному світі створені всі умови для освоєння професії, виробничої практики та кар'єрного росту.

Що стосується новачків в галузі бухгалтерії, на перших порах їм, звичайно, доводиться нелегко. Але це ж можна сказати і про будь-яку іншу професію. Всі навички та вміння приходять тільки з часом і досвідом. І що раніше здавалося неможливим, то через три роки буде вважатися елементарним. До того ж у наш час, в епоху постіндустріального суспільства, освоїти професію бухгалтера набагато легше, ніж колись. Існує величезна кількість програм, які значно полегшують роботу бухгалтера. Природним прикладом може слугувати програма 1С, без якої вже неможливе нормальне функціонування мільйонів вітчизняних підприємств. Дана програма призначена для введення в базу даних підприємства усієї облікової інформації.

Безумовно, будь-який новачок в галузі бухгалтерії повинен володіти такими якостями як відповідальність, посидючість, скрупульозність, працьовитість, уважність і, мабуть, найголовніше, він повинен прагнути підвищити свої професійні навички. Якщо він буде їх мати і розвивати, всі складнощі швидко відійдуть на другий план.

Можна сміливо дійти висновку, що якщо є старання і бажання, домогтися успіху можна завжди. Головне – ставити перед собою здійсненні плани, цілі та пріоритети і впевнено до них крокувати.


Нас находят: як працювати бухгалтером, чи можна стати бухгалтером, Як працюють бухгалтера, що потрібно знати бухгалтеру, професія фінансиста чим вона складна, бухгалтер математику треба знати, де можна працювати бухгалтером, яку потрібно мати освіту щоб працювати бухгалтером, як працювати бухгалтером вдома, як навчитися працювати бухгалтером в сільському


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook