Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиНа досуге

Чи впливає сучасна освіта на виховання?

Чи впливає сучасна освіта на виховання?

Народжується дитина. Це стає великою радістю для батьків, але, водночас, і великою турботою. Бо вже з перших днів її народження батьки починають думати, якою виросте ця дитина, якою б їм хотілося бачити її в майбутньому? Маючи перед собою вже сформований певний образ своєї дитини в майбутньому, батьки починають планомірно реалізовувати свої плани, будуючи це майбутнє. Практично всі бачать перед собою певний стандарт: дитячий садок, школа, вуз, успішна кар’єра, родина... І знову все по колу.

Особливістю сучасних батьків є й те, що в нашу епоху ринкових відносин вони й самі, власне, зайняті особистою кар’єрою. Тому, найчастіше, сучасні діти знаходяться під наглядом бабусь та дідусів. І це – в найкращому випадку. В гіршому – не чекаючи закінчення декретної відпустки, мами віддають дітей у ясельні групи до дитячих садочків. Але ж ми знаємо, що саме родинне виховання створює той фундамент, на якому в подальшому і зростає ота «всебічно розвинена, гармонійна особистість» про яку розповідає нам педагогічна наука!

Отож, робимо перший висновок: сучасні батьки більше турбуються не про виховання своїх дітей, а про освіту, яку отримають їхні діти. Тож чи не дивно, що в нашому сучасному світі, де переважна більшість людей мають вищу освіту, ми спостерігаємо такий занепад моральних цінностей та культури поведінки? Чи не найяскравішим прикладом цього є наш вищий законодавчий орган – Верховна Рада, до якої народ обирає кращих своїх представників, а потім спостерігає, як ці «найкращі» ображають один одного, влаштовують бійки під час засідань, обманюють і грабують свій електорат. А наша чудова молодь, яку батьки «впихають» до спеціалізованих шкіл, гімназій, коледжів? Хто останній раз бачив, щоб бабусі в транспорті поступилися місцем? А хто з вас останнім часом бачив вулицю, де під ногами було чисто і не валялися б недопалки?

Отож, робимо і другий висновок – навіть найкраща освіта нічого не варта без виховання! Тож не на садочок чи школу повинні батьки «спихати» процес виховання, а братися до справи, тільки-но дитина народилася. Адже народна мудрість нам каже: «Виховуй дитину, поки вона ще поперек лави лежить!». Родина впливає на дитину з перших днів її народження. Спосіб життя сім’ї, характер спілкування з малюком має визначальне значення у формуванні в малюка початкових звичок, від яких у майбутньому, в значній мірі, буде залежати її поведінка. Звісно, виховання дитини – справа нелегка і відповідальна. Вона потребує від батьків масу зусиль. На жаль, не всі батьки готові прикладати ці зусилля, тому і «маємо те, що маємо!»

Згадую своїх вчителів, і хочу їм подякувати, адже деяким учням у школі вони заміняють батьків, і виконують ту роботу, на яку у батьків для власних дітей не вистачає часу. Мій класний керівник Олена Геннадіївна вчила з нами вірші, які ми не вчили вдома, бо нас там ніхто не контролював. Вона пригощала нас чаєм після уроків, адже багатьом дітям не хотілося йти додому, де нікого ніхто не чекає... Вона витирала наші сльози, і обіцяла, що все буде добре. Зашивала хлопцям штани, витирала побиті носи. Возила нас на екскурсії і відкривала нам нашу прекрасну країну! Це був не клас - це була справжня родина!

Бачачи її доброту, ми і самі ставали добрішими, чуйнішими один до одного. Ми вибачали своїм батькам, що в них не вистачає на нас часу. Ми навчилися їм допомагати і ставитися з розумінням до їхніх проблем. Я впевнена, що багато наших духовних і моральних рис було сформовано саме в школі.

Отож, який висновок ми зробимо після всього вищесказаного? А висновок буде таким: в ідеалі освіта і виховання мають бути тісно пов'язані між собою. Вони повинні йти, як кажуть, «пліч-о-пліч». Тільки тоді ми всі зможемо побудувати справді незалежну європейську Україну. І я думаю, що саме моє покоління повернеться до наших витоків - до чудової родинної педагогіки, і вже наші діти будуть мати таку освіту і виховання, щоб зростати гарними учнями, культурними особистостями, достойними громадянами нашої країни.

Дехтяренко Ірина


Нас находят: https://stimul kiev ua/articles htm?a=chi-vplivae-suchasna-osvita-na-vikhovannya


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook