Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиРуководителю

Чим відрізняється ревізор від аудитора?

Чим відрізняється ревізор від аудитора?

Спробуємо розібратись і більш чітко та ясно роз'яснити, ким є ревізор, а ким аудитор. Хотілося б почати роз'яснення з ліричного вступу. Так от, більшість людей думають, що аудитор від ревізора нічим не відрізняється, тільки назвою. Спробую розвіяти ці думки.

Стосовно ревізора, то ви можете сказати, що це перевіряючий, метою якого є фінансова перевірка, але й аудитор веде фінансову перевірку. Будемо розбиратися по черзі.

Почнемо з першого. Аудитор - проводить перевірку і за отриманими результатами дає поради. Він трохи інакше підходить до проблеми перевірки. Його основною метою є не тільки виявити якісь неточності, порушення законодавчої бази і зловживання в організаціях, де проводяться перевірки, але і зробити оцінку розвитку даного підприємства, виділити час на консультації та кваліфікаційні рекомендації. Він має зробити все необхідне, щоб підготувати підприємство до податкової перевірки.

Ревізор - це державне особа, яка приходить з перевіркою і карає за порушення. Дана особа не переслідує цілей зробити зауваження, указати на проблемні місця, він карає без попереджень. На відміну від аудитора, ревізор робить оцінку підприємства, шукає помилки, порушення законодавчої бази і зловживання на підприємстві, що перевіряє.

Тепер, коли ми знаємо відмінності ревізора від аудитора, можна сміливо копнути глибше і розповісти про цілі ревізора, а також про цілі аудитора. Дані особи мають свої цілі, завдання та обов'язки, які виконують згідно із законом.

Ви, звичайно ж, запитаєте, - «Хіба у них різні цілі та завдання?» Вони мають практично однакові цілі, адже обоє займаються перевіркою, вирахуванням помилок і т.д. Хтось звичайно може займатися даною перевіркою в корисливих цілях, для того щоб отримати фінансову вигоду, а хтось веде чесний спосіб перевірки.

Так ось, обов'язки і завдання ці особи мають вельми різні, і про це мені б хотілося вам розповісти.

Обов'язки аудитора виглядають наступним чином:

Це природно не повний перелік обов'язків аудитора. Дана особа може займатися моніторингом законодавства, аналізувати витрати компанії по регіонам і так далі.

Обов'язки ревізора виглядають так:

Дослідивши ці дві посади, можна зробити висновок, що різниця між ревізором і аудитором все-таки існує. Відповідно, обов'язки у них різні!

Лещенко Євген


Нас находят: ревізор і аудитор, ревізор на підприємстві, ревізія це


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook