Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиФакты о бухгалтерах

Чим жахлива робота бухгалтером?

Чим жахлива робота бухгалтером?

Загалом фінансові спеціальності стали популярними в Україні з набуттям незалежності. Професії, які займали провідні місця протягом тривалого часу у рейтингу популярності, відійшли на другий план, тому що люди хотіли стабільну та високу заробітну платню. На той час, коли Україна стала незалежною, настала фінансова криза і бюджетні установи не могли гарантувати бажаної платні та стабільності, тому професія бухгалтера набула популярності у сфері приватного бізнесу.

На сьогоднішній день, бухгалтерія займає важливе місце на кожному підприємстві та в економіці загалом. Адже бухгалтерія – це такий особливий підрозділ підприємства, установи або організації, який веде бухгалтерський облік, забезпечує фінансовий контроль та готує звіти державним установам. Цей підрозділ повинен постійно забезпечувати керівництво повною та чіткою інформацією для того, щоб отримати найбільш детальну картину фінансового становища компанії та надалі мати змогу виявити складнощі, проаналізувати та виправити їх. Цю важку і кропітку роботу виконує бухгалтер.

На мою думку, бухгалтер є важливою професією у нас час, адже без нього не обходиться жодне підприємство. Протягом багатьох років ця професія має великий попит на ринку праці. Бурхливий розвиток економіки в нашій країні призвів до розширення вже існуючих компаній, зростання кількості їх філій, а також виникнення нових фірм. Одна людина може вести бухгалтерію на маленькому підприємстві, але коли воно розширюється, то об’єм роботи стає більшим і виникає потреба у допомозі інших бухгалтерів. За прогнозами аналітиків, попит до представників даної професії не послабшає і в перспективі.

Функції, які може виконувати бухгалтер дуже різні. Наприклад, він видає заробітну плату, оформлює документи, зводить дебет із кредитом, складає баланс та інше. З першого погляду здається легка професія. Однак, сучасний бухгалтер – це людина з вищою освітою, яка повинна бути освічена не тільки в бухгалтерському обліку, а й ще у ряді дисциплін. Бухгалтер повинен знати статистику, кредит, фінанси, податковий облік, орієнтуватися в праві, розбиратися в спеціальному програмному забезпеченні, у касових операціях, пенсійному та соціальному страхуванні і навіть у технології виробництва. Справжній кваліфікований спеціаліст зобов'язаний орієнтуватися у всьому, що відноситься до діяльності організації, в якій працює, цікавитися економікою та політикою, відслідковувати зміни в законодавстві і постійно підвищувати свою кваліфікацію. Людина, яка працює бухгалтером також має володіти такими рисами як акуратність, зосередженість, відповідальність, терплячість та любов до монотонної роботи.

Я вважаю, що кожен бухгалтер є по своєму творчою людиною. Кожного дня йому доводиться шукати вихід із складних ситуацій, знаходити аргументи на захист фірми від скарг контролюючих органів, яких інколи здається, більше, ніж підприємств. Інколи керівництво компанії, не відаючи наслідків, робить масштабні схеми взаємовідносин із партнерами. За багатьма цими угодами криються великі проблеми, які пов’язані з непотрібними витратами на податки. Тільки бухгалтер здатний знайти вихід із ситуації, яке влаштує всіх сторін.

Отже, сучасний бухгалтер повинен бути високоосвіченою та компетентною людиною, з кваліфікацією, яка відповідає критеріям професії; також бути неординарною і всебічно розвиненою особистістю, яка постійно вдосконалює свій рівень; сучасний бухгалтер – це комунікабельний спеціаліст здатний до ділового спілкування. Вимоги, висунуті до роботи бухгалтера, досить високі, тому бухгалтер повинен мати «сильний розум».

Однією з переваг роботи бухгалтера є стабільність та універсальність, адже кваліфіковані спеціалісти завжди мають попит на ринку праці. Роботу бухгалтера можна знайти скрізь та в будь-якому віці. Другою перевагою є великі можливості на ринку праці. Якщо людина буде старанно працювати і проявляти себе як справжній професіонал, то такого працівника захоче долучити кожна компанія. Для кожної людини особливе значення має постійний розвиток та удосконалення своїх знань. Завдяки своїй роботі бухгалтер розвиває логічне мислення, адже скільки зусиль та енергії потрібно аби сформувати бухгалтерські проводки. Постійна робота та досвід призводить до зменшення часу на складання звітів. Однак спочатку потрібно наполегливо працювати, щоб мати такий результат. Бухгалтер – це та професія, яка дає змогу отримувати нові знання. Крім того, найбільш старанні працівники, які постійно підвищують свою кваліфікацію, згодом стають керівниками, фінансовими директорами, аудиторами. Також бухгалтери мають авторитет і повагу серед колективу.

Багато недоліків має дана робота. Зазвичай бухгалтер має ненормований графік роботи, тому що йому постійно потрібно освоювати великий об’єм інформації у зв’язку зі змінами у законодавстві. Бухгалтер компанії - особа матеріально відповідальна, причому вона звітує не тільки керівнику відділу чи підприємства. На всіх фірмах періодично проводяться аудиторські перевірки, регулярно доводиться зустрічатися з представниками податкових органів. Правильне відрахування податків - один з найважливіших елементів роботи, адже до порушників застосовуються серйозні санкції. Робота бухгалтера дуже відповідальна. Саме бухгалтер несе велику відповідальність за правильне ведення бухгалтерського й податкового обліку. Якщо він допустить хоч одну помилку у документах, то підприємство може мати великі проблеми такі як, втрата грошей, штрафи за несплату податків та інші. У роботі бухгалтера дуже важливо помічати всі дрібниці. Якщо він буде не уважним, потім доведеться все переробляти. На мою думку, важливою негативною рисою є те, що робота бухгалтера дуже нудна та рутинна. Кожного дня потрібно возитися з великою кількістю цифр та документації. Однак, головним недоліком роботи бухгалтера є велика відповідальність і можливі ризики у роботі з державними органами.

Ще одним важливим недоліком є те, що майже всі працівники даної професії мають проблеми зі здоров’ям. Малорухливий спосіб життя, робота в задушливому кабінеті може призвести до деяких проблем зі здоров’ям. Зокрема такі хвороби, як варикозне розширення вен, сколіоз, серцево-судинні захворювання, а також проблеми з нервовою системою. Кожного дня бухгалтер сидить за робочим місцем й з часом його хребет приймає форму крісла, що спричиняє викривлення хребта. Постійна праця за комп’ютером, його випромінювання та велика кількість цифр може зіпсувати зір.

З вище наведеного, можна зробити різні висновки. На мою думку, робота бухгалтера важка і нудна, яка потребує великого терпіння та зосередженості. Кожного дня бухгалтеру доводиться працювати з величезною кількістю документації та інформації, при цьому ще не забувати про нові введення в нашому законодавстві та податковій системі, які постійно змінюються, особливо протягом останніх років. Якщо поглянути з іншого боку, то ця робота має перспективу як зараз так і в майбутньому. Я вважаю, робота бухгалтера дає впевненість у наступному дні, адже навіть під час можливої кризи на підприємстві, заробітну платню зазвичай бухгалтери отримують перші.

Отже, хоча робота бухгалтера має велику популярність, все ж таки вона є дуже важкою та нудною. Однак, кожна робота має свої недоліки і переваги. На мою думку, на даний момент не існує ідеальної роботи. Тому кожна людина повинна сама обирати для себе бажану роботу, з урахуванням власних знань, здібностей, освіти та особистих вподобань.

Друцька Юлія


Нас находят: риси якими повинен володіти бухгалтер, яку роботу виконує бухгалтер в супер макерв, яку роботу виконує бухгалтер, робота бугалтер інформація, важко на роботі у новому колективі бухгалтером, яку роботу може виконувати бухгалтер, яку особливо важку роботу може виконувати бухгалтер, ЯкОт інформацією потрібно володіти для того щоб працювати бухгалтером?, яка робота бухгалтера, чому професія бугалтера монотонна та виснажливп англ


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook