Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиФакты о бухгалтерах

Чому бухгалтер частіше жінка, ніж чоловік?

Чому бухгалтер частіше жінка, ніж чоловік?

Бухгалтер – важлива професія, що була, є і буде. Як на мене, вона є досить не легкою та популярною серед усіх інших професій. В моєму баченні бухгалтер повинен бути суворим, витривалим та цілеспрямованим робітником. Професію бухгалтера можна вважати однією з найдавніших. В країнах, де добре розвинена економіка, бухгалтером бути престижно.

Я думаю, що бухгалтер – це все ж таки більш жіноча професія, аніж чоловіча. Адже якщо подивитись на статистику, то вона нам покаже, що десь 80-85% аудиторів – це чудова половина людства. Кожна компанія бажає отримати достатньо кваліфікованого співробітника. Тому не дивно, що людині, котра хоче влаштуватись працювати бухгалтером, ставлять дуже багато вимог. Всім потрібний колосальний досвід, хороша освіта, знання бухгалтерських програм та ще багато чого іншого. Запити для професійних якостей аудиторів коливаються в залежності від зарплати, але дещо залишається незмінним – і це стать. Більшість фірм, компаній, коли шукають собі бухгалтера, то публікують вакансії зі словами «жінка». Стать кандидата на посаду вказуються практично у 50% оголошень.

З самого початку для мене бухгалтер - суто жіноча професія. А чому саме так я зараз поясню. Бухгалтерський облік - це нелегка, консервативна робота, а чоловікам не до вподоби консервативна праця. Робити обмежено, настільки зарегламентованого, а іноді й суперечливо законодавству, постійно звіряти роботу підприємства з його вимогами може тільки жінка-бухгалтер. Чоловіки гірше з цим справляються - вони менш старанні. Також ця професія не привертає великої уваги чоловіків, бо має зовсім невисокі заробітки. Вони згодні відповідати за щось тільки при дуже високій оплату праці. Я вважаю, що чоловік йде в бухгалтери тільки тоді, коли не знаходить для себе кращої професії або коли бухгалтер це його призвання.

В багатьох фірмах, підприємствах, компаніях аудитор, він же бухгалтер – це людина, що займає друге місце після директора. Якість послуг, які надає бухгалтер буде залежати від того наскільки розумно підібрано людину на цю посаду. Послуги бухгалтера, якщо звісно їх надає професіонал свого діла, являються достатньо вагомою перевагою тієї чи іншої компанії.

В принципі є логічне пояснення тому, чого саме жінки в основному надають аудиторські послуги. Адже саме вони більш посидючі і здатні з належною ретельністю виконувати кропітку роботу. Думаю зі мною погодиться кожний, що людина з такою професією, як бухгалтер має бути уважною та посидючою.

Але все ж таки, якщо подивитись з іншого боку, то на посаді головного бухгалтера в крупній фірмі частіше всього знаходиться чоловік. І це також можна пояснити – головний бухгалтер займається більше керівництвом, чим безпосередньо різними розрахунками. І виходить те, що аудиторські послуги все одно виконують жінки, а от чоловік тільки керує ними.

Із всього вищесказаного мною я можу зробити висновок: якщо ваш бізнес знаходиться на початковому етапі і послуги бухгалтера може надавати одна людина, то наймайте жінку. Якщо ж бізнес буде розвиватись, стрімко йти в гору і штат працівників буде збільшуватись, то головним все ж таки краще буде зробити чоловіка.

Діло в тому, що якщо ви візьміть чоловіка на посаду бухгалтера в маленьку компанію, то, скоріш за все, через декілька років, коли він накопичить досвід, піде в більш крупну компанію. А все це тому, що чоловік – добувач сім'ї і кар'єра для нього багато що значить. Жінка ж навпаки більш схильна залишатись на одному і тому ж місці роботи, бо для жінок важливіша стабільність в житті. Тому для невеликої фірми жінка-бухгалтер – найоптимальніше рішення. Представникам крупного бізнесу рекомендують шукати найдосвідченішого і кращого бухгалтера, не дивлячись на його стать, сімейне положення і т.д.

Отже, з всього цього можна зробити висновок, що бухгалтер – достатньо важливий фахівець для компаній, фірм та організацій. Ця робота на сьогодні потребує кваліфікованої праці, хороших знань та поняття багатьох бухгалтерських процесів. І все ж таки, як на мене, на цю посаду більше підходять жінки, ніж чоловіки.

Сидоренко Анна


Нас находят: https://stimul kiev ua/articles htm?a=chomu-bukhgalter-chastishe-zhinka-nizh-cholovik, чому бухгалтери тільки жінки, чому серед бухгалтерів 80 жінок, Чому 80%бухгалтерів жінки, чим важлива профессия бухгалтер


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook