Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиФакты о бухгалтерах

Чому бухгалтер зазвичай жінка, а не чоловік?

Чому бухгалтер зазвичай жінка, а не чоловік?

У багатьох компаніях бухгалтер - це друга людина після директора. Від того, наскільки грамотно підібраний бухгалтер, залежатиме якість послуг, які він надає. Бухгалтерські послуги, якщо їх надає професіонал, є вагомою конкурентною перевагою тієї чи іншої компанії.

Бухгалтерські послуги в основному надає прекрасна половина людства - жінки. Цьому є логічне пояснення – сааме жінки більш посилюючі і здатні з належною ретельністю займатися копіткою роботою. Погодьтеся, що бухгалтер повинен бути посидючим і уважним. Як на мене, то на посаді головного бухгалтера у великій компанії найчастіше перебуває чоловік. І це теж цілком зрозуміло - у великому бізнесі бухгалтері виділяється в окремий підрозділ, і головний бухгалтер займається скоріше керівництвом, ніж безпосередніми підрахунками. Виходить, що бухгалтерські послуги надають все одно жінки, а чоловік лише керує ними.

З усього вище сказаного можна зробити цілком очевидний висновок: якщо ваша фірма або бізнес перебувають на початковому етапі розвитку і бухгалтерські послуги цілком може надати одна людина, то наймайте жінку. У міру розвитку бізнесу та збільшення штату має сенс зробити, щоб головний бухгалтер був - чоловік.

Спочатку бухгалтер - явно не чоловіча, а чисто жіноча професія. Причина очевидна. Бух облік – це рутинна, копітка праця, що вимагає терпіння, а чоловікам це не властиво. На сучасному етапі розвитку професії бухгалтера високі вимоги, в тому числі володіння електронного документообігу. Не дивлячись, на те, що чоловіки більш близькі до електроніки, вони не володіють навиком ведення суворої звітності всіх вхідних і вихідних документів. Безумовно, велике значення має кваліфікація, яка легше піддається саме слабкій статі. Можливо, це безпосередньо пов'язано з тим, що більшість вакансій пропонують жінкам. У підсумку, довіру роботодавця щодо ведення бухгалтерського та податкового супроводу компанії вище до жінки-бухгалтера, ніж до чоловіка-бухгалтера. Саме такий колективний характер закріпився в сучасних трудових відносинах. Вчені вважають, що причиною переваги жінки над чоловіком в економічній сфері є їх більш швидке освоєння всього нового, в тому числі комплексної автоматизації підприємства. Чималий вклад зробила історія розвитку економічної сфери. В 90-х роках, під час впровадження широкомасштабних інформаційних технологій, безліч чоловіків вдарилися в бізнес, як можливість хорошого заробітку. Пройшовши щаблі від бухгалтера, комірника до керівника фірми, і отримавши досвід, вони поступалися місце бухгалтерам-жінкам. Працювати, постійно посилаючись на регламенти, а іноді зустрічаючись із суперечливим законодавством, щогодини звіряти свою роботу з його вимогами тільки в силах жінки-бухгалтера. У чоловіків це виходить менш якісно - вони менш старанні. Також чоловікам не вистачає простої відповідальності - вони прямо залежать від не надто високих заробітків. Чоловіки можуть за щось відповідати, але прямо пропорційно кількості зароблених грошей.

Справа в тому, що якщо ви візьмете чоловіка на посаду бухгалтера в маленьку компанію, то напевно він після кількох років роботи і накопичення досвіду піде у більш велику фірму. Для чоловіка, як основного добувача в сім'ї - кар'єра це головне. Навпаки, жінка більш схильна залишатися на одному і тому ж місці роботи, навіть якщо вона програє в матеріальній винагороді. Для жінок більш важлива стабільність у житті. Тому для невеликої фірми жінка бухгалтер – найоптимальніше рішення.

Представникам великого бізнесу необхідно шукати самого досвідченого і кращого бухгалтера, незважаючи на її стать і сімейний стан. Повірте, економія грошей на лікарняних листах не йдені в яке порівняння з можливими штрафами, отриманими з вини некомпетентного бухгалтера. Але все одно слід діяти за принципом - довіряй, але перевіряй. Обов'язково замовляйте аудиторську перевірку щороку.

Сьогодні близько 94% бухгалтерів все-таки жінки. Можливо, перетворення професії бухгалтера в жіночу сталося через необхідність заповнювати товсті облікові книги акуратним почерком, а можливо рахівництво просто не вимагало додаткової, великої, фізичної сили.

Так чи інакше, зустріти сьогодні бухгалтера-чоловіка - рідкість. І на це є свої причини.

В першу чергу, сама суть бухгалтерії зводиться до збору та сортування великої кількості паперів. Більш терпляча жінка справляється з цим краще.

Та й бухгалтерії сьогодні все-таки частіше чисто жіночі колективи. З психологічної точки зору «вижити» в такому колективі чоловіку буває дуже складно.

Однак, насправді, чоловіки-бухгалтера все-таки існують. Найчастіше, вони займають керівні пости і вибиваються в головні бухгалтери. До речі, в цьому і ще одна причина, чому в рядових співробітниках бухгалтерії чоловічий стать не засиджується. Завдяки властивому йому прагненню робити кар'єру, роботу бухгалтером чоловіки найчастіше розглядають як трамплін до більш високих і керівних постів в компанії. Через рядового бухгалтера вони прагнуть потрапити на посади головного бухгалтера, фінансового директора та інші керуючі пости.

Чоловік-бухгалтер, зайнявши місце керівника відділу, тим не менш, буде прагнути робити кар'єру далі. Жінка ж в якості головного бухгалтера, швидше за все, залишиться з компанією на більш тривалий термін.

Тенденції майбутнього

Сьогодні бухгалтерський облік максимально наближається до західних стандартів ведення бухгалтерії. І це диктує свої правила - адже на заході сьогодні бухгалтерів-чоловіків набагато більше, ніж жінок. Тому компанії, що впроваджують у себе ведення бухгалтерського обліку за західним зразком, охочіше запрошують до себе фахівців чоловічої статі.

Справа в тому, що відмінність західного обліку від українського полягає в його наближеності до фінансового управління компанією. По суті, бухгалтер на заході – це фінансовий аналітик підприємства. А це приваблює в професію представників і чоловічої статі.

Якщо брати до уваги тенденції останніх років, цілком можливо, що український бухгалтерський облік, якщо і не стане суто «чоловічою справою», то в будь-якому випадку значно поповнить ряди чоловіками-бухгалтерами.

Отже, професія бухгалтера не має значення, чи це чоловік, чи жінка. Але загалом бухгалтером працює жінка. Адже чоловіча частина суспільства зазвичай обирають більше фінанси, тобто те, що в наш час більше оплачується. Але я гадаю, що і в майбутньому, чоловіки також будуть займатися цією справою.


Нас находят: аргументи бухгалтера жінки, який він справжзній бухгалтер чоловік чи жінка, Професія бухгалтер це чоловіча чи жіноча професія


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook