Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиРуководителю

Фінансовий директор і головний бухгалтер - в чому різниця?

Фінансовий директор і головний бухгалтер - в чому різниця?

Фінансовий директор - один з представників компанії, який відповідає за фінансові галузі підприємства. Відповідно, він планує і керує грошові потоки. У моєму розумінні, фінансовий директор повинен знайти найбільш вигідне рішення (для роботи фірми) по тим даним, що йому надає головний бухгалтер. Саме фінансист задає напрямок грошових потоків. Головна його функція - не допустити безгрошів'я організації, тобто зробити все, щоб уникнути банкрутства. Під його контролем завжди доходи фірми, грошові потоки, а також беззбитковість.

Головний бухгалтер - це, так би мовити, рахівник, який відповідає за фінансовий стан підприємства. Дає звітність за те, скільки зайшло грошей і скільки вийшло, подає звітність власнику компанії і певним державним органам. Головний бухгалтер зобов'язаний вести облік всіх проведених операцій фірми. На мою думку, головним завданням бухгалтера є захист підприємства від податків, тобто розрахунки у звіті повинні вестися таким чином, щоб у державних служб не було ніяких претензій. І все це має відбуватися в чітко відведені на те терміни. Усі повноваження бухгалтера контролюються ст. 8 Закону про бухгалтерський облік.

Отже, фінансовий директор і головний бухгалтер - відповідають за різні сегменти підприємства, але при цьому мають інформацію з одного джерела. Найчастіше більшість інформації фінансовий директор отримує від головного бухгалтера.

Тому, вкрай важливо, щоб вони співпрацювали, адже тоді робота в даній сфері буде виходити краще, тому що по своїм обов'язкам вони доповнюють один одного. Але це тільки в ідеалі. На практиці виходить зовсім інакше. Так як їх обов'язки дуже схожі і найчастіше переплутані, то в реальному житті вони заважають один одному.

Романенко Рустам


Нас находят: финансовый директор обовязки, різниця бугалтер і головний бугалтер


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook