Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиСлушателю курсов

Курси валют: математичні методи прогнозування

Курси валют: математичні методи прогнозування

На даний момент в країні дуже складне становище з курсом валют. Нема ніякої стабільності. Валютний ринок включає в себе безліч фінансових інструментів та інститутів, які й призводять до його зміни і є причиною його невизначеності. Для прогнозування валютного курсу використовують різні методи. Наприклад, інтуїтивний метод. Цей метод допомагає отримати прогноз, якщо недостатньо інформації. Він використовується в різних сферах діяльності. У цьому методі можна спиратися тільки на дані, які є на даний момент і за допомогою логічного мислення та інтуїції передбачити зростання валюти, або ж, навпаки, спад. Мінуси такого прогнозування, що до останнього можна бути не впевненим у передбачених результатах. В інтуїтивному методі так само є метод інтерв'ю, коли робиться опитування по тій чи іншій темі, і після робляться висновки щодо відповідей. Так само входить метод колективної оцінки, коли організовуються збори і учасники зборів висловлюють свою точку зору, і після цього так само підводиться підсумок.

Формалізований метод прогнозування відрізняється від інтуїтивного тим, що будується на математичній моделі прогнозування, тобто визначають математичну залежність, яка дозволяє обчислити майбутнє процесу, іншими словами, зробити прогноз.

На цьому загальна класифікація методів прогнозування закінчується.

Можна ще проаналізувати моделі прогнозування. Вони поділяються на дві групи: предметної області та часових рядів.

Отже, модель предметної області. Вона досить проста і базується на аналізі залежності в конкретній області. Тобто спрогнозувати курс валют можна дивлячись на торговий баланс держави, макроекономічні показники країни (рівень безробіття, валовий продукт), враховуючи політику центрального банку країни. Це один з основних факторів.

Модель часових рядів, у свою чергу, будується на залежності майбутнього від минулого. Вчені підводять підсумки по минулим даними і роблять прогноз на майбутнє.

Таким чином, ми отримали класифікацію моделей прогнозування.

Шавахна Діана


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook