Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиНа досуге

Надійний месенджер - який він?

Надійний месенджер - який він?

Telegram

Viber

Signal

 

Популярність месенджерів серед українців в останні роки стрімко зросла. Окрім засобу спілкування сьогодні це ще й джерело оперативних новин, а події в умовах війни змінюються мало не щогодини, тож користувачем сьогодні став навіть той, хто раніше прекрасно обходився і без сучасних засобів зв’язку. І хочу функцію вони виконують приблизно однакову, рівень їх захищеності досить сильно відрізняється, а разом з ним і персональні дані користувача.

Telegram

Після початку повномасштабної війни саме Telegram відчутно збільшив свою аудиторію та вирвався на перше місце за популярністю, а по ходу все більше стирає кордони між традиційним месенджером та соціальною мережею. Telegram наразі перетворився на активний бізнес-інструмент. Наприклад, у тій же індустрії азартних розваг він використовується задля інформування аудиторії про ігрові автомати з бонусами або актуальні акції.

В цей же період до додатка виникло і чимало питань з приводу його надійності та безпеки, адже існувала думка про те що, персональна інформація може потрапляти до рук ворога. Не радять ним користуватися і деякі експерти з кібербезпеки, посилаючись на незахищеність чатів та все ж таки можливий доступ до них з боку російських спецслужб, як це відбулося раніше з іншим проєктом Павла Дурова, забороненим нині ВКонтакті.

Viber

Донедавна найпопулярнішим месенджером серед українців довгий час залишався Viber - відсоток його користувачів ще у 2021 році досягав 74%. Широкого розповсюдження додаток набув в середині 10-х років та з того часу надійно закріпився у смартфонах української аудиторії, хоча офіційне представництво з'явилося в Україні лише у 2019 році.

Звичайно ж, компанія позиціонує себе як найбезпечніший додаток для спілкування, проте за досить довгий час існування до Viber виникало чимало питань з цього приводу. Наприклад, американський Фонд електронних рубежів поставив додатку оцінку 2 з 7, заявивши, що додаток досить легко зламується. Втім Viber вважається досить захищеним засобом зв'язку, у який ще у 2016 році було інтегровано протокол наскрізного шифрування для захисту персональних даних користувачів.

Signal

Не зважаючи на те, що наступним за популярністю серед користувачів в Україні іде месенджер WhatsApp, останнім часом все частіше згадується саме Signal, причому саме через свою увагу до безпеки:

Додаток створено на базі власної системи шифрування Signal Protocol, який помітних нарікань не має. Щобільше - на цей протокол спирається, наприклад, той же WhatsApp.

На щастя, сьогодні вибір засобів комунікації максимально широкий, а у кількості їх використання користувача ніщо не обмежує, тож для різних цілей можна використовувати різні застосунки. Наряду з вищезгаданими додатками існують і не менш популярні месенджери у Фейсбуці чи Інстаграмі, проте до дійсно конфіденційних, експерти відносять Threema, Wickr або Wire. У будь-якому разі не слід забувати, що найпершим фільтром безпеки є власне користувач і конфіденційність особистих даних це в першу чергу ваша турбота.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook