Навчання в державній чи приватній шолі - де краще?
Чим відрізняється приватний навчальний заклад від державного
Коли настає час відправляти малюка до школи, батьки зустрічаються зі складним вибором – яка школа буде найкращою, приватна чи державна, на що звернути увагу при виборі школи та як визначити, чи подобається дитині школа. Батьки опиняються перед вибором також тоді, коли дитина не хоче йти до школи, а успішність падає.
Ознаймитись з умовами вступу учнів до приватної початкової школи, середньої або старшої школи в Києві можна на сайті BASIS.
Якою має бути школа
Якщо дитина страждає в школі – варто щось змінювати. Звісно, важко робити вибір, якщо в сім’ї невисокі статки, адже приватна школа не безкоштовна, однак що не зробиш заради найрідніших – своєї донечки чи сина.
Як визначити, що школа підходить дитині? Спробуйте відповісти на ці запитання:
- Чи є в дитини бажання ходити до школи?
- Чи прагне дитина більше дізнатися та навчитися не лише в школі, а й поза нею?
- Чи здатна дитина усвідомлювати себе, озвучувати свої потреби?
- Чи проявляє дитина цікавість до однокласників, вчителів, шкільних предметів?
- Чи здатна дитина слухати та зосереджувати увагу?
- Чи вміє дитина виконувати певні послідовності дій: якщо у вашої дитини початкова школа, то хоча б найпростіші?
Якщо усі відповіді «ТАК», школа підходить дитині, а якщо на деякі запитання ви не можете відповісти ствердно, то варто підібрати іншу школу, бажано, приватну. Розберемося, чому.
Чим відрізняється приватний навчальний заклад від державного
Зазвичай приватні школи не пропонують учням іншу реальність, а лише доповнюють існуючу. У приватному закладі дитина здобуде такі ж знання, як у державній, оскільки основні предмети мають в цілому відповідати встановленим програмам. Однак навчальна програма може освоюватися з використанням інших підходів, часто авторських. Таке навчання, яке можна назвати навіть експериментальним, часто буває ефективнішим, ніж у державній школі, адже від результату роботи такого закладу залежить, чи будуть батьки віддавати своїх дітей на платне навчання.
Як правило, викладачі в приватній школі мають серйозний досвід і творчо підходять до своєї професії. Результат – діти мотивовані, захоплені та максимально залучені в процес.
У приватній школі, незалежно від того, чи це старша школа, чи молодша, кожній дитині дістається більше уваги, ніж може собі дозволити державна середня загальноосвітня школа. Це робить приватну школу дещо схожою на якісне індивідуальне навчання. До того ж приватні школи часто мають певний нахил – іноземні мови, природничі чи точні науки тощо, що особливо актуально для старших класів, для учнів, які вже визначилися з майбутньою професією.
У приватній школі не лише більш якісна освіта за рахунок посиленої уваги до кожного учня, але й більше фізичного та інтелектуального розвитку, оскільки як правило в таких школах вчать бути активними, сильними, розвиненими фізично та естетично, бути індивідуальностями, творити, критично мислити, робити відкриття. Це лабораторія талантів і місце розвитку природних нахилів дитини.
Та не кожній дитині підійде варіант розвиватися в закритій території в дещо штучних умовах. На відміну від непередбачуваного навколишнього світу, вашій дитині буде гарантована надійна безпека, увага, ввічливе оточення, чого не вистачає в звичайних школах. В результаті діти формуються в спеціально створених ідеальних умовах і не кожній дитині це підходить.
Є дуже активні діти, яким буде тісно в затишному закритому закладі, вони прагнуть зустрічі з реальним світом, інколи непростим і навіть жорстоким, однак це формує світогляд таких дітей, вчить діяти в реальних ситуаціях та відповідати на реальні виклики. Це буде плюсом, а мінусом – менш глибокі знання та творчі навички у порівнянні з тими, які отримують у приватних школах.
Куди відправляти дитину – вирішувати батькам або й самим дітям. Якщо дитина ще маленька, можна при виборі покластися на свій досвід, а якщо старша – краще порадитися з нею. Головне не травмувати дитину своїм вибором і чути її.
Державна чи приватна?
Якщо явних причин для вибору тієї чи іншої школи нема, обирайте, враховуючи наступні плюси і мінуси приватної та державної шкіл.
Приватна – плюси:
- Індивідуальний підхід.
- Високий рівень матеріальної бази.
- Доступність інновацій.
- Безпека.
- Увага.
- Високий рівень педагогів.
- Комфорт.
- Різноманітність секцій та гуртків.
- Трансфер.
Приватна – мінуси:
- Висока вартість.
- Найчастіше віддалена відстань від будинку.
- Високі вимоги до кандидата на вступ.
До плюсів державного закладу можна віднести:
- Зазвичай поряд.
- Безкоштовна.
- Масовість.
- Природний соціальний клімат.
Державна – мінуси:
- Відсутність охорони.
- Переповнені класи.
- Нерівномірний рівень кваліфікації вчителів.
- Необхідність все одно платити – за ремонт тощо.
Другие материалы по теме:
вимоги до кандидата, навчальна програма, соціальний, кандидат, дозволити, відміну, індивідуальний підхід, навчальний, підібрати, підхід, навички, бажання, рахунок, школа, вартість, потреби, програма, процес, робити, знання, навчання, ремонт, комфорт, роботи, результат
Статьи из раздела: Слушателю курсов
Другие статьи по теме:
Які можливості пропонує Lviv British School
Підготовка суднових механіків до обслуговування високовольтного обладнання на судах
Окуляри для всіх випадків життя: виберіть ідеальну пару з допомогою наших експертів
Краща початкова школа в Києві на Позняках по Монтессорі методиці
Робота в Європі будівельником: широкі горизонти для українців
Нас находят: https://stimul kiev ua/articles htm?a=navchannya-v-derzhavniy-chi-privatniy-sholi-de-krashche, https://stimul kiev ua/articles htm?a=navchannya-v-derzhavniy-chi-privatniy-sholi-de-krashche#:~:text=%D0%A3%20%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%BD%D1%96%D0%B9%20%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D1%96%20%D0%BD%D0%B5%20%D0%BB%D0%B8%D1%88%D0%B5 %2C%20%D0%BA%D1, плюст авторських шквл, https://stimul kiev ua/articles htm?a=navchannya-v-derzhavniy-chi-privatniy-sholi-de-krashche#:~:text=%D0%A0%D0%BE%D0%B7%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D1%81%D1%8F%2C%20%D1%87%D0%BE%D0%BC%D1%83 - %D0%A7%D0%B8%D0%BC%20%D0%B2%D1%96%D0%B4%D1%80%D1%96%D0%, частная или государственная школа плюсы и минусы
Мы на Facebook