Що робити, якщо бухгалтер – представник жіночої статі?
Бухгалтер - дуже важлива професія, яка існувала і видозмінювалася протягом дуже тривалого часу. Вона є досить складною, і одною з найпопулярніших професій на Пострадянському просторі, але, на жаль, не вважається такою ж престижною професію, як в країнах з добре розвиненою економікою.
Я вважаю, що бухгалтер – це суто жіноча професія. Мені вельми складно уявити бухгалтера-чоловіка, і мою думку підтверджує статистика, за якою 80-85% з усіх бухгалтерів саме дівчата та жінки. Більшість роботодавців шукають саме жінок на бухгалтерське місце, і переважно не молодих дівчат, які щойно закінчили вищий навчальний заклад, а жінок з вже солідним досвідом роботи. Взагалі, до людини, яка має за мету влаштуватися бухгалтером висовуються досить серйозні вимоги, серед яких: досвід, закінчена вища освіта в престижному вищому навчальному закладі, знання бухгалтерських програм. Також, вагомим бонусом є закінчення спеціальних бухгалтерських курсів.
Чому ж саме жінки (на мою думку) мають бути бухгалтерами, я спробую пояснити. По-перше, бухгалтерія - це довга, кропітка праця, яка вимагає перед усім уваги та витримки. На жаль, розум чоловіка не в змозі довго концентрувати свою увагу на такій кропіткій та монотонній праці, на відміну від жінки. Також, на відміну від країн Заходу, в нас бухгалтерська праця не настільки добре оплачується, а чоловіки за маленьку заробітну плату, на мою думку, не можуть виконувати таку відповідальну, потребуючу постійної уваги, роботу. Саме жінки мають більшу усидливість, і здатні виконувати кропітку роботу. Також, для чоловіка дуже вагомою складовою в житті є кар'єрний ріст, тому пропрацювавши декілька років, за невелику заробітну платню і, набравшись досвіду, чоловік почне шукати роботу з більш комфортними фінансовими умовами, на відмінну від жінки, для якої стабільність є дуже важливим критерієм у житті.
Також, ця робота більше підходить для представниць прекрасної статі, тому що вимагає багато вільного часу. Все ґрунтовно доводиться прораховувати-перераховувати, перевіряти. Інколи складно знайти конкретні відповіді на конкретні питання. Що викликано, на мій погляд, деякими недоліками в законодавстві, зокрема, в оподаткуванні. А жінки, знову ж таки. на мій погляд, є усе-таки більш відповідальними, ніж чоловіки, і більше відчувають тягар відповідальності.
Виходячи з власного досвіду, можу з впевненістю стверджувати, що жінки на посаду бухгалтера підходять краще. У мого батька є невелике приватне підприємство на якому понад десять років працювала жінка-бухгалтер. Ніяких нарікань на її працю не було. Вона отримувала гідну заробітну плату. Загалом, усе було чудово, але через сімейні обставини вона була вимушена звільнитися. Згодом, після нетривалого пошуку, на посаду був прийнятий молодий хлопець, який щойно закінчив університет, але вже мав незначний досвід роботи бухгалтером. Пропрацювавши місяць на підприємстві, хлопець почав регулярно спізнюватися на роботу, недбало заповнювати необхідні папери, скаржився на невисоку заробітну платню (хоча на той момент вона була досить солідною) і справа навіть дійшла до того, що він почав через тіньові схеми красти незначні грошові суми. Звісно, після цього його було звільнено. Через деякий час було знайдено нового бухгалтера – жінку, яка працює вже понад 3 роки, і на неї нема ніяких нарікань, і її саму все влаштовує - і умови праці на фірмі, і заробітна плата.
Тому, якщо підбивати підсумки, то я твердо переконаний, що чоловік не має бути бухгалтером. Для нього підходять посади з менш кропіткою та монотонною працею, на відміну від жінок. І на запитання: «Що робити, якщо бухгалтер – дівчина?» можна сміливо відповісти, що треба сприймати це з позитивного боку, і радіти такому фактові, особливо, якщо ти керівник невеликого приватного підприємства.
Кірічек С.
Другие материалы по теме:
кар'єрний ріст, прийнятий, умови праці, вимоги до кандидата, недолік, що робити, вищий навчальний заклад, посади, вища освіта, заробітна плата, посаду, відміну, на роботу, навчальний, досвід роботи, чоловік, керівник, бухгалтерія, підприємство, бухгалтерських, професія, працює, робити, робота, бухгалтера, роботи, бухгалтер
Статьи из раздела: Семья бухгалтера
Другие статьи по теме:
Робота в Європі будівельником: широкі горизонти для українців
Як покарати бухгалтера за неправильне нарахування зарплати
Обов'язки бухгалтера – в деталях
Основні характеристики переносних зарядних станцій: що потрібно знати?
Мы на Facebook