Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиСлушателю курсов

Що таке дистанційне навчання?

Що таке дистанційне навчання?

Напевне, кожному із нас не раз спадало на думку: «Яким би стало моє життя, коли б я закінчила (закінчив) інший університет або іншу спеціальність? Але зараз я вже занадто доросла для університету і до того ж у мене є чоловік, діти, та купа домашніх обов`язків». Скільки дівчат виходять заміж у сімнадцять, вісімнадцять років одразу після закінчення школи і в резюме цих дівчат , у строфі освіта вказано лише атестат середньої освіти.

А скільки хворих людей сидять дома, не маючи змоги ходити на лекційні заняття, і їхнє життя проходить повз них, а ці люди могли б легко проявити себе та досягнути чогось у житті, наприклад працювати бухгалтером на якомусь підприємстві проводити платежі і складати звіти просто сидячи удома за комп`ютером.

Проте не слід ставити хрест на своїх мріях. Сьогодні здобути освіту, про яку ви мріяли з дитинства, тепер можливо завдяки дистанційному навчанню та за допомогою його найсучасніших технологій.

Отже, що це взагалі за штука така «дистанційне навчання»? Це одержання освіти на відстані за допомогою найсучасніших технологій, особливо за допомогою мережі Інтернет. Цікавим фактом є те, що саме з його розвитком пов`язують виникнення та поширення дистанційного навчання по всій земній кулі , як альтернатива заочному навчанню. Адже, коли людина навчається заочно, за часту вона тільки приїздить складати іспити, заліки та курсові. А дистанційна форма навчання дає можливість спілкуватися з викладачем через відео-конференції та складання індивідуального плану роботи, який був би зручним самому студенту.

За допомогою дистанційної форми освіти можна навчатися різним професіям, проте, варто зауважити, що не усі професії здобуваються віртуально. Важко, навіть, уявити собі актора або лікаря, який здобував свою освіту на відстані. Але освіту бухгалтера, менеджера, економіста, юриста, журналіста або програміста – доволі легко, адже на сьогодні вони є найбільш затребуваними професіями на ринку праці, особливо, коли мова іде про вищу освіту бухгалтера.

На сьогодні, в Україні дуже малий обсяг людей з вищою освітою бухгалтерів, можливо це пов`язано зі страхом перед труднощами з якими люди не готові стикнутися.

Перед усім за все, на мою думку, це страх перед новими технологіями. Ви тільки уявіть собі, якась домогосподарка вирішила здобути вищу освіту бухгалтера, а так як дистанційна форма навчання їй підходить найбільше всього, адже у неї купа обов`язків і зовсім немає часу сидіти за партами в аудиторії , або їздити в інше місто здавати контрольні роботи, вона вибирає дистанційне навчання. І перше, що перед нею постає це комп`ютер і хоча б елементарні знання майкрософт офісу, ( і це ще дуже добре, адже деякі жінки навіть включати комп`ютер не вміють ), а професія бухгалтера, як усі ми добре знаємо, тісно пов`язана з комп`ютером. А якщо вона не вміє, хто їй підкаже? Це не те навчання, коли біля тебе сидить, викладач і може у будь-яку мить підказати, що робити, де робити і як робити, тут потрібно робити усе самій. Тим паче якщо їй потрібно кожний раз виходити на зв`язок через такі програми, як скайп , коли у повсякденному житті вона користувалась такими програмами раз або два, а тут усе відразу і зв`язок вийти і матеріал вислухати, і занотувати дещо і зразу розуміти, що і де знаходиться в програмі? А викладач не зможе підійти і ткнути пальцем на екран, і показати на що натиснути і тим паче вас ніхто не буде чекати якщо на зв`язку тридцять чоловік. От і виходить дехто іде вперед, а дехто просто не встигаючи, розгублюються і закидують, думаючи, що буде далі, якщо вони не можуть осягнути навіть азів, що це, напевне не їхнє або, що професія бухгалтера якась не цікава. Ось вам і страх перед новими технологіями.

Проте, на мою думку, це такий собі тест на те, як сильно ви хочете досягнути своєї цілі. З будь-якої ситуації є вихід, звісно можна повторно вийти на зв`язок з викладачем і він вам все ж якось постарається пояснити, що і де знаходиться, а можна сісти після відео уроку трішки найдовше і розібрати усе самому. Наприклад, я даний момент прохожу курс бухгалтерського обліку, де ми вивчаємо спеціальну бухгалтерську програму «1С », і я іноді не встигати за моїми одногрупниками та за викладачем, проте приходячи додому я сідаю за програму і самостійно намагаюсь вивчати її, звісно це не легко але результат, я гадаю, буде навіть більшим, коли я сама зрозумію, що і де знаходиться у цій програмі і за яким принципом вона діє.

Недавно, дивлячись цікавий сюжет по новинах про дистанційне навчання, я звернула увагу на річ одного пана, який казав, що при виборі прийому на роботу людини з вищою стаціонарною формою освіти та людини з вищою дистанційною формою освіти, вони приймуть на роботу останнього, так як дистанційна освіта означає, що людина не боїться труднощів, наполеглива, перед нею немає недотягнених цілей і легко пристосовується до змін, а саме такі люди потрібні у сучасному світі.

Правда, це також і не означає, якщо ви навчались дистанційно, то вас усюди будуть чекати з розпростертими обіймами, адже дехто з роботодавців сумнівається у знаннях людей з такою освітою, особливо коли іде мова про професію бухгалтера, адже освоїти цю професію і навчаючись на денній формі освіти не так легко. На превеликий жаль, в Україні, якщо ви здобули вищу освіту бухгалтера дистанційної форми навчання, це буде сприйматися все одно, що ви здобули її заочно. Проблема у тому, що у нашій країні офіційної форми навчання такої і не існує, а значить ця програма не повністю розроблена і має багато недоліків.

Насамперед варто виділити недостатній контакт між викладачем і студентом, через надмірну завантаженість наших викладачів і їх малу кількість обізнаних з новими технологіями дистанційного навчання. До цього слід іще додати, що не кожен освітній заклад може похвалитися своїм віртуальним сервісом, де будуть викладені, наприклад відеолекції, або хоча б Інтернет бібліотека, а це просто необхідно (особливо відеолекції), коли ви навчаєтесь. Річ зрозуміла, розробка такого сайту - справа не з дешевих і закордоном університети отримують кошти на це, чого не скажеш про наші університети, коли елементарна, застаріла, спеціальна програма для бухгалтерів «1С » коштує досить дорого і не всі навчальні заклади можуть придбати таку програму, щоб потім навчати по ній студентів, а це найперше, що потрібно для того щоб освоїти професію бухгалтера. Я хотіла б зауважити, що в ідеалі наша держава повинна сама закуповувати такі програми і не якісь там «застарілі версії бухгалтерських програмок», а найновіші та найсучасніші програми, для того щоб потім на ринок праці поступили першокласні бухгалтери із знаннями найновіших бухгалтерських програм. Хоча втішає те, що принаймні деякі навчальні заклади у нашій країні шукають вихід із цієї ситуації. Саме через це, деякі із наших студентів небачать сенсу навчатись дистанційно в Україні, і вибирають навчатись дистанційно закордоном, суть одна і та ж, але рівень і якість наданих послуг там вище ніж в нашій країні, плюс це є гарантом того, що здобувши, наприклад, професію бухгалтера, вас стовідсотково приймуть на роботу у будь-якій країні.

Отже, якщо ви отримали освіту бухгалтера за дистанційною формою навчання закордонного вуза, то це саме той випадок, коли роботодавець надасть вам перевагу, аніж людині яка вчилась на денній формі навчання, якщо ж ви навчались дистанційно в Україні або Росії, то звісно роботодавець надасть перевагу людині, яка навчалась стаціонарно.

Треба також мати на увазі, що краще здобувати вищу освіту бухгалтера в якомусь економічному вузі, а не аграрному.

У підсумку хочу додати, що усе залежить від вас самих і від вашої кінцевої мети, вам потрібний диплом чи ви справді хочете стати висококваліфікованим бухгалтером, адже у якому б поганому університеті ви не навчались, ніякі застарілі бухгалтерські програми та брак інформації, вмінь, часу і навичок вам не стануть на заваді, адже хто хоче той знайде спосіб зробити, а хто не хоче – шукає відмовки.


Нас находят: що таке навчання, навчання бухгалтера, курси бухгалтерів не виходячи з дому, бухгалтерські курси дистанційно, Які є професії повязані з компютером на заочні формі?, як здобути освіту за фахом бухгалтер заочна форма навчання, що таке дистанційне навчання, що таке дистанцийне навчання, що роблять коли навчаються на булгактера, цікаві факти про дистанційне навчання


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook