Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиНа досуге

Суші: від початку до сьогодні

Суші: від початку до сьогодні

Суші — це страва?

Суші в Японії — як це було

Переломний момент

Доба інновацій

 

Прийнято вважати, що суші — це традиційна японська страва. І це правда… Чи ні? Протягом століть суші усе смачнішали, методи їх приготування лише вдосконалювались, а популярність розходилась по всьому світу як кола по воді. Саме тому зараз в Україні практично немає тих, хто не чув би цю назву хоч раз у житті. Суші та роли вже давно перетворились з заморської екзотики на страву, без якої не обходиться жодне свято чи дружні посиденьки. Команда KaiFui Sushi розповідає історію цієї страви від початку до сьогодні. Почнемо!

Суші — це страва?

Почнемо з початку, ще з тих часів, коли не було навіть Київської Русі, а саме з VII століття. Бо якраз у цей час з’являються перші згадки про нашу страву й вуличками Південної Азії де-не-де вже можна почути “суші”, точніше не зовсім так — “сусі/сущі”. Так, суші придумали в Південній Азії, АЛЕ! Тоді слово “суші” означало лише спосіб приготування й консервування риби й аж ніяк не страву, яку сьогодні знає весь світ. Рибу очищували та нарізали невеликими шматочками, після чого її посипали сіллю та змішували з рисом, а потім клали під тиск каменів й накривали кришкою. Таким чином вдавалося продовжити строк придатності риби та морепродуктів. Китайський ієрогліф, что означає “суші” перекладається як «маринована риба».

Йдуть роки, цей спосіб набуває популярності й через Китай і Таїланд досягає берегів Японії, де приходиться до душі місцевим жителям. Тож, VII століття — суші ще не страва, а лише спосіб консервування риби, який тільки-тільки дістався Японії. Йдемо далі.

Суші в Японії — як це було

Поступово традиція споживання й приготування ферментованої риби зникає з територій Китаю й повністю залишається у Японії. Навіть сьогодні таким способом готують інарідзусі, але це вже інша історія. До XVII століття суші змінюють власну рецептуру й тепер при їх приготуванні до рису з рибою додають ще овочі та рисовий солод. Трохи згодом винаходять рисовий оцет й додають його до рису, що нівелювало процес бродіння й прискорило процес приготування суші.

Переломний момент

На дворі настає XIX століття, яке стає переломним у японській кулінарній традиції. Усе завдяки токійському майстру та його жазі до експериментів. Талановитий шеф-кухар на ім’я Йохей Ханай вирішує відмовитись від процесу бродіння риби й подає рибу сирою. Цей експеримент відіграв ключову роль у процесі створення суші, якими ми їх знаємо сьогодні: віднині процес приготування займав лише декілька хвилин, а новий смак настільки сподобався людям, що популярність цієї страви поширювалась неймовірними темпами.

Два перших роли називались Кансай (бо саме в цьому районі міста Осака його було вперше приготовано) та Едо (названий також за місцем приготування). До речі, Едо — так називали Токіо до XIX століття. Завдяки тому, що суші тепер робились швидко, а смак мали неймовірний — повсюди почали з’являтись безліч кафе та ресторанів, які пропонували людям спробувати смачну новинку. З цього часу технологія приготування суші істотно не змінювалась, поки…

Доба інновацій

Перенесемося до Сполучених Штатів кінця XIX століття. Молочник на ім’я Вільям Лоуренс хоче повторити успіх французьких сироварів й приготувати популярний сир Ньошатель. Цей сир вирізнявся з-поміж інших не тільки своїм неперевершеним смаком, а й складним та тривалим процесом приготування, через що ціна на нього була високою. Що саме пішло тоді у Вільяма не так сказати важко, проте в результаті, замість Ньошателю Лоуренс створив крепомодібну вершкову масу. Той запаморочливий успіх, який у подальші роки мав цей сир важко переоцінити.

Минає ще одне століття, на дворі 1980-ті роки: усі слухають диско та обговорюють свіжий епізод “Зоряних війн”. У цей час талановитий кухар одного з нью-йоркських ресторанів східної кухні хоче вразити своїх відвідувачів, запропонувавши їх дещо нове, але що? За вдалого збігу обставин він помічає наскільки смачним виявляється поєднання лосося й одного кремоподібного сиру. Так, того самого сиру, що винайшов знайомий нам Вільям Лоуренс. Ім'я тому сиру — Філадельфія.

Окрім вдалого поєднання начинки, ролу Філадельфія також було чим похвалитись — до цього моменту усі суші готувались начинкою всередину. Філадельфія ж довела, що роли можуть бути смачними й начинкою зовні. Японці досить прохолодно ставляться до такого роду експериментів, проте неможливо не визнати ту шалену популярність, яку завоювали по всьому світу роли Філадельфія та Каліфорнія.

Якщо ж і Ви бажаєте спробувати японську культуру на смак — просто зателефонуйте до КайФуй й зробіть замовлення та отримайте справжні суші на своєму столі, адже ми готуємо виключно за традиційною японською рецептурою.

КайФуй Суші — краще може бути тільки в Японії!


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook