Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиБухгалтеру

В якій валюті краще тримати заощадження

В якій валюті краще тримати заощадження

Немає нічого приємнішого у нестабільний економічний час, коли знаєш, що у тебе є фінансова подушка. В ідеалі – у кількох валютах, аби бути впевненим, що у найрізноманітніших життєвих ситуаціях усе буде гаразд. Але як правильно сформувати подушку безпеки і в якій валюті краще тримати заощадження?

Найголовніше правило – відкладати гроші постійно. В ідеалі – щомісяця 10% (але краще 20-30%) від заробленої суми і не брати звідти ні копійки на повсякденні витрати. Це особистий грошовий резерв на непередбачувані ситуації, який дасть можливість прожити певний період без заробітної плати (нещасний випадок, хвороба, втрата роботи та тривалі пошуки нової). Відкладати гроші можна і потрібно, незважаючи на вік, сферу діяльності і рівень доходів. Якщо кожного місяця ви відкладатимете певну суму в євро і доларах, ви лише виграєте. Скористайтесь послугами https://obmen.lviv.ua/, де вам зроблять значно кращі пропозиції, аніж у банках: зручний графік роботи (цілодобовий обмін 24/7), оптовий курс від $500, можливість забронювати на годину вигідний курс, доставляння великої суми у зручне для вас місце, супровід великих фінансових операцій (продаж/купівля будинку, квартири, автомобіля), прийняття зношених купюр і можливість слідкувати за валютними парами в Телеграм-каналі. Це практичний варіант для сучасної людини, коли знаєш найкращий курс валют у Львові, не витрачаючи час на пошуки інформації.

Але навіть якщо у вас є подушка безпеки на 6 місяців, зберігати її лише у гривнях невигідно через інфляцію. Саме тому варто «диверсифікувати» власні фінансові потоки. Окрім милих серцю українців долара та євро набувають популярність британський фунт стерлінгів, польський злотий, швейцарський франк. Половина фінансового резерву має бути у валюті. Спочатку оцініть свій теперішній фінансовий стан. Якщо є борги або кредити, віддайте і закрийте їх якомога швидше. Ведіть персональну бухгалтерію – облік витрат і доходів. Це дасть можливість зрозуміти, куди йдуть гроші, «виявити» діру, і ви побачите, на чому можна зекономити і скільки вам потрібно на базові потреби (харчування, комунальні послуги, проїзд). Навіть простий обрахунок допоможе подивитись неозброєним оком на щомісячні витратні статті. Сформулюйте свої фінансові цілі: безбідна старість, придбання власного житла, машини. Складіть чіткий план для досягнення поставленої мети, а потім суворо дотримуйтесь його. Можна відкрити кілька банківських депозитів з можливістю поповнення та дострокового зняття у гривні та валюті. Важливий аспект: відкладати гроші потрібно одразу, як тільки ви їх отримали, а не поспішати покривати базові потреби.

Автор: Скиба Тетяна


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook