Як будуть враховуватися авансові внески податку на прибуток в податковій декларації за рік?
Відомо, що з початку 2015 року нас очікують нововведення в Податковому кодексі України. Але станом на сьогоднішній день конкретної новизни, яка підписана урядом, немає. Тому, будемо опиратися на логічність і досвід знавців у бухгалтерській справі.
Згідно до кодексу, на сьогоднішній день кожне підприємство щорічно сплачує 19% податку на прибуток в податковій декларації. Тому кожне підприємство робить це, адже всі дотримуються закону, щоб потім не нести кримінальної відповідальності.
Що стосується новизни у даному питанні, то більшість спеціалістів та в самій податковій інспекції вважають, що з початку 2015 року авансові внески податку на прибуток будуть сплачуватимуться щоквартально. Звичайно, зважаючи на цей факт, будь - якому підприємству буде вигідніше і зручніше, сплачувати щоквартально, адже це менша сума, ніж щорічно.
Для прикладу візьмемо велике підприємство у якого прибуток 10 000 000 гривень в рік, тому в рік вони сплачують 1 900 000 гривень (10 000 000 грн. · 19% = 1 900 000 грн. ). Це досить велика сума, хоч і велике підприємство, і виходячи з майбутніх нововведень дане підприємство платитиме 475 000 гривень щоквартально (1 900 000 грн.: 4 квартала = 475 000 грн.). Оглядаючи цей приклад, можна сказати, що дане нововведення в Податковому кодексі Україні є нормальним і зручним для підприємств та їх власників.
Хоча дана новизна в Податковому кодексі ще вступила в силу і немає ще такого закону, але в загальному таке рішення могло б бути популярним та зручним для власників підприємств та для їх прибутку. Звичайно це додасть більше роботи працівникам податкових служб та ї самим бухгалтерам на підприємств, але це буде зручно і економічно вигідніше, не так сильно і відразу битиме велика грошова сума по «фінансовій кишені» підприємства.
Завершуючи дану статтю, хотілося б сказати, що такі нові зміни в Податковому кодексі України в 2015 році звичайно будуть доречними, зручними та цікавими, але головне пам’ятати, що поки це не буде введено в практику та не застосовано на справі, ми не знатимемо чи зручно це, чи ні. Що ж будемо чекати 2015 року, адже новий звітний рік – нові зміни. Тому не будемо розкидуватися гіпотезами, а вже їх перевіримо їх в новому році з новими указами.
Єрмоленко Інна
Другие материалы по теме:
внески, ?, нововведення, :?, кодекс, прибуток, сума, працівник, зміни, чек, підприємство, закон, предприятие, приклад, роботи, бухгалтер
Статьи из раздела: Бухгалтеру
Другие статьи по теме:
Ключові тренди мобільних додатків у 2024 році
Як перевірити офіційне працевлаштування?
Як покарати бухгалтера за неправильне нарахування зарплати
Как выбрать программное обеспечение для автоматизации управленческого учёта?
Нас находят: на авансові внески нараховується податок на прибуток
Мы на Facebook