Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиБухгалтеру

Як будуть враховуватися авансові внески податку на прибуток в податковій декларації за рік?

Як будуть враховуватися авансові внески податку на прибуток в податковій декларації за рік?

Відомо, що з початку 2015 року нас очікують нововведення в Податковому кодексі України. Але станом на сьогоднішній день конкретної новизни, яка підписана урядом, немає. Тому, будемо опиратися на логічність і досвід знавців у бухгалтерській справі.

Згідно до кодексу, на сьогоднішній день кожне підприємство щорічно сплачує 19% податку на прибуток в податковій декларації. Тому кожне підприємство робить це, адже всі дотримуються закону, щоб потім не нести кримінальної відповідальності.

Що стосується новизни у даному питанні, то більшість спеціалістів та в самій податковій інспекції вважають, що з початку 2015 року авансові внески податку на прибуток будуть сплачуватимуться щоквартально. Звичайно, зважаючи на цей факт, будь - якому підприємству буде вигідніше і зручніше, сплачувати щоквартально, адже це менша сума, ніж щорічно.

Для прикладу візьмемо велике підприємство у якого прибуток 10 000 000 гривень в рік, тому в рік вони сплачують 1 900 000 гривень (10 000 000 грн. · 19% = 1 900 000 грн. ). Це досить велика сума, хоч і велике підприємство, і виходячи з майбутніх нововведень дане підприємство платитиме 475 000 гривень щоквартально (1 900 000 грн.: 4 квартала = 475 000 грн.). Оглядаючи цей приклад, можна сказати, що дане нововведення в Податковому кодексі Україні є нормальним і зручним для підприємств та їх власників.

Хоча дана новизна в Податковому кодексі ще вступила в силу і немає ще такого закону, але в загальному таке рішення могло б бути популярним та зручним для власників підприємств та для їх прибутку. Звичайно це додасть більше роботи працівникам податкових служб та ї самим бухгалтерам на підприємств, але це буде зручно і економічно вигідніше, не так сильно і відразу битиме велика грошова сума по «фінансовій кишені» підприємства.

Завершуючи дану статтю, хотілося б сказати, що такі нові зміни в Податковому кодексі України в 2015 році звичайно будуть доречними, зручними та цікавими, але головне пам’ятати, що поки це не буде введено в практику та не застосовано на справі, ми не знатимемо чи зручно це, чи ні. Що ж будемо чекати 2015 року, адже новий звітний рік – нові зміни. Тому не будемо розкидуватися гіпотезами, а вже їх перевіримо їх в новому році з новими указами.

Єрмоленко Інна


Нас находят: на авансові внески нараховується податок на прибуток


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook