Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьи1С: Предприятие

Як організувати перехід з 1С 7.7 на 8.2?

Як організувати перехід з 1С 7.7 на 8.2?

«1С: Підприємство 7.7» з’явилось на ринку ще у 1999 році. Дуже швидко програма стала невід’ємною частиною повноцінної роботи кожного підприємства. Адже програма не складна у використанні та виконує багато функцій. З того моменту минуло багато років. Тож багато чого змінилося не тільки в комп’ютерній індустрії, але й у світі в цілому. Програма також зазнала певних змін. За увесь час змінювались операційні системи, сервіси, функції 1С. На сьогоднішній день, колись інноваційна програма «1С: Підприємство 7.7» застаріла, та не задовольняє усіх потреб підприємства. Зміна програми із 7.7 на 8.2 - справа, що потребує і часу, і коштів. Взагалі-то перехід потрібен, якщо «1С: Підприємство 7.7» працює з помилками та гальмує роботу підприємства. Досить часто перехід однієї програми 1С в іншу, являється проблематичною задачею для бухгалтерів багатьох фірм. Насправді ця процедура не дуже складна, потрібно лише знати основні правила та способи переносу та конвертації даних. Якщо все правильно зробити, то навіть звичайний користувач ПК зможе легко виконати перехід. Спочатку підготуйте своє місце для важливої роботи. По-друге, якщо ви дійсно вирішили цим зайнятись самостійно, ви маєте пам’ятати, що ваш жорсткий диск має містити більше 500 ГБ, адже перенесення даних являється багаторівневим, тож ви будете вимушені працювати з багатьма конфігураціями. Тому дуже важливо тверезо оцінювати можливості вашого комп’ютера.

Алгоритм роботи.

Вам потрібно відправити спеціальну заявку на придбання платформи 8.2. Також, користуючись раніше платформою «1С: Підприємство 7.7», ви маєте змогу отримати знижку. Після придбання нової платформи, ви можете продовжити користуватись «1С: Підприємство 7.7», так як уся інформація буде збережена. Перед перенесенням вам слід почистити базу та виправити усі помилки, а також закрити рахунок поточного періоду. Лиш потім ви можете переносити базу даних. Платформа 7.7 досить сильно відрізняється від 8.2. Авжеж, щоб швидко навчитись користуватись новою програмою, можете використовувати навчальну літературу, але краще пройти спеціальні курси. На початковому етапі роботи з 1С 8.2 потрібно здійснити відповідні налаштування та виправити помилки.

Процес переходу.

Тип перенесення буде залежати:

Варіант1.

Перехід відбувається з нового року, стара програма містить інформацію, яку не потрібно змінювати.

Це досить проста ситуація. Ви маєте оновити стару конфігурацію до нової версії. Ви можете це зробити без зовнішньої допомоги, використовуючи інструкцію по обробці даних.

Варіант2.

Перехід відбувається з нового року, стара програма містить інформацію, що потребує змін та налаштування.

Це ситуація вже складніша. Для цього ви будете вимушені працювати одночасно з двома програмами. Ви маєте закрити усі документи ще в колишній системі і переносити їх в нову. Перенести залишки «як є» на початок року та вести облік на основі цих даних. Як тільки вірні залишки в «сімці» будуть отримані, необхідно негайно скоректувати їх заднім числом у «вісімці». Відмовитися від перенесення некоректних залишків і вносити первинні документи по новим угодам у «вісімку» без подальшого їх проведення. Далі отримані залишки переносяться в нову програму на початок року. Завершальним кроком стає послідовне проведення внесеної в нову програму за перехідний період «первинки» за допомогою вбудованої обробки «Групова обробка довідників і документів».

Варіант3.

Перехід з середини року, типова конфігурація.

Для перенесення також варто скористатися автоматизованими засобами перенесення даних. Такими засобами можуть бути:

Варіант4.

Перехід з типової конфігурації з перенесенням документів з минулого року. Реалізувати таке перенесення можливо з використанням тих же механізмів, що і в попередній ситуації. Відмінністю даного процесу є відсутність необхідності переносити всі документи. Можна обмежитися перенесенням тільки декількох видів документів, а залишки за іншими рахунками вводяться через стандартні обробки. Хоча документи за минулий період перенести зі старої програми в нову можливо, таке перенесення призводить до помітного збільшення розмірів бази, а, отже, і розмірів оброблюваних таблиць. Це може спровокувати уповільнення роботи системи. Тому використовувати цей варіант переходу без крайньої необхідності не слід. Перенесені з минулих періодів документи рекомендується залишати не проведеними, щоб у них інформація не впливала на поточну бухгалтерську і податкову звітність. Використовуйте документи минулого періоду тільки в якості довідкової інформації.

Варіант 5.

Перехід з нетиповими конфігураціями на платформі «1С: Підприємство 7.7». Якщо конфігурація має незначні зміни і в основних механізмах схожа на типове рішення 1С, ви можете, як і в попередніх варіантах, скористатися типовими засобами переходу. Буде потрібно лише налаштувати їх під вашу програму. Мабуть, найбільш випробуваним і надійним засобом є «1С: Конвертація даних 2.1». Якщо за роки використання конфігурація перероблена докорінно, то налаштування типових інструментів перенесення виявиться більш складною задачею. Аналогічна ситуація виникає і в разі організації переходу з програми обліку, не пов'язаної з платформами 1С. Здійснити такий перехід теж можливо, але заздалегідь придумати універсальний обмін не вийде. У кожному конкретному випадку потрібен індивідуальний підхід до проблеми.

Костюк Софія


Нас находят: Перехід з 1с7 на 1с8, https://stimul kiev ua/articles htm?a=yak-organizuvati-perekhid-z-1s-77-na-82, чи важко навчитися 1с версію 8 якщо знаєш 7, чим відрізняється 1с 7 7 в 1с 8 2, перенесення залишків з 1с 7 7 в 8 3


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook