Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиКарьерный рост

Як швидше та краще розбиратись в бухгалтерії?

Як швидше та краще розбиратись в бухгалтерії?

Бухгалтерський облік - це облік всіх фінансових показників на підприємстві задля оцінки його прибутку та витрат, які пов'язані із виробництвом. Насправді, бухгалтерський облік вивчити не так і просто. Коли тільки починаєш вивчати бухгалтерський облік, то з'являється дуже багато питань.

Можна почитати статті в Інтернеті або піти на бухгалтерські курси, але повністю все зрозуміти буде можливо тільки на практиці. На бухгалтерських курсах або у вузах нам викладачі допомагають, і кажуть, які книги краще читати. Але що ж робити, коли ти хочеш сам вивчати бухгалтерію? Зазвичай, люди вважають, що основні теоретичні засади бухгалтерського обліку ліпше вивчати з викладачем. Бо коли нам хтось розповідає і приводить певні приклади, ми краще запам'ятовуємо та засвоюємо дану інформацію. Питаємо, що нам незрозуміло, та вирішуємо складні для нас питання.

Більшість проблем виникає при вивченні теорії. Необхідно практикуватися, але як розпочати – не ясно. Багато інформації можна знайти в різних періодичних виданнях, книгах, профільних статтях. Але їх велике різноманіття лякає. Крім того, не всі університети і курси викладають предмет повною мірою. Тобто так, щоб можна було відразу стати до роботи.

Щоб добре розбиратись в бухгалтерії, потрібно спочатку вивчити основні правила і терміни, об’єкти та класифікації, які використовуються в цій області. Вам потрібно точно знати поняття про активи і пасиви, та що взагалі являє собою бухгалтерський облік.

Дуже важливим є знання нормативних документів, законів про бухгалтерський облік. Також треба вміти робити первинні документи (знати їх види та правила заповнення). Бухгалтер повинен вміти генерувати звіти по обігу грошових коштів, оформляти банківські документи, дотримуючись всіх необхідних вимог.

Якщо у вас немає наукового ступеню у галузі економіки, але потрібна робота, то ви можете піти іншим шляхом, наприклад, освоїти курси, вибір яких величезний. По їх закінченню вам дадуть відповідний сертифікат. Можливий варіант онлайн-курсів. В такому разі вам знадобиться тільки комп’ютер та доступ до Інтернету.

Навчання краще почати з теорії. Обов'язково потрібно прочитати закон «Про бухгалтерський облік, №402-ФЗ», податковий кодекс (щодо бухгалтерської звітності). У податковому кодексі, як мінімум, слід прочитати про податки на прибуток, податки на додану вартість, прибутковий податок з фізичних осіб. Оскільки закони написані досить важкою для розуміння початківців мовою, то потім краще почитати інформацію в Інтернеті на спеціальних сайтах. Бажано, навіть, купити книгу з теорії бухгалтерського обліку.

Якщо ви бухгалтер-початківець то вам, щоб розумітися в бухгалтерії, потрібно знати порядок відкриття та ведення поточного рахунку. Необхідно навчитися, як зробити платіж, оформити зняття готівки та вміти проводити інші дії на вашому поточному рахунку (виписка платіжного доручення, використання виписки з цільового рахунку та інше).

На підприємствах всіма питаннями щодо розрахунків та нарахувань заробітної плати займається бухгалтерія, тому ці робочі моменти теж потрібно знати.

Навчіться робити бухгалтерські документи, такі як, баланс, рахунки прибутків і збитків з використанням регулювання. Крім того, бухгалтер створює фінансові показники компанії і розраховує розмір податків, що сплачуються. Головний бухгалтер несе відповідальність за своєчасне подання фінансової звітності та сплату податків.

Закони та нормативні акти, що врегульовують фінансову діяльність компанії, можуть бути змінені, тож потрібно бути в курсі останніх змін. Необхідно вести регулярний моніторинг змін в записах на вашому підприємстві, дотримуватись чіткого ведення обліку.

Основні принципи вивчення бухгалтерського обліку - старання та уважність. Адже помилка при розрахунках податків на заробітну плату, витрат і доходів може привести до плачевних результатів.

Вивчати бухгалтерський облік самостійно досить складно, тож потрібно постаратися пройти курси в досвідченого фахівця або попросити знайомого бухгалтера у вирішенні складних і незрозумілих ситуацій.

Сьогодні майже немає компаній, які ведуть облік вручну, і виключно на папері. Більшість компаній використовують сучасні інформаційні технології, тобто повноцінні бухгалтерські програми. Кількість бухгалтерських програм порівняно велика, але основна програма, яку найчастіше використовують в бухгалтерії - «1С». За допомогою «1С» контролюється весь бухгалтерський облік на підприємствах. Ця програма з легкістю допоможе вирішити будь-які задачі. Навіть, якщо у вас немає бухгалтерських навиків, ви легко зможете вводити необхідну вам інформацію.

Отже, можна зробити висновок, що бухгалтерія - наука не проста і не для слабких. Тож треба бути старанним та терпеливим, щоб осилити її. Адже досконале розуміння та вивчення бухгалтерського обліку стає запорукою успішної роботи.

Марченко Світлана


Нас находят: https://stimul kiev ua/articles htm?a=yak-shvidshe-ta-krashche-rozbiratis-v-bukhgalterii, Як швидко вивчити бухгалтерські рахунки, основи бугалтерії, чи варто вчити бухгалтерський облік онлайн, як освоити бухгалтерську діяльність, як навчитися бухгалтерії, що має знати бухгалтер первинної


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook