Меню


Курсы Стимул Справочник Статьи Руководителю

Як вибрати онлайн конструктор для сайту?

Як вибрати онлайн конструктор для сайту?

Поради зі створення сайтів

Висновки

 

Ще декілька років тому, якби ви вирішили, що час для створення власного сайту настав, зіткнулися б з набагато довшим списком питань і проблем, ніж, скажімо сьогодні. Адже раніше якщо й існувала певна кількість сервісів для самостійного створення сайту, то новачку без досвіду програмування все одно працювати з ними було дуже складно. Не кажучи вже про те, щоб отримати хороший кінцевий результат у вигляді функціонального ресурсу. Зараз ситуація змінилась, суспільну потребу у доступних способах реалізації вебресурсу повністю задовольняють конструктори сайтів - прості сервіси, для роботи з якими не знадобляться особливі вміння.

Конструктори сайтів - це платформи, що мають певний набір інструментів для створення та запуску сайтів без знання мов програмування та спеціальних навичок. Найпопулярніші на сьогодні - uKit, Wix, Tilda, uCoz.

Хоча у цих сервісів одна спільна мета - допомогти новачкові самостійно скласти і запустити сайт, але вони дуже різні між собою. Платні і безплатні, з різноманітним функціоналом, з відмінними видами модулів та застосунків, з можливостями магазину та без, спеціально для лендінгів тощо. Тому, вдалий вибір конструктора - один з важливих початкових кроків до власного ресурсу. І справа навіть не в тому, що є гірші і кращі конструктори. Просто для різних цілей підходять різні сервіси. Тому перше, що ви маєте зробити - виокремити основні завдання, які ваш майбутній сайт буде виконувати, а далі - відсортувати найкращі і вже з них вибрати відповідний конструктор.

Спочатку розберемось у відмінностях, власне, систем. Онлайн-конструктори - це сервіс, який дає змогу працювати над сайтом тільки за наявності доступу до інтернету. Зазвичай спочатку така система пропонує пройти етап реєстрації, створити акаунт. Далі - дає можливість протестувати систему протягом декількох днів, створити та розмістити ресурс на хостингу конструктора, оплативши при цьому певний тариф. До того ж ці системи мають дуже великий вибір готових рішень для сайту - модулі, застосунки, інтеграції.

Детальніше: найкращі конструктори сайтів - незалежний рейтинг.

Офлайн-конструктори - це програмне забезпечення, що потребує встановлення на комп'ютер. Такі програми створюють код сайту на основі дій користувача. Зазвичай як і перший варіант конструкторів - мають візуальний редактор і блокову структуру. Але щоб опублікувати сайт з офлайн-конструктора, його потрібно окремо залити на хостинг. На сьогодні все більш популярними є саме онлайн-конструктори, оскільки для пересічного новачка у вебі мають все ж більше переваг: зручне адміністрування сайту, технічна підтримка, часті оновлення, спрощена система публікації, та інші практичні налаштування.

Щодо типів функціоналу конструкторів, то тут також нескладно зорієнтуватися. Якщо вам потрібно створити сайт-візитівку, наприклад, для фотографа, то для роботи підійде, фактично, будь-який сервіс, адже візитівка зазвичай не потребує складних рішень. Можна вибрати навіть конструктор лендингів - односторінковий сайт-візитівка буде привабливою за умови якісного наповнення. Тут головним критерієм буде наявність каталогу з різноманітними шаблонами та віджетами.

Але якщо ви плануєте розмістити на сайті певну кількість товарів або перелік послуг, тоді потрібно розглядати конструктори з можливостями інтернет-магазину: з карткою товару, онлайн-оплатою, способами доставляння, кошиком тощо. Тут уже варто звернути увагу на потужність конструктора або переглянути, що пропонують доступні тарифи - місце на диску, пропускна знатність, кількість сторінок та інше.

Тому можна виокремити наступні різновиди конструкторів:

Звісно, цей поділ дуже умовний, і створений перш за все для того, щоб допомогти вам зорієнтуватися у видах конструкторів у розрізі з типами сайтів. І працює він більшою мірою у межах даної статті.

Поради зі створення сайтів

Для максимально ефективної роботи над майбутнім проєктом пропонуємо розглянути кілька порад-етапів створення сайту. Вони універсальні, тому будуть корисними для будь-якого типу сайту та конструктора.

  1. Добре обміркуйте, який саме проєкт плануєте реалізувати, виходячи з його функцій. Щоб надихнутися, перегляньте активні сайти у мережі. До речі, на деяких конструкторах є навіть окремий розділ з сайтами, що були реалізовані за допомогою саме цієї системи - можна відразу ж оцінити можливості вибраного сервісу.
  2. Виберіть відповідний конструктор для розробки. Важливо також поміркувати над власними можливостями, адже зазвичай конструктори з величезним набором функціоналу мають складніший редактор та панель керування. Визначте, скільки у вас є часу до запуску сайту та який з конструкторів допоможе впоратись за наявної кількості часу. Щоб не довелось витрачати дорогоцінний час на освоєння складного функціоналу конструктора, можливості якого ви будете використовувати навіть не на половину.
  3. Створіть оригінальний контент для наповнення. Це важливо не тільки для зовнішнього вигляду вашого ресурсу. Пошукові системи зазвичай краще індексують сайти з унікальним контентом - тексти, фото, відео. На підбір/створення контенту теж необхідно витратити достатню кількість часу - обов’язково врахуйте це.
  4. Продумайте чітку структуру сайту та необхідні опції. Коли з конструктором уже визначились, ви бачите доступні шаблони і можете вибирати відповідний варіант. Якщо шаблони тематичні, не обов’язково вибирати саме вашу тематику, варто лише змінити наповнення і ресурс отримує власний тон.
  5. Вигадайте звучне ім’я для сайту, придбайте та приєднайте домен. На більшості платформ доменне ім’я можна купити всередині системи і відразу прикріпити до сайту, або, якщо уже купили раніше, приєднати наявний. Конструктор розрахований на новачка, тому все зручно і автоматизовано - вам не доведеться годинами морочити собі голову над тим, як встановити або налаштувати певну програму або застосунок.
  6. Оптимізуйте сайт інструментами для просування. На багатьох конструкторах ці інструменти інтегровані у систему, а на просунутих сервісах користувачам пропонуються власні розробки рекламних модулів для оптимізації.

Висновки

Створити сайт у сучасному технологічному світі без досвіду в розробці дуже просто, для цього пропонується безліч сервісів та інструментів. Але зробити його унікальним, результативним - значно складніше, і саме для індивідуалізації ресурсу потрібно виділяти достатньо часу та зусиль. Проте, якщо ви створите якісний сайт відразу, то надалі працювати з ним буде значно легше - лише оновлюючи час від часу, а не ґрунтовно допрацьовуючи кожен розділ або виправляючи помилки.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook