Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиБухгалтеру

Які чинники впливають на готівковий курс долара

Які чинники впливають на готівковий курс долара

Як формується ринковий курс валют в Україні

Як самостійно спрогнозувати курс долара

 

Стрибки валют на міжбанку і різке падіння рідної гривні до мінімальних позначок вже не викликає в українців питань і здивування. Воно лише нагадує, як важливо «диверсифікувати» власні заощадження, зберігаючи їх у «твердих» і надійних євро та доларах. Для тих, хто знає, що інколи навіть різниця в 10 копійок дає можливість лишитись у виграші, варто постійно моніторити курс валют Тернопіль та знати, як влаштований валютний ринок, що на нього впливає і як на цьому можна заробити.

Як формується ринковий курс валют в Україні

Хоча офіційний курс і встановлює Національний банк, але з 2015 року він не регулює його вручну. Сьогодні він просто утримує ситуацію, періодично викопуючи або продаючи валюту, що дає можливість згладжувати й уникати занадто різких коливань та поповнити золотовалютні запаси. Тому кожен банк і всі обмінники вказують власний курс, відповідно до ситуації. А на неї впливає багато факторів:

До цього варто додати сезонність, період (початок, середина або кінець місяця), день тижня (оптимальний варіант – середа, четвер), слова президента, політична ситуація в державі (парламентські чи президентські вибори, ескалація конфлікту на Донбасі), торги на фондовому ринку і загальний економічний стан.

Як самостійно спрогнозувати курс долара

Потрібно проаналізувати весь цей комплекс факторів, але навіть це не дає стовідсоткової гарантії, що завтра курс буде кращим, ніж сьогодні. Варто слідкувати за новинами, особливо за тими, що стосуються траншів від міжнародних донорів, а також за коливаннями валютних пар. Головне – без паніки. Ідеальний варіант – слідкуйте, як коливається курс долара Тернопіль, враховуйте вище зазначені аспекти, купуючи невеликими сумами, щоб уникнути ризиків. Стежте за співпрацею України із західними кредиторами, адже поки ми не налагодимо співробітництво з міжнародними фінансовими партнерами, курс гривні падатиме. Зазвичай ціна на долар зростає взимку (особливо перед новорічними святами), а знижується у кінці літа – на початку осені. Тому якщо хочете бути у плюсі, купуйте валюту влітку, а продавайте взимку.

Автор: Скиба Тетяна


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook