Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиФакты о бухгалтерах

Якою буде у майбутньому робота бухгалтера?

Якою буде у майбутньому робота бухгалтера?

Нестримний рух життя, швидкі зміни в технологіях, неймовірні відкриття – це все реальність сьогодення. Всі процеси у безлічі галузей розвиваються кожного дня, а все нові й унікальні новинки створюються навіть кожної секунди. Інколи здається, що прокинешся вранці, увімкнеш телевізор, а там уже й повідомлять про першу голограму людини, чи то робота, який має повноцінне життя у сім’ї. Розвиток людства безупинний, а тому важливо встигнути за його темпами та вміти пристосовуватися, чи, навіть, і повністю змінитися, щоб бути здатним повноцінно жити у сучасному суспільстві.

В наш час все більше зустрічається інформація про професії майбутнього. Футурологи змушують панікувати деяких представників професій вже сьогодні через їх заміну у найближчому майбутньому іншими, більш прогресивними і зовсім новими професіями. Перш ніж узгодити свій вибір спеціальності, випускники шкіл ретельно ознайомлюються з всіма плюсами і недоліками кожної, не забуваючи звернути увагу і на перспективи роботи у майбутньою. Оскільки всім відомий прогрес в IT-сфері, то виникає значна прихильність молоді професіям, пов’язаним саме з нею. Що ж казати про професію бухгалтера? Вона користується значною популярністю і здається потрібною повсякчас, то чи можемо ми назвати її серед незмінних професій майбутнього? Спробуємо розібратися!

Згадаємо трішки історії! Здається, витоки бухгалтерії з’явилися ще сотні, а то й тисячі років тому. Звичайно, люди не мали комп’ютерів, а світова торгівля не набувала глобальних масштабів, але навіть для незначного обліку потрібна була професія бухгалтера. Л. Пачолі написавши свій трактат, зробив неоціненний вклад для розвитку бухгалтерії, як науки. Відтоді бухгалтерія невпинно розвивалася, видозмінювалася і переконала в незамінності та необхідності своїх представників, і професії в цілому.

Сьогодні складно уявити будь-яке підприємство без бухгалтерського відділу. Його діяльність є просто неможливою без бухгалтерів! Навіть при кризових явищах у країні без цих професіоналів не обійдешся, тому й існує постійний попит бухгалтерів на ринку праці. Що й змінюється, то це вимоги до бухгалтерів, характер, чи об’єм їх роботи.

Робота бухгалтера у майбутньому може дуже відрізнятися від сучасної. Програмне забезпечення набуде ще більшої автоматизованості, тому бухгалтер більше буде виконувати роль аналітика і спостерігача за вірним виконанням всіх процедур комп’ютером, чи, можливо, і зовсім новим, ще невідомим нам гаджетом. Але чи погодяться бухгалтери на таку роль? Чи довірять всю відповідальність за виконання їх роботи техніці майбутнього? Тут можна посперечатися. Якщо програмна розробка балансу вже нікого не здивує, то заповнення декларації з ПДВ, чи податкової накладної викликає неабиякі сумніви. Банальним введенням даних, чи розрахунком складних формул тут не обійдешся! Декілька помилок технології і повна довіра системі можуть додати зайвих клопотів не лише бухгалтеру, а й всьому підприємству.

Більше того, такий важливий річний звіт, який необхідно буде здати у жорсткі терміни важко буде доручити для виконання самими лише програмами. Технологія може бути далекою від досконалості і, напевно, пройде ще багато років поки скептичні бухгалтери стануть переконаними в тому, що можна залишити без перевірки хоча б один документ в обліку.

Однак, слід поглянути на це ще й з іншого боку. Тільки подумати, яка економія часу для бухгалтера можлива завдяки самостійності програмного забезпечення! Електронна звітність дозволить працівнику з легкістю надсилати документи на потрібну адресу, більше не потрібно стояти в черзі, гаяти свій цінний час, псувати настрій, та навіть друкувати і нести всі ці папери! Робота перетворюється в справжню казку, адже все що потрібно – це легкий контроль даних, без стресових та напружених ситуацій. Таким чином, з’явиться більше часу на відпочинок і не потрібно буде допізна засиджуватися перед комп’ютером, чи залишатися на вихідних на робочому місці. Якщо програма і не встигає щось зробити – можна залишити її працювати вночі, в той час, як сам бухгалтер буде насолоджуватися своїм часом вдома із сім’єю, чи друзями.

Також можна припустити, що сутність роботи бухгалтера може дещо змінитися. Поруч з технологіями змінюватимуться прості процеси та речі і в побутовому житті. Набір проводок, більш за все, добряче розширить свої межі, і, можливо, прийдеться довгенько подумати над тим, як оприбуткувати космічний корабель, чи амортизувати певне новітнє обладнання. Отже, як бачимо робота бухгалтера не виглядатиме одноманітною, чи простішою. Можливо, йому прийдеться пройти спеціальні удосконалені курси для підготовки, тому потрібно бути готовими до таких змін вже сьогодні!

Не дивним є певне нереалістичне та недовірливе ставлення до можливості саме такого вигляду роботи бухгалтерів, хоча, хто знає, можливо вже через 10 років це стане реальністю! «Книгознавці» інтегруються в нову сучасну структуру життя при будь-яких умовах, а бухгалтерія залишиться вічною. Зміни породжують нові зміни, і хоч професія бухгалтера визнана як професія всіх часів, і, більш за все буде, існувати навіть через тисячу років, варто зважати і на такі перспективи в її розвитку, адже ніщо не залишається на місці. Я впевнена, що когось такі перспективи тільки порадують та переконають у виборі саме цієї професії, адже при всіх змінах бухгалтери залишаться безумовно потрібними, бажаними та цінними фахівцями!

Швиденко Вікторія


Нас находят: бухгалтер як професія майбутнього, https://stimul kiev ua/articles htm?a=yakoyu-bude-u-maybutnomu-robota-bukhgaltera, професія бухгалтера в майбутньому, перспективи професії бухгалтера в майбутньому, бухгалтер майбутнього


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook